Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2012, 19:28   #111
trickle_38
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2012
Model: mondeo mkiv tdci
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 1
Angry Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał incognitus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcinfix wymien duzy termostat i powinno byc dobrze. maly zawsze zdazysz wymienic pozniej jakby nadal niedomagal a rura od duzego byla zimna.
u mnie duzy nie puszcza. maly wymienilem i nic - oba male w garnku na kuchni otwieraly sie przed samym wrzeniem takze podejrzewam je o to ze byly sprawne. generalnie silnik nabiera temperatury ale dopiero po pewnym czasie jazdy. poddalem sie choc az w taka sprawnosc cieplna tego silnika nie chce mi sie wierzyc. jednak przy chlodnym nawiewie na poczatku tak jak pisza koledzy nagrzewa sie szybciej.

kiedys w skodzie walczylem z tym problemem - wymienialem termostaty i nic, zaslanialem grila tektura i bylo dobrze choc falowanie bylo nadal. okazalo sie ze caly czas przegrzewalem auto bo winny byl czujnik temp przy termostatcie - zanizal. po jego wymianie wszystko bylo ok z tym ze to bena byla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps na trzy lata jazdy mondkiem nawet latem nie uslyszalem pracy wentylatora przy chlodnicy -szczerze to ciekawi mnie czy dziala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie witam mam podobny problem - dałem do wymiany termostat ( nie wiedziałem że moja foczka ma dwa termostaty i... zero efektu. Wskazówka stoi na 60 st. W serwisie powiedzieli, że chciałem wymiany termostatu to wymienili - potem powiedzieli że mogą jeszcze czujnik wymienić ( ten co daje sygnał na tablicę ). Krew mnie zalewa że silnik zimnawy choć grzanie dział dobrze. Możecie wrzucić fotki gdzie są te termostatu i czujnik?
może być priv. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

trickle_38 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2012, 19:22   #112
dydek79
ford::amateur
 
Imię: przemek
Zarejestrowany: 19-09-2011
Skąd: kielce
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

witam dołączę się do dyskusji o termostatach,mianowicie miałem ten sam problem co wszyscy z niedogrzanym silnikiem i falującą temperaturą i też szukałem na forum jednoznacznej informacji dotyczącej który termostat wymienić ale nie znalazłem,jedni pisali że mały,drudzy że duży inni jeszcze że wymienili płyn i było dobrze(nie wiem co ma wspólnego płyn z niedogrzanym silnikiem) ale do rzeczy.W moim przypadku było tak że bardzo wolno łapał temp. a jak złapał po uprzednim daniu mu w p...e nie trzymał tej temp. najpierw wymieniłem mały bo w większości przypadków to on jest winien i poprawa była od razu dużo szybciej się nagrzewał ale jak złapał temp. to i tak po chwili spadała np.stanie w korku lub na światłach.Potem wymieniłem duży i teraz jest wszystko w porządku jak złapie temp to trzyma,fakt że trzeba trochę czasu nim się nagrzeje bo to diesel,ale wcześniej to była masakra czyli wniosek taki; 1. wolno łapie temp.walnięty mały termostat 2.falowanie temp. spadanie temp. np.stanie w korkach lub na światłach walnięty duży termostat. I dodam jeszcze odnośnie sprawdzania termostatów mały dmuchamy w niego jeśli przepuszcza nawet min.powietrze to jest do wymiany,duży jeśli wąż przed termostatem jest gorący a za termostatem jest letni przy temp.powiedzmy 70 stopni termostat jest dobry jeśli przy tej samej temp. oba węże są jednakowo nagrzane to termostat do wymiany,przy sprawnym dużym termostacie chłodnica powinna być gorąca a płyn w zbiorniczku wyrównawczym powinien być trochę letni a nie zupełnie zimny.myślę że się to komuś przyda u mnie było tak jak napisałem.powodzonka
dydek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2012, 11:34   #113
TheDaroPL
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 14-07-2012
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Witam, ostatnio walczę z niedogrzanym silnikiem. Wymieniłem duży termostat i nic. Dzisiaj rano było ok 2*C i po zapaleniu zimnego silnika oba wentylatory chłodnicy chodziły na pierwszym biegu, trochę to dla mnie bez sensu. Więc wypiąłem przekaźnik od pierwszego biegu wentylatorów (wentylatory oczywiście stanęły) pozostawiłem przekaźnik od drugiego biegu na wszelki wypadek. Zauważyłem że silnik dużo szybciej się nagrzewał, nie miałem kiedy sprawdzić czy po osiągnięciu temperatury roboczej czyli około 90*C temperatura nie będzie spadać lub czy nie będzie się silnik przegrzewał. Wnioskuję że dwa wentylatory podczas pracy w temperaturze otoczenia ok. 0*C są wstanie samym powietrzem ochładzać silnik i stąd problemy z niedogrzanym silnikiem. Na kilku forach czytałem właśnie że nawet po wymianie obu termostatów temperatura silnika nadal pływa lub nie osiąga 90*C.
I teraz moje pytanie jak u Was działają te wentylatory chłodnicy? Kiedy się włączają, czy włącza się tylko jeden czy od razu dwa?
TheDaroPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2012, 20:48   #114
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Poczytaj tematy o sterowniku wentylatorów / rezystorze/ wtyczce. Masz któryś z tych problemów - wentylatory mają stać w tej temp. ewentualnie jeśli masz włączoną klimatyzację to jeden się kręci.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2012, 09:17   #115
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał chasm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ewentualnie jeśli masz włączoną klimatyzację to jeden się kręci.
Nie jeden wentylator tylko obydwa pracują na "pierwszym biegu".
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2012, 16:10   #116
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jeden wentylator tylko obydwa pracują na "pierwszym biegu".
Sorry, może faktycznie - u siebie mam tylko 1 więc aproksymowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2012, 17:14   #117
TheDaroPL
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 14-07-2012
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Witam wczoraj wymieniłem mały termostat tzw. olejowy. Problem z temp. zniknął. Dzisiaj temp. otoczenia ok. 0 C* silnik po około 3-4 km się rozgrzał i wskazówka stanęła na po środku skali i stała tak przez całą czas, żadnych wahań...
Pozdrawiam
TheDaroPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2013, 13:19   #118
sbozecki
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: krosno odrz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

czy ktos jest w stanie mi powiedziec jaka jest temp. na tej 2 kresce bo temperatura mi plywa miedzy pionem (90) jak depne ok 120km/h a 2 kreska jak tylko puszcze gaz gdzies zwolnie od razu spada termostat duzy wymieniony i bez zmian nie wiem czy takie plywanie wskazuje ma maly

jadac po miescie po 4-5km wskazuwka zaczyna ruszac z miejsca ale nawet po 10km jest na 2 kresce i nie wskoczy wyzej

interesuje mnie temp. na tej 2giej kresce jakie sa wachania miedz pionem a jak spada ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSCN3609.jpg (81.5 KB, 31 wyświetleń)
sbozecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2013, 14:18   #119
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Robiąc test zegarów można odczytać jaka jest temperatura głowicy lub cieczy chłodzącej.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Można obserwować i porównać temperaturę wskazywaną na LCD i na wskaźniku.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2013, 14:58   #120
sbozecki
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: krosno odrz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

tak tez jutro jadac do pracy zrobie mam 10 km ale czy takie wachania przy obecnych temp to normalne ?jak jest u was

mam fabryczny podgrzewacz ale temp sa ok 6-7C i sie nie włacza bo jak wyczytalem startuje od 4C i dogrzewa do puki auto nie osiagnie 71C i sie wylacza

Ostatnio edytowane przez sbozecki ; 03-11-2013 o 15:01
sbozecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.