Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2021, 16:37   #1
Taziur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2019
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 15
Question Radio Sony Zacina mi się przycisk/ głośniki

Witam serdecznie, problem dotyczy radia sony w przedlifcie. Zacina mi się przycisk "menu" oraz "power", po wciśnięciu zostaje on wciśnięty, nie odbija.
Rozebrałem panel i zauważyłem że przyciski mają prowadnice nasmarowane jakiś białym smarem, podejrzewam że nie odbija ponieważ się już wytarł. Pytanie czym można to nasmarować żeby długo wytrzymało i ładnie chodziło ?

1.Dodatkowo, na jaki kolor świecą wam radia sony ? W internecie widzę że przyciski są podświetlone na niebiesko a u mnie na biało.

2.Czy ktoś wymieniał tweetery bądź w inny sposób poprawiał brzmienie wysokich tonów ? Zmieniłem acm i głośniki w drzwiach na sony, brakuje mi teraz tylko porządnych wysokich tonów.

3. Mam podpięty wzmak + skrzynie przez hi-input, tu wszystko jest okej, jedynie w momencie "usypiania" systemów auta skrzynia robi porządne jeb*****e basem. Spotkał się ktoś z tym i wie jak to wyeliminować?
Myślałem że to wina acm ale po wymianie na sony nic się nie zmieniło. Wzmak też raczej jest okej bo w poprzednim aucie problem nie występował.


Ostatnio edytowane przez Taziur ; 04-06-2021 o 17:08
Taziur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2021, 16:48   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,360
Domyślnie Odp: Radio Sony problem z przyciskiem/ głośniki

Smar silikonowy.

Carlube XSG070 Silicone Grease Multi Purpose Water Repellent 70g Lubricant

Starczy na lata.

Można również spróbować tego

Holts RL2R LOYHMTN0301A Professional Silicone Spray Aerosol

Tweetery wymieniał np kolega kompiler.
warto zajrzeć do jego tematu
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2021, 18:40   #3
Taziur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2019
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 15
Domyślnie Odp: Radio Sony problem z przyciskiem/ głośniki

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tweetery wymieniał np kolega kompiler.
warto zajrzeć do jego tematu
Przejrzałem temat, dokładał z tyłu tweety a z przodu centralny. Przednie tweety chyba ostatecznie nie zostały wymienione
Taziur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2021, 18:51   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,508
Domyślnie Odp: Radio Sony Zacina mi się przycisk/ głośniki

Cytat:
Napisał Taziur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[…]
1.Dodatkowo, na jaki kolor świecą wam radia sony ? W internecie widzę że przyciski są podświetlone na niebiesko a u mnie na biało.

[…]
Witam
Większość zdjęć Forda w prospektach - jest generowanych komputerowo => dlatego podświetlenia są niebieskie

W rzeczywistości przyciski w radiu Sony są podświetlone na biało
Na niebiesko świeci tylko przycisk blokady drzwi

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 04-06-2021 o 18:54
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2021, 19:52   #5
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Radio Sony Zacina mi się przycisk/ głośniki

Co do przycisków to smarowanie nic nie da. Dostał się jakiś syf pomiedzy klawisz a obudowę. Rozebrać i dokładnie wyczyścić. Nie smarować.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2021, 20:29   #6
Taziur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2019
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 15
Domyślnie Odp: Radio Sony Zacina mi się przycisk/ głośniki

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do przycisków to smarowanie nic nie da. Dostał się jakiś syf pomiedzy klawisz a obudowę. Rozebrać i dokładnie wyczyścić. Nie smarować.
Rozebrałem, wyczyśćiłem, ale nie ma poślizgu. Zastosuje smar silikonowy jak polecił kolega wyżej
Taziur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2021, 21:59   #7
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,360
Domyślnie Odp: Radio Sony Zacina mi się przycisk/ głośniki

Podrzucę kilka fotek.
Ogólnie przyciski są podswietlone na biało, ale pod odpowiednim kątem jak zrobię zdjęcie to podchodzą bardzo delikatnie pod niebieskawy.
wynika to z zakłamaniu aparatu


oczywiście zdjęcia reklamowe są bardzo mocno podciągane przez grafików.
Ot choćby warto zwrócić uwagę, że światło nastrojowe w zdjęciach katalogowych bardzo często mają mało wspólnego z tego,
jak te światła nastrojowe będą wyglądać w rzeczywistości.



Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast co do smarowania.
Ten carlube jest gęsty.
Ten w sprayu Holscha odnoszę wrażenie że jest delikatnie rzadszy.
Ale - czy coś takiego jest faktycznie rozwiązaniem?
Na moje oko powinieneś nie smarować to smarem, a dokładnie wyczyścić za pomocą ot choćby WD40 (który nie smaruje a czyści).
Jeśli po dokładnym czyszczeniu przycisk dalej będzie się przycinał, to obstawiam zużycie mechaniczne
Smar (tym bardziej gęsty) może wręcz wywołać efekt odwrotny, bo przycisk nie będzie wracał od oporu samego smaru.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 04-06-2021 o 22:11
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2021, 22:37   #8
Taziur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2019
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 15
Domyślnie Odp: Radio Sony Zacina mi się przycisk/ głośniki

Wyczyściłem to ipą w miarę możliwości, może gdyby całkowicie wyjąć przycisk wyszło by to lepiej, ale nie jestem w stanie oddzielić płytki drukowanej od przycisków, coś mocno trzyma w jednym miejscu, albo przylutowane albo coś innego, nie chciałem uszkodzić.
Skoro fabrycznie znajduje się tam smar, to myślę że zastosowanie go ponownie na pewno nie zaszkodzi, o ile wybierze się odpowiedni.
Taziur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2021, 05:19   #9
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Radio Sony Zacina mi się przycisk/ głośniki

Bez fizycznego odłączenia/rozdzielenia klawisza od obudowy nigdy tego nie wyczyścisz. Plastikowych klawiszy nigdy się nie smaruje. Muszą być czyste i suche.
Z wierzchu szmatką czy czymkolwiek innym wyczyścisz tylko z wierzchu.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2021, 10:46   #10
Taziur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2019
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 15
Domyślnie Odp: Radio Sony Zacina mi się przycisk/ głośniki

Czyli producent popełnił błąd smarując? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tyle mi się udało rozebrać maksymalnie. Jak widać "menu" i każdy inny biały ma 3 prowadnice, i tam właśnie jest smarowane
Taziur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
car audio , focus , głośniki , podświetlenie , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.