Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2010, 15:49   #1
buzek5990
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: pomorze
Model: Fieścinka
Silnik: 1.3 Endura
Rocznik: 1997r
Postów: 4
Cool Skrzynia Blaupuknkt, dobór wystarczającej mocy wzmachola Blaupunkt do skrzyni ;))

Witam

Proszę was pomóżcie mi jak najtańszy wzmacniacz blaupunkta dobrać do skrzyni :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tak aby on dawał elegancko radę bujać tym głośnikiem z odrobiną zapasu mocy na wyjściach wzmacniacza, tak by po prostu na styku ledwo co to nie grało, a tak jak sami wiecie.

Chcę taką skrzynie do mojej fifi mk4 później na przód helix x2 w drzwi 13 lub przeróbka jakaś jak się da na 16 głośniki i nic więcej mi nie trzeba, dodam radio posiadam Blaupunkt Revenna mp27.

Nie pytać o fundusze, bo do wzmacniacza i tak trochę z kasą będę musiał poczekać, dozbierać, lecz szukać jak najtańszego który sobie da radę bez problemu z głośnikiem, żeby było tak jak lubię, że wzmachol daje radę ruszyc ładnie membraną głośnika, kiedy tylko tego chcę ;-))


Czy po prostu lepiej kupić coś trochę mniejszego, ale zarazem dającego tak czy inaczej dobre w miarę brzmienie nie jestem bardzo wymagający, lecz wolałbym gdyby trochę bass w rytm muzyki był słyszalny.
Poradźcie proszę, czy tę skrzyneczkę mniejszą z wbudowanym wzmacniaczem brać :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
czy może to co wyżej + wzmacniacz zewnętrzny.

Dodam, że interesowała by mnie opcja jak najtańsza, no ale zobaczyć chcę jakie jest wasze zdanie

p.s Nie wiem czy miałem w ogólnym zrobić temat jak nie przepraszam ale nic nie znalazłem jak jakiś dział "elektryka" czy cos w tym stylu. Jeżeli potrzeba zajdzie proszę przenieść w prawidłowe miejsce.


pozdrawiam

Odp: Skrzynia Blaupuknkt, dobór wystarczającej mocy wzmachola Blaupunkt do skrzyni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał skola Zobacz post
głośnik syf. Nie dośc że ma 150 w to jeszcze jakieś materiały do bani. Bez otworu na powietrze, membrana cieniutka jak w sykaczach a to ma mieć wybicie. Jak tam chcesz ale przynajmniej nie kupuj wzmacniacza do bani bo to jest odpowiedzialne za dźwięk. Ps to nie jest dział do takich pytań
Co byś radził kolego w takim razie, sugestia jakaś? Proszę Ciebie o inne rozwiązanie, dlatego zadaje pytanie właśnie na forum żeby zapytać tych co się trochę lepiej ode mnie znają. z CA zbytnio nie miałem styczności, więc nie mam pojęcia co mnie zadowoliło, by a co nie.

Proszę o jakąś propozycję abyś podał jedną skrzynie z wbudowanym wzmacholem do max 500zł i również max do 500zł skrzynie osobną i wzmacniacz osobny.

Zaproponuj/cie coś proszę, czekam na jakieś info.

Cytat:
Napisał skola Zobacz post
z ale przynajmniej nie kupuj wzmacniacza do bani bo to jest odpowiedzialne za dźwięk. Ps to nie jest dział do takich pytań
No właśnie i o to się rozchodzi, proszę napisz coś więcej jaki byś polecał z jaką mocą/jaką markę? lub coś konkretnego pokaż, zaproponuj.


Proszę o usunięcie tego tematu :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez Slawko ; 06-06-2010 o 22:44
buzek5990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2010, 15:56   #2
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Skrzynia Blaupuknkt, dobór wystarczającej mocy wzmachola Blaupunkt do skrzyni ;)

Cytat:
Napisał buzek5990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...odrobiną zapasu mocy na wyjściach wzmacniacza, tak by po prostu na styku ledwo co to nie grało...
1 promo jak ma być zapas to min. 800W sobofera
2 primo wzmacniacz zawsze dobiera się o połowę słabszy niż subofer, [jeżeli wzmaczniacz stereofoniczny (2 kanały) będziesz łączyć w monofoniczny(jeden głośnik)]
3 primo następne posty będą typu bo ja mam to i owo i to tobie starczy, bo mi starcza...
4 primo i tak zrobisz to co będziesz uważać za najlepsze

moja propozycja dla ciebie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

Ostatnio edytowane przez Triam ; 05-06-2010 o 16:14
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2010, 17:12   #3
buzek5990
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: pomorze
Model: Fieścinka
Silnik: 1.3 Endura
Rocznik: 1997r
Postów: 4
Domyślnie Odp: Skrzynia Blaupuknkt, dobór wystarczającej mocy wzmachola Blaupunkt do skrzyni ;)

Cytat:
Napisał Triam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1 promo jak ma być zapas to min. 800W sobofera
2 primo wzmacniacz zawsze dobiera się o połowę słabszy niż subofer, [jeżeli wzmaczniacz stereofoniczny (2 kanały) będziesz łączyć w monofoniczny(jeden głośnik)]
3 primo następne posty będą typu bo ja mam to i owo i to tobie starczy, bo mi starcza...
4 primo i tak zrobisz to co będziesz uważać za najlepsze

moja propozycja dla ciebie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
AD3
Ci starcza w sensie, że coś posiadasz podłączone do swojego auta, czy tego typu wypowiedzi Ci wystarczają.
No może z tym zapasem przesadziłem trochę tak mówiąc, bo widzę że wziąłeś to bardzo do siebie. Nie chodzi mi o to może być głośnik który ma na pewno z 200W czy jak to zwał i wzmacniacz, który ładnie bez problemu tym głośnikiem będzie poruszał.

Spojrzałem na propozycję, nie wiem co dokładnie Ci w głowie ale ja nie mam zamiaru wydać na audio aż tyle kasy. Chyba, że mam wzór wziąć co do skrzyni i wzmachola ?

pozdrawiam
buzek5990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2010, 17:40   #4
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Skrzynia Blaupuknkt, dobór wystarczającej mocy wzmachola Blaupunkt do skrzyni ;)

Cytat:
Napisał buzek5990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba, że mam wzór wziąć co do skrzyni i wzmachola ?
pozdrawiam
co do AD3... tak o to mi chodziło
co do reszty... jak chcesz to weź wzór... jeżeli chodzi o skrzynie 200W to w porównaniu do moich głośników, które mam w drzwiach (180W) będzie słabe nawet z wzmacniaczem...
poza tym, jeżeli nawet byś kupił skrzynie 1200W, to i tak możesz na wzmacniaczu przykręcić podbicie basu...
__________________

Ostatnio edytowane przez Triam ; 05-06-2010 o 17:45
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2010, 18:20   #5
buzek5990
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: pomorze
Model: Fieścinka
Silnik: 1.3 Endura
Rocznik: 1997r
Postów: 4
Domyślnie Odp: Skrzynia Blaupuknkt, dobór wystarczającej mocy wzmachola Blaupunkt do skrzyni ;)

Cytat:
Napisał Triam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do AD3... tak o to mi chodziło
co do reszty... jak chcesz to weź wzór... jeżeli chodzi o skrzynie 200W to w porównaniu do moich głośników, które mam w drzwiach (180W) będzie słabe nawet z wzmacniaczem...
poza tym, jeżeli nawet byś kupił skrzynie 1200W, to i tak możesz na wzmacniaczu przykręcić podbicie basu...
Jestem już w kropce i mam mętlik w głowie...

Pomyślałem nad czymś takim
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
podobno "trochę" lepsze niż ten blaupunkt jak jest nie wiem i nie chodzi mi o to ale myślę że było by mi to wystarczajace tylko boje się o jakość, czy za tę cenę na przyzwoitość jej chociaż mogę liczyć...

pozdrawiam
buzek5990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
car audio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.