Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-09-2021, 06:32   #1
lenar87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-09-2021
Model: Ford Mondeo MK 3 i MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006 i 2013
Postów: 3
Domyślnie 2.0 TDCi - nieszczelność w układzie paliwowym

Witam!

Potrzebuję pilnej porady. Sytuacja wygląda tak, że w moim Mondku MK4 od kilku lat w sumie, na rozgrzanym silniku (np. warunki autostradowe / jazda pod górę), gdy depnę gaz na wysokim biegu (5/6), raz na jakiś czas wyrzuca usterkę silnika. Wystarczy się zatrzymać, wyłączyć / włączyć silnik. Gdy wyrzuca usterkę nie wpada w tryb awaryjny. Mocy jest tyle ile było.

Po diagnostyce (już kilka ich było) pojawia się ten sam błąd "Nieszczelność w układzie paliwowym". Dwóch speców obejrzało cały układ, odpowiedź "Panie, suchuteńko". Drugi z nich wymienił filtr paliwa, jakby rzadziej to się zdarzało. Ale jednak jak chcę, to go wywołam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Padło podejrzenie na pompę wysokiego ciśnienia. Zawiozłem do warsztatu specjalizującego się w pompach i wtryskach. Wykonali próbę przelewową "na rozgrzanym aucie" - dostałem telefon, że 2 z 4 wtrysków "nie trzymają żadnej normy", mechanik brzmiał tak, jakby samochód miał się za chwilę rozpaść. Poprosiłem o wyjęcie wtrysków i dalszą diagnostykę. Wykonano sprawdzenie na próbniku i dostałem właśnie wycenę na 6 tysięcy złotych z wymianą wszystkich wtrysków, płukaniem układu, wymianą filtra paliwa. Do pompy CR jeszcze nie zajrzeli.

Generalnie auto jeździ, nie kopci, odpala od dotknięcia, nie szarpie, nie falują obroty. Tysiące kilometrów z podobnymi objawiami zrobiłem (bo błąd tak rzadki, że jak dojeżdżałem do miejsca docelowego to już zapominałem... do następnego razu). Układ suchy, a tutaj naprawa wszystkich wtrysków? Coś mi tu nie pasuje. Panie i Panowie co sądzicie?


Ostatnio edytowane przez lenar87 ; 16-09-2021 o 08:20
lenar87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2021, 07:40   #2
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi - nieszczelność w układzie paliwowym

Chodzi o Mondeo Mk3 czy MK4?
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2021, 08:20   #3
lenar87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-09-2021
Model: Ford Mondeo MK 3 i MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006 i 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi - nieszczelność w układzie paliwowym

Mk4
lenar87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2021, 07:59   #4
lenar87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-09-2021
Model: Ford Mondeo MK 3 i MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006 i 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi - nieszczelność w układzie paliwowym

Nikt nie miał podobnej przygody? Wrzucam jeszcze diagnozę warsztatu.

"Wykonano jazdę testową na odcinku ok 15 km w celu rozgrzania silnika i powtórnej diagnozy. Błąd się powtórzył. W celu wstępnej weryfikacji układu paliwowego wykonano tzw. test przelewowy wtryskiwaczy z wynikiem 7 , 50 , 10 , 40 mm w czasie 5 sekund na każdym wtryskiwaczu ,pompa wytworzyła ciś. 1000 bar. Norma dopuszczalna przelewu wtryskiwaczy do 20 mm słupa w rurce testowej , dla pompy to 1350 bar min."

Czy z tej diagnozy faktycznie wynika, że należy wymienić wszystkie cztery wtryski, wypłukać cały uklad paliwowy wraz z demontażem zbiornika, wykonać remont pompy? Mam trochę wrażenie, jakbym strzelał z armaty do muchy, ale może absolutnie się nie znam...
lenar87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2022, 16:24   #5
Reinkaos
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 11-05-2022
Skąd: Białystok
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi - nieszczelność w układzie paliwowym

Witam.
Czy udało się zdiagnozować i rozwiązać problem?
Reinkaos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.