Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2015, 21:48   #1
focus1000
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-08-2015
Model: Focus
Silnik: 1.8 zetec 16v
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Wibracje na piątym biegu.

Witam serdecznie.
Jeżdżę focus 1.8 16v i mam z tym autem pewien problem. Są to bardzo nieregularne( zdarza się to bardzo często, ale bywa też, że uda mi się przejechać trasę w spokoju) drgania podczas jazdy na piątym biegu. Auto przestaje wibrować dopiero, gdy puści się pedał gazu. Sam pedał stawia duży opór i hałasuję podczas swojej pracy. Drgania te są bardzo intensywne co czasami uniemożliwia jazdę. Proszę o pomoc, bo ta usterka doprowadza mnie już do szału.


Ostatnio edytowane przez focus1000 ; 30-08-2015 o 14:23 Powód: Zmiana tematu.
focus1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 11:48   #2
protheo
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 19-02-2015
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus Mk2 sedan
Silnik: 1.6 16V benzyna 115km
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wibracje na piątym biegu.

Martwić Cię nie chcę ale to wygląda na przegub wewnętrzny. Jak któryś jest walnięty (raczej ten od strony pasażera) to właśnie taki objaw jest że całą budą trzęsię przy obciążeniu dużym (przyspieszanie na wysokich biegach, jazda pod górkę też z dużym gazem, mocne przyspieszanie od niskich obrotów na niższych biegach też np. na 2 biegu z 1200 do 3500 z gazem w podłodze też mogą się drgania pojawić). Także radzę posprawdzać czy to czasem nie będzie to.
protheo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.