Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2021, 17:37   #251
lukasin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-03-2017
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95km
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Postanowiłem dodać jeszcze swoje parę słów dla potomnych - być może komuś one pomogą.

Miałem problem z syncem ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) który skutecznie odmawiał posłuszeństwa w działaniu przez BT. Idąc za radami wykonałem aktualizacje.

Napotkałem ten sam problem co @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - na dosłownie nowym pendrive nie byłem w stanie wykonać aktualizacji zarówno tej z strony forda po numerze VIN jak i wrzuconej na forum. Myślał w nieskończoność i nic wymyśleć nie mógł.
Pomogło wykorzystanie kilkuletniego pendrive. Żeby nie było - nowy pendrive miał partycję 8GB ms-dos sformatowaną na FAT32, aktualizacja była widoczna.. tylko nigdy się nie kończyła. Próby wykonywane zarówno na Windows 10 jak i Ubuntu.

Po odkopaniu 4-5 letniego pendrive przygotowałem go w sposób wspomniany wyżej na plikach [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z rzekomym oprogramowaniem 5.10 - wszystko zakończyło się bez żadnych problemów za pierwszym razem i trwało 20 minut. Foka zaczęła rozumieć i mówić w naszym języku a wedle radia zainstalowane oprogramowanie to 5.11 - dlaczego? Nie wnikam nawet, ale zgodnie ze sztuką wysłałem im pliczek xml by się mogli cieszyć.

W moim przypadku po aktualizacji musiałem "porozmawiać" z autem aby móc odsłuchiwać ponownie muzyki z telefonu przez BT - polecenie głosowe "muzyka bluetooth" załatwiło sprawę. Na darmo klikać próbowałem przez wszystkie menu w których nic ciekawego nie było i uparcie chciał odtwarzać muzykę z USB którego nie było.

Na sam koniec tylko dodam aby nie próbować robić aktualizacji formatując pendrive na system plików exFAT jak wyświetla strona forda - nie odczyta tego. Zgaduje, że funkcjonuje to poprawnie na nowszych wersjach SYNCa niż 1/1.1.

lukasin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2021, 17:34   #252
WskoczNaByka
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-04-2019
Skąd: Katowice
Model: Focus ST MK3
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Witam.
Szukam pomocy dla mojego focusa st 2013. Gada do mnie po niemiecku i nawet pomimo zmiany języka na polski cześć menu została w języku niemieckim. Chciałbym żeby reszta menu była też po polsku i miło by było gdyby odezwał się też w naszym języku. Wiem że było sporo takich wątków ale moje radio pokazuje jakaś inną wersję modułu. Wytłumaczy mi ktoś jak mogę to zrobić? AM5T-14D544 AE

Bump: Chyba rozumiem te 544to wersja aktualizacji. Czyli wystarczy że kupię moduł B1BT i zaktualizuje go przez USB ? Po wygraniu 5.11 mapy w razie aktualizacji dalej kupuje pod sync 1?
WskoczNaByka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2021, 19:48   #253
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,339
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Witam
Widzę, że kolejny leniuszek na forum, którem się nie chce szukac / czytać tylko oczekuje, że mu streścimy forum

Trzeba wymienić fizycznie moduł Sync 1.0 na moduł Sync 1.1 i dopiero wtedy wgrywamy aktualizację, dzięki której mamy polskiego lektora

Ta aktualizacja zmienia tylko język lektora na polski

I na tym koniec dobrych uczynków => jakieś pytania? => szukać i czytać

pozdrawim
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2021, 21:31   #254
WskoczNaByka
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-04-2019
Skąd: Katowice
Model: Focus ST MK3
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Ostatnie pytanie. Końcówka z językiem jest obojętna jeśli moduł zaczyna się na E1BT ?
WskoczNaByka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2021, 21:39   #255
Pshemack
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 17-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6 tdci duratorq
Rocznik: 11.2012
Postów: 149
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Z tego co pamiętam to jest obojętna.
Pshemack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2021, 21:45   #256
WskoczNaByka
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-04-2019
Skąd: Katowice
Model: Focus ST MK3
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Dzięki wielkie panowie. We wtorek się okaże .
Pozdrawiam
WskoczNaByka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2021, 20:13   #257
mig30
ford::beginner
 
Imię: Mik
Zarejestrowany: 16-05-2019
Skąd: Poznań
Model: Focus MK3
Silnik: benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 21
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

mam wFF3 sync 1 z wyświetlaczem 3 cale. kicha jest taka, ze nawet folderów z usb nie pokazuje w kolejności alfabetycznej. wyszukuję aktualizacji na
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i dla mojego VIN wypisuje ze brak aktualizacji.. znaczy ze nie ma nic poza fabryczną niedoróbką z 2014?? Mozna cos z tym zrobić?
mig30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2021, 13:29   #258
dawidekkoks
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 18-10-2021
Model: C-Max`
Silnik: 1.0
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Aktualizacja SYNC1.1 do wersji 5.11

Witam, posiadałem sync 1 z modułem AM5T-14D544-FC. Chciałem wgrać sync 1.1 żeby menu działało w języku polskim. Zmieniłem moduł na D1BT-14D212-EB menu zmieniło się na język polski ale nie obsługuje mowy po polsku. Dowiedziałem się, że trzeba zaktualizować system i teraz mam taki problem, że na oficjalnej stronie nie mogę pobrać systemu bo wyskakuje, że mój jest aktualny a jak próbuje wgrać system, który znalazłem tutaj na forum(w wersji 5.11) aktualizacja trwa ponad godzinę i nic się nie dzieje. I teraz moje pytanie czy powinienem czekać dłużej czy coś zrobiłem nie tak jak trzeba było? Auto to Cmax z 2012 roku.
dawidekkoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2021, 16:10   #259
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Aktualizacja SYNC1.1 do wersji 5.11

Cytat:
Napisał dawidekkoks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...aktualizacja trwa ponad godzinę...
Aktualizacja trwa ok. pół godziny, ale należy ją uruchomić z menu. Może nie wystartować automatycznie.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2021, 16:14   #260
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: Aktualizacja SYNC1.1 do wersji 5.11

Cytat:
Napisał dawidekkoks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[..] czy coś zrobiłem nie tak jak trzeba było? Auto to Cmax z 2012 roku.
Aktualizacja trwa 20 - 30 minut

poczytaj ten watek
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.