Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2019, 14:04   #31
peterek66
ford::beginner
 
Imię: Peter
Zarejestrowany: 24-07-2019
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Sterowanie na kierownicy nie działa

Cytat:
Napisał dario6273 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie nie działały przyciski po prawej stronie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pomogło rozebranie i czyszczenie preparatem do styków kagera ale u ciebie może być inny problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Witam. Mi właśnie padło sterowanie kompem po prawej stronie. Tempomat działa, ster. radiem też. Pytanie jak się do tego dobrać? Z tyłu kiery są chyba śruby, ktoś pisał że trzeba poduszkę zdemontować czy mam dla bezpieczeństwa zdjąć klemę, by poduszka nie odpaliła, czy na spoko działać?

peterek66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2019, 14:21   #32
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,711
Domyślnie Odp: Sterowanie na kierownicy nie działa

Od tyłu dwie śrubki na stronę. Ściągasz poduche bez odpinania klemy, wystarczy, że wyjmiesz bezpiecznik od klaksonu. Pod poducha jest jeszcze jedna srubka.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2019, 15:55   #33
peterek66
ford::beginner
 
Imię: Peter
Zarejestrowany: 24-07-2019
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Sterowanie na kierownicy nie działa

Ta...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Juzek, zaczynam działać.
peterek66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2019, 20:16   #34
peterek66
ford::beginner
 
Imię: Peter
Zarejestrowany: 24-07-2019
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Sterowanie na kierownicy nie działa

Ta...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I rozebrałem, poczyściłem i... dupa, nadal przyciski po prawej nie działają. Czytałem tu wcześniej o module, jak to wygląda i gdzie jest, bo ktoś pisał że kierę trzeba ściągać?
peterek66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2019, 21:26   #35
peterek66
ford::beginner
 
Imię: Peter
Zarejestrowany: 24-07-2019
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Sterowanie na kierownicy nie działa

No i niestety poległem. Auto, to Galaxy 2.0 TDCi 2007 chyba przedlift mk3 (?) nie ogarniam tego jeszcze. Przestały mi działać klawisze od sterowania komputerem, te po prawej stronie na kierownicy, pozostałe bez problemu. Rozebrałem je i przeczyściłem styki… nic, rozebrałem ponownie i przelutowałem piny… nic, rozebrałem ponownie, zdjąłem kierownicę i przelutowałem wszystkie piny w płytce pod kierownicą… QRFA NIC! Rozebrałem po raz kolejny, zdjąłem zwijkę i rozebrałem ją… nosz qrfa co mnie podpuściło!!! Jak już cała mi się rozpadła w rękach i rozwinęła, to ja „przedzwoniłem” i wszystko ok. Złożyłem to wszystko do kupy, jakieś 2 godziny, zmontowałem całość i… NIC! Na dodatek, po kilkukrotnym odłączaniu aku, zaczęły mi się pojawiać kolejne błędy. Pierwszy był przepalone żarówki STOP, drugi awaria układu wspomagania, ostatni brak ładowania. Na szczęście po kolejnym odłączeniu akumulatora zniknął błąd ładowania ale reszta została i nie chce zniknąć a skasować nie mogę, bo mi Qrfa ****ne klawisze nie działają!!! Ma ktoś jakiś pomysł?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez peterek66 ; 30-08-2019 o 21:30
peterek66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2019, 21:38   #36
marekelb
ford::average
 
Avatar marekelb
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Elbląg
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI 140KM > 177KM
Rocznik: 2007
Postów: 107
Domyślnie Odp: Sterowanie na kierownicy nie działa

U mnie na dzień dzisiejszy jest tak:

Cytat:
Napisał marekelb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem działających / niedziałających przycisków u mnie nadal aktualny. Pierwotnie dotyczył prawych przycisków sterujących komputerem pokładowym. Przelutowywałem płytkę kilkukrotnie, rozbierałem przyciski, sprawdziłem nawet drożność przewodów dochodzących do przycisków w samej kierownicy, lecz za każdym razem na długo to nie pomagało.

Ostatnio zaczął szwankować tempomat, więc zakupiłem sprawną używkę zwijacza taśmy. Podmieniłem, lecz przyciski nadal nie działały, więc to nie taśma. W związku z tym, ponieważ miałem rozebraną kierownicę, postanowiłem kolejny raz poddać płytkę lutowaniu. Po tej operacji przyciski nadal nie działają, ale doszły błędy wspomagania kierownicy oraz ESP. Podejrzewam, że ze względu na warstwowość płytki PCB nie da się już przywrócić jej do pełnej sprawności. Chyba będę szukał innej płytki.

Jest jeszcze opcja, o której wyczytałem, że potrzebna jest kalibracja czujnika kąta skrętu kierownicy, bo chyba przez to właśnie pojawiły się nowe błędy. Co mogło być przyczyną rozkalibrowania? Wymiana na inny zwijak taśmy? Chyba nie, bo po podmiance nie było błędów. Pojawiły się dopiero po operacji lutowania? Może czujnik jakoś się sam przestawił? Montowałem zawsze z widocznym żółtym punktem w okienku. Chciałem zrobić kalibrację Forscanem, ale nie przechodzi procedury. Czyli nie da się? Może trzeba jakieś ustawienia w programie wprowadzić?
Cytat:
Napisał marekelb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem płytkę pod zwijakiem na używkę. Udało mi się zrobić kalibrację czujnika kąta skrętu kierownicy. Błędy ESP i wspomagania zniknęły. Tempomat powrócił, przynajmniej na razie, ale prawe przyciski nadal nie działają.

Jedyny błąd jaki pozostał, to:
===IPC DTC B10BD:13-2B===
Kod: B10BD - Przełącznik wielofunkcyjny

Dodatkowe symptomy usterki:
- Otwarty obwód

Status:
- DTC obecny w czasie wydania polecenia
- Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł sterujący tablicą rozdzielczą

I teraz pytanie, co to jest ten Przełącznik wielofunkcyjny? Chodzi o jakąś przerwę na tej wymienionej płytce, czy to coś innego. Może chodzi o płytkę samych przycisków?
__________________
Ford Galaxy MK2 2000 1.9 TDI 115KM
Ford Galaxy MK3 2007 2.0 TDCI 140KM >>> 177KM
marekelb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2019, 06:07   #37
peterek66
ford::beginner
 
Imię: Peter
Zarejestrowany: 24-07-2019
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Sterowanie na kierownicy nie działa

Ta...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marekelb to żeś mnie załamał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam przed sobą, za dwa tygodnie, trasę 2000 km do przejechania w jedną stronę a potem powrót. Jadę do roboty na trzy tygodnie i bez możliwości wyzerowania licznika, czy sprawdzenia spalania trochę kiepsko. Jedyne co mnie pocieszyło w twoim poście, to to, że te błędy nie są jakieś poważne i da się z tym żyć. Na daną chwilę zamawiam płytkę i zobaczymy. Chciał bym też zakupić oprogramowanie do podłączenia się do kompa w aucie, komplet, czym Ty sie posługujesz, czy jakiś zestaw polecasz? Pozdr

Ostatnio edytowane przez peterek66 ; 31-08-2019 o 06:35
peterek66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2019, 07:10   #38
peterek66
ford::beginner
 
Imię: Peter
Zarejestrowany: 24-07-2019
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Sterowanie na kierownicy nie działa

Cytat:
Napisał marekelb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie na dzień dzisiejszy jest tak:
Jak dokonałeś kalibracji czujnika kata skrętu?
peterek66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2019, 07:56   #39
marekelb
ford::average
 
Avatar marekelb
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Elbląg
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI 140KM > 177KM
Rocznik: 2007
Postów: 107
Domyślnie Odp: Sterowanie na kierownicy nie działa

Kabelek ELM327 na USB. Kalibracja w Forscanie - bardzo łatwo się robi.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Poszło mobilnie.
__________________
Ford Galaxy MK2 2000 1.9 TDI 115KM
Ford Galaxy MK3 2007 2.0 TDCI 140KM >>> 177KM

Ostatnio edytowane przez marekelb ; 31-08-2019 o 07:58
marekelb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2019, 08:34   #40
peterek66
ford::beginner
 
Imię: Peter
Zarejestrowany: 24-07-2019
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Sterowanie na kierownicy nie działa

Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peterek66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.