Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2013, 14:35   #3501
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
szymson88
Cytat (zapożyczone z bratniego forum):
Witam serdecznie
Nie wiem jak sprawa wygląda w C-Maxie ale opiszę jak to jest u mnie,może to pomoże (ford focus II ghia z denso i zmieniarką cd)
Wejście audio widać od razu po otwarciu schowka (szare z dziurką na jacka),co do modułu BT,moja foka go nie miała pomimo że ghia. Dokupiłem moduł BT/VC na ebay. W foce 2 serce nawigacji czyli napęd dvd znajduje się nad schowkiem pasażera (po otwarciu schowka,na górze widać czarną,dużą zaślepkę-po jej wyciągnięciu i odkręceniu dwóch srebrnych motylków, napęd opada pod kątem 45 stopni i możemy wtedy wyjąć płytę z mapami lub dokonać update),ale to nie wystarcza żeby dostać się do ew.modułu albo do zamontowania go.Trzeba wymontować cały schowek pasażera,następnie odkręcić napęd dvd z metalowej szuflady (4 śrubki torx gdzie przednie jakoś idzie,a te tylne to niech szlag trafi-gimnastyka),odpinamy kable z tyłu dvd i wyciągamy napęd,dopiero wtedy można zobaczyć moduł (nad napędem),jak wspomniałem ja go nie posiadałem.Wtyczkę do modułu znalazłem oklejoną taśmą izolacyjną i przymocowaną do wiązki kabli przy drzwiach,odkleiłem,podłączyłem do modułu i przykręciłem go jedną śrubką do szyny nad dvd. Procedura składania wszystkiego do kupy i miałem zamontowany moduł,ale jeszcze trzeba dokupić mikrofon bo go też nie ma.Mikrofon kupiłem w aso i zamontowałem go w szarym plastiku w lampce w podsufitce (jest tam miejsce na niego,trzeba wyciągnąć gąbkę-zaślepkę i podłączyć wtyczkę)To wszystko,BT działa bez problemów,VC też tylko że komendy trzeba wydawać po angielsku. W mojej foce kable były,nie wiem jak w innych fordach,ale sądzę że jak montują denso to wiązka też jest,tylko czasem nie dodają modułu i mikrofonu.
Teraz ode mnie:
Mam oryginalny BT/VC 4M5T-19G488-AR (RX-1C) i łączy się z każdym smartfonem. Osobiście mam Galaxy S4- hula. Z Huawei, LG- hula także.


Cytat:
Napisał robertmat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Jaki program polecacie do nagrywania płytek. Ja nagrywałem Alcoholem 120%, ale jak dotąd bez efektów. Dzisiaj kupiłem płyty verbatim DVD-R i spróbuję, ale może powinienem zastosować inny program?
Na kompie mam kopię zapasową map w formacie obrazu płyty. Nagrywam zawsze programem ImgBurn i nigdy nie miałem problemów z czytaniem map. No chyba, że nagrasz za szybko, na badziewnej płycie, lub DVD w aucie mówi pa pa.

Cytat:
roadrunnner
Wg mnie ten zestaw w Mundku Mk3 nie zahula. Oferowany "pająk" na allegro jest do Mk4, tak samo zresztą jak moduł BT/VC. Ty musisz mieć moduł o symbolu RX-1C, czyli max. do symbolu 5M5T-19G488-xx.

__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 16-11-2013 o 15:09
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2013, 14:50   #3502
robertmat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2013
Skąd: Bielawa
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam ponownie.
Udało mi się ustawić zegar w c-maxie. Sprawa jest jednak prosta i nie trzeba wchodzić w menu serwisowe. Wystarczy przytrzymać zegar na ekranie przez kilka sekund i pokazuje się menu ustawiania czasu i daty.
Udało mi się również uruchomić nawigację. Pomogło nagranie mapy na nośniku verbatim DVD-R z najniższą możliwą prędkością programem Nero 8. Taka sama płyta nagrana imgburn nie ruszyła.
Mam jeszcze problem z anteną. Pomimo, że ikonka globusa nie jest przekreślona to poziom sygnału z wszystkich satelit mam 0. Czy można zastosować inną antenę niż oryginalna np. taką: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], wpiąć ją bezpośrednio do napędu DVD i umieścić np. pod deską?
Gdzieś na allegro znalazłem usługę wgrywania polskiego menu do denso. Czy ma to ktoś zainstalowane czy to ściema?
robertmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2013, 16:11   #3503
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał robertmat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Gdzieś na allegro znalazłem usługę wgrywania polskiego menu do denso. Czy ma to ktoś zainstalowane czy to ściema?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał robertmat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czy można zastosować inną antenę niż oryginalna np. taką: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], wpiąć ją bezpośrednio do napędu DVD i umieścić np. pod deską?
Było o tym nie raz, nie dwa. Można, ale położyć nie pod deską, a np. na półce z tyłu, bądź na zewnątrz. Antena jak najbardziej dobra, bo ma wtyk HRS-GT5.

Cytat:
Napisał robertmat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Pomimo, że ikonka globusa nie jest przekreślona to poziom sygnału z wszystkich satelit mam 0.
Jeżeli w ogóle pojawia się ikonka globusa w lewym/górnym rogu, to już wiadomo, że poziom sygnału z GPS-a jest zerowy. Ikonki globusa po prostu ma nie być.
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 17-11-2013 o 16:36
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2013, 19:30   #3504
robertmat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2013
Skąd: Bielawa
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Koledzy, czy bez podłączonego napędu DVD gra radio? Wyczytałem, że ekran jest ciemny, ale czy działa radio? Chcę wysłać swoje denso do naprawy, ale jeżeli radio bez napędu nie będzie działać to bez sensu bo nie da się tego sprawdzić a tym bardziej naprawić.
robertmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2013, 19:47   #3505
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

robertmat

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 17-11-2013 o 19:50
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2013, 20:33   #3506
robertmat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2013
Skąd: Bielawa
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Mariusz, nie bardzo rozumiem twoją odpowiedź. Czyto ma znaczyć, że bez napędu radio nie gra?
robertmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2013, 21:04   #3507
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał robertmat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...że bez napędu radio nie gra?
Tak, dobrze rozumiesz. Napęd DVD i wyświetlacz Denso stanowią nierozłączną parę, jak na w/w obrazku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. To właśnie w napędzie DVD ("sercu") całego ustrojstwa zapisany jest cały soft.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2013, 21:54   #3508
robertmat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2013
Skąd: Bielawa
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Mariusz, a jesteś pewien, że mój problem nie jest spowodowany "wysypaniem" softu? Może powinienem wgrać soft od nowa, ale nie ten modyfikowany tylko oryginalny? Co o tym myślisz?
robertmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 09:41   #3509
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał robertmat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mariusz...Może powinienem wgrać soft od nowa, ale nie ten modyfikowany tylko oryginalny? Co o tym myślisz?
Modyfikowany? Czyli jaki, bo nie rozumiem?
Oryginalny, czyli skąd?
Czy piszesz o problemie dalszego samoczynnego wyciszania się radia? Jeśli o tym to byłbyś pierwszą osobą na forum z takim problemem. Nie wiem, nie mam pojęcia, czy wgranie softu na nowo w czymś pomoże.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 11:02   #3510
robertmat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2013
Skąd: Bielawa
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Tak, w dalszym ciągu chodzi o ten brak głosu w głośnikach. Pisząc "modyfikowany" chodziło mi o ten, który umożliwia ponoć korzystanie z map toyoty. Napisałeś, że można nim uceglić denso więc wolę nie ryzykować a ewentualnie wgrać taki jak mam w tej chwili.
Przed chwilą, w poszukiwaniu sygnału z satelity, rozebrałem stopkę od anteny. Wszystko tam wygląda ładnie i czysto. Nie ma wcale śniedzi. Napięcie 5V dochodzi a mimo to poziom sygnału 0. Czy można jakoś sprawdzić samą stopkę?
robertmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.