Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2020, 13:19   #1
matszum89
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 12-02-2020
Model: Mondeo MK3
Silnik: Diesel
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Dziwne stuki z okolicy tylniego prawego koła

Witam,
Mój problem tkwi, że bardzo często słyszę dziwne odgłosy z tylniego prawego koła. Zaznaczam, że wymienione zostały sprężyny, łączniki stabilizatora, amortyzatory oraz nowe mocowania amortyzatorów. Odłos jest bardzo dziwny, jakbym stukał gumowym młotkiem w pusty zbiornik paliwa czy wanne bez wody. Nie słychać go gdy bujam autem ręcznie, ale 90 % wjazdów na próg zwalniający i słychać te dziwne odgłosy. Mechanicy (trzech dokładnie) rozkładają ręce, dwie stacje diagnostyczne (wjazd na szarpaki itp) twierdzą że zawieszenie jest bez zarzutu. W czym może tkwić problem ? Jeżdże już tak blisko rok czasu i nie mogę zidentyfikować tego problemu.

matszum89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 13:40   #2
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Dziwne stuki z okolicy tylniego prawego koła

Jaka wersja nadwozia?
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 13:58   #3
matszum89
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 12-02-2020
Model: Mondeo MK3
Silnik: Diesel
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dziwne stuki z okolicy tylniego prawego koła

Sedan
matszum89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 14:22   #4
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Dziwne stuki z okolicy tylniego prawego koła

tuleje na stabilizatorze
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 06:28   #5
matszum89
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 12-02-2020
Model: Mondeo MK3
Silnik: Diesel
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dziwne stuki z okolicy tylniego prawego koła

Chciałbym jeszcze dodać że te stukanie słychać tez często przy hamowaniu. Od niedawna zacząłem słyszeć skrzypanie również z prawego tyłu (podejrzewałem wylany amortyzator ale po wymianie na nowe odgłos nie ucichł:/) Czy to faktycznie mogą być tuleje na stabilizatorze? Lub inaczej czy skrzypanie może być połączone z tymi tulejami na stabilizatorze? Pozdrawiam.
matszum89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 08:29   #6
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Dziwne stuki z okolicy tylniego prawego koła

może jak najbardziej i na 99% to będzie ich wina. Jak będziesz kupował nowe to weź dobrej jakości bo najtańsze mogą tylko pogorszyć sytuację.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 15:40   #7
Mortal_Kombat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Model: Mundek MK3
Silnik: 1.8 125KM Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Odp: Dziwne stuki z okolicy tylniego prawego koła

Sprawdź mocowanie linek hamulcowych ręcznego przy wahaczach, jest tam metalowy zatrzask i linka w nim luźno siedzi i potrafi stukać, ściskach dwoma opaskami plastikowymi na stronę i przewód solidnie siedzi w mocowaniu.

Skrzypienie jak pisali koledzy może być od tulei stabilizatora, jak chcesz się upewnić że to one to możesz dać do środka wazeliny technicznej, jak nie wyrobione to tak zostawić na jakiś czas pomoże jak wymieniać to tylko na oryginał, czytałem kiedyś o zamiennikach to były często opinie że nawet nowe od razu skrzypiały po wymianie i kończyło się na wsadzeniu oryginału.

Ostatnio edytowane przez Mortal_Kombat ; 13-02-2020 o 15:47
Mortal_Kombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 07:55   #8
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Dziwne stuki z okolicy tylniego prawego koła

Cytat:
Napisał Mortal_Kombat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak chcesz się upewnić że to one to możesz dać do środka wazeliny technicznej, jak nie wyrobione to tak zostawić na jakiś czas pomoże jak wymieniać to tylko na oryginał, czytałem kiedyś o zamiennikach to były często opinie że nawet nowe od razu skrzypiały po wymianie i kończyło się na wsadzeniu oryginału.
trzeba przy tym obejrzeć sam stabilizator czy w miejscu gdzie pracuje nie jest wytarty. Jeśli jest to można zastosować tuleje o mniejszej średnicy, jak dobrze pamiętam to raz wkładałem od Fiesty
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 12:46   #9
Walec71
ford::beginner
 
Avatar Walec71
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: Dziwne stuki z okolicy tylniego prawego koła

U mnie jest takie ciche „pyknięcie” tez słyszane z tylu i szczególnie przy spokojnym ruszaniu. Gdzieś wyczytałem ze to mocowanie baku, bubel konstrukcyjny, ale jeszcze nie sprawdziłem, zresztą dźwięk dźwiękowi nie równy wiec nie wiem czy to ten przypadek. Sprawdź czy się zmienia natężenie zależnie od poziomu paliwa pusty/pełny
Walec71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 10:24   #10
matszum89
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 12-02-2020
Model: Mondeo MK3
Silnik: Diesel
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dziwne stuki z okolicy tylniego prawego koła

Tuleje stabilizatora odpadają. Byłem dzis na przeglądzie technicznym, przetrzepali mi auto od dechy do dechy. Zwrociłem uwage na tuleje, diagnosta stwierdził ze zawieszenie jest sztywne tyl i przód bez żadnych zastrzerzeń. Tuleje nie maja zadnych luzów, trzymaja sie sztywno, a dziwne odgłosy słysze już z dwóch stron... Zastanawiam sie czy to nie mocowanie baku własnie., poniewaz jesli tankuje do pełna, bak sie poci i jakieś krople uciekają, ale nie znacznie jeśli chodzi o przełożenie wykonywanej odległości ( ilości znikome).

Bump: Tuleje stabilizatora odpadają. Byłem dzis na przeglądzie technicznym, przetrzepali mi auto od dechy do dechy. Zwrociłem uwage na tuleje, diagnosta stwierdził ze zawieszenie jest sztywne tyl i przód bez żadnych zastrzerzeń. Tuleje nie maja zadnych luzów, trzymaja sie sztywno, a dziwne odgłosy słysze już z dwóch stron... Zastanawiam sie czy to nie mocowanie baku własnie., poniewaz jesli tankuje do pełna, bak sie poci i jakieś krople uciekają, ale nie znacznie jeśli chodzi o przełożenie wykonywanej odległości ( ilości znikome).

Odgłosy słychac tak samo przy pełnym zbiorniku jak i na jej resztkach (rezerwie).

PS. Skacząc czasami na haku aby zdiagnozować ten dziwny odglos nic nie słysze, a dziś domykając klape bagażnika słyszałem silne uderzenie z okolic sprężyn, które były wymieniane poł roku temu na nowe.

Ostatnio edytowane przez matszum89 ; 29-02-2020 o 10:32
matszum89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.