Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-09-2014, 12:17   #4001
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Nie pokusiłeś się czasami o podmianę softu na niby polski z chomika? Jeśli tak, to sprawa jasna. Ten soft to fake, blokuje napęd DVD i powoduje czarny ekran. Odłączenie klem/klemy w takim przypadku nic nie pomoże. Jeśli to coś innego, to przybliż okoliczności w/w stanu Denso.

__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2014, 09:49   #4002
Zizzy
ford::average
 
Avatar Zizzy
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2OO7
Postów: 90
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie pokusiłeś się czasami o podmianę softu na niby polski z chomika? Jeśli tak, to sprawa jasna. Ten soft to fake, blokuje napęd DVD i powoduje czarny ekran. Odłączenie klem/klemy w takim przypadku nic nie pomoże. Jeśli to coś innego, to przybliż okoliczności w/w stanu Denso.
Nie. Nic nie było kombinowane odkąd mam auto - 4 lata. Wszystko działało jak należy "wczoraj", a nazajutrz wciskam pokrętło ON/OFF/VOLUME i... nic. Ekran nie działa - czarno... Czasami, raz na x razy, ale bardzo rzadko, przy wciśnięciu słychać jak DVD zaskoczy - prowadnica z laserem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., sekundę, ale nic z tego nie wynika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam, że elektryk sprawdzał i jest 12V wszędzie z tyłu ekranu i DVD. DVD wyciągnięte już ze schowka. Bezpiecznik OK. Przyciski wokół ekranu działają, diody nań świecą - od początku usterki nie działa/świeci wyświetlacz, nie ma "muzyki"..., żadne z urządzeń nie chce wysunąć płyty. Był odłączany aku na ponad. 30 min. - bez rezultatu.

Prosiłbym o pomoc w diagnozie/naprawie znawców Denso - może ktoś z okolic Wrocławia by się z forumowiczów znalazł i zechciałby to naprawić. Będę niedługo zmuszony zlecić to jakiejś firmie. Czy ktoś miał do czynienia z Denso z firmą BBA-Reman z KrakowaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. Rozumiem, że to nie laser. Rozumiem, że jak jedno urządzenie (ekran, DVD) jest zepsute, to drugie teoretycznie też - tzn. są kompatybilne ze sobą i nic nie zadziała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Np. Jak padło DVD to ekran nie zaświeci...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Zizzy ; 29-09-2014 o 09:53
Zizzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2014, 15:32   #4003
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Zizzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. Rozumiem, że to nie laser. Rozumiem, że jak jedno urządzenie (ekran, DVD) jest zepsute, to drugie teoretycznie też - tzn. są kompatybilne ze sobą i nic nie zadziała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Np. Jak padło DVD to ekran nie zaświeci...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ekran nie ma wpływu na pracę napędu DVD (serce całego urządzenia- to w nim jest soft). Uszkodzony ekran w żaden sposób nie blokuje możliwości "wyplucia" płyty z napędu DVD w schowku (navi), jak i płyty z muzyką nad wyświetlaczem. Odwrotnie natomiast jak najbardziej. Czyli uszkodzony napęd DVD w schowku (Focus) ma bezpośredni wpływ na wyświetlacz i działanie całego "kombajnu". Na Twoim miejscu pokusiłbym się o kupno używki DVD i jego podmianę. Jeśli się okaże, że to nietrafna diagnoza zawsze możesz go oddać sprzedającemu bez podawania przyczyny (chyba 10 dni).
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (92.8 KB, 32 wyświetleń)
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 29-09-2014 o 15:46
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2014, 07:37   #4004
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Zizzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będę niedługo zmuszony zlecić to jakiejś firmie.
Może tej: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jeden z userów ją chwali w kwestii Denso.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Spróbuj "uderzyć" do tego usera:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 30-09-2014 o 07:49
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2014, 11:16   #4005
vvooyyttaass
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-08-2014
Skąd: Mysłowice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Mariusz, możesz mi również pomóc ?
Sprawa opisana jak niżej.
Mam problem z radiem-nawigacją DENSO. Niestety zablokowałem je wpisując kilkukrotnie błędnie key code. Teraz radio pyta o kod PIN. Byłem w ASO odczytywali numery seryjne radia + czytnik płyt DVD (navi) i niestety po tygodniu wielkiego szukania kodu poddali się i oddali kasę.

Wiem już, że trzeba radio rozebrać i wylutować pamięć flash żeby ją skasować i zakodować na nowo.

Jest jakiś inny mniej inwazyjny sposób ?
vvooyyttaass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2014, 11:44   #4006
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał vvooyyttaass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest jakiś inny mniej inwazyjny sposób ?
Niestety nie znam żadnego sposobu, nawet tego co opisałeś, choć o nim słyszałem. W tej kwestii nie pomogę.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2014, 09:22   #4007
Zizzy
ford::average
 
Avatar Zizzy
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2OO7
Postów: 90
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ekran nie ma wpływu na pracę napędu DVD (serce całego urządzenia- to w nim jest soft). Uszkodzony ekran w żaden sposób nie blokuje możliwości "wyplucia" płyty z napędu DVD w schowku (navi), jak i płyty z muzyką nad wyświetlaczem. Odwrotnie natomiast jak najbardziej. Czyli uszkodzony napęd DVD w schowku (Focus) ma bezpośredni wpływ na wyświetlacz i działanie całego "kombajnu". Na Twoim miejscu pokusiłbym się o kupno używki DVD i jego podmianę.
Dzięki za odp., Mariusz!
5 stów za używkę, 10-letnią (na naklejce jest data produkcji z formacie amerykańskim), ciężko to mi może przyjść..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..ale jak ma działać... Ale ile to podziałaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Rozumiem, że w ASO za to 3 razy więcej, o ile mająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nowe bardziej pewne. Myślę jeszcze nad naprawą czytnika DVD... dam znać.

Kolejna sprawa: czy wystarczy podpiąć inny czytnik DVD i będzie działaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie będzie konfliktu nr seryjnych czy innych przebojów. Aha, na aukcjach są napędy z nr produktu 4M5T...AE i ...AG, a mój jest ...AFGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie będzie z tym problemówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nikt z forum z okolic Wrocka nie naprawi DVDGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy można zamontować cały panel radia z CD z Focusa innego niż wyposażenie z ekranem dotykowym - czy osprzęt media u wszystkich Focus'ów 05-11 działą na tym napędzie w schowku - ktoś kombinował z podmianą z ekranu dotyk. na radio seryjne (muszę znać alternatywyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)?

P.S. 2 górne klucze do wyciągania ekranu się zaklinowały, po użyciu nadmiaru siły fizycznej - ciągu i dojściu do mechanizmu blokującego, wyciągnąłem klucze ale ekran nie chce się za nic wcisnąć do środka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Masz ci babo placek!

Ostatnio edytowane przez Zizzy ; 02-10-2014 o 10:04
Zizzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2014, 20:40   #4008
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Zizzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy wystarczy podpiąć inny czytnik DVD i będzie działaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie będzie konfliktu nr seryjnych czy innych przebojów. Aha, na aukcjach są napędy z nr produktu 4M5T...AE i ...AG, a mój jest ...AFGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie będzie z tym problemówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy podpiąć czytnik o numerze jednym z poniższych z załącznika nr1. Zauważ, że nr jego to de fakto data produkcji od-do. Niczym w sensie funkcjonalności w/w nie różnią się. Jedynym problemem po spięciu wszystkiego razem jest fakt, że pojawi się komunikat o niezgodności VIN-ów w DVD i wyświetlaczu. IDS/WDS-em należy napędowi przypisać ten sam nr VIN co wyświetlaczowi. Druga możliwość, to wejść w menu serwisowe i przycisnąć button VIN UNLOCKING. Należy to jednak robić każdorazowo po włączeniu radia/navi/CD. Jest to zatem irytujące, zatem lepiej raz przypisać zgodny VIN do napędu DVD.

Cytat:
Napisał Zizzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy można zamontować cały panel radia z CD z Focusa innego niż wyposażenie z ekranem dotykowym - czy osprzęt media u wszystkich Focus'ów 05-11 działą na tym napędzie w schowku - ktoś kombinował z podmianą z ekranu dotyk. na radio seryjne (muszę znać alternatywyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)?
Możesz dokonać downgrade radia i w tym wypadku napęd DVD ze schowka potrzebny Ci nie będzie. Drugą dość istotną sprawą jest dopasowanie nowego/innego radia wymiarami do otworu po Denso. Następna to kwestia przycisków od sterowania klimy, które są wkomponowane w całość w Denso, choć to jest także do przerobienia. Wszystko jednak wymaga sporo czasu, chęci, umiejętności i "rzeźby".


Zizzy, jeszcze coś mi przyszło do głowy. Czy masz w Foczce moduł BT lub BT/VC. Jeśli tak, to go odłącz i sprawdź wtedy działanie całego kombajnu. Czytałem już tutaj w temacie o problemach z blokowaniem się wyświetlacza spowodowane modułem BT/VC.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.JPG (91.0 KB, 29 wyświetleń)
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 02-10-2014 o 21:07
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2014, 11:45   #4009
Zizzy
ford::average
 
Avatar Zizzy
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2OO7
Postów: 90
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

O, proszę. Mam BT/VC. Mariusz, "zabij" mnie - ale jak to odłączyć... Tylko nie pisz proszę, że z tyłu ekranu, bo jak pisałem w P.S.'ie - zaklinował mi się i wyciągnąć go sam nie dam rady...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może i na to ktoś ma sposób - góra odstaje, dół ekranu siedzi na miejscu.

Drugie-kluczowe pytanie: Kto zrobi mi to IDS-em, czy samemuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dzięki, staryGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zizzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2014, 16:11   #4010
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Zizzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam BT/VC. Mariusz, "zabij" mnie - ale jak to odłączyć...
W Foczce bodajże za schowkiem pasożyta, widoczny po wyjęciu napędu DVD.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Zizzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drugie-kluczowe pytanie: Kto zrobi mi to IDS-em, czy samemuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy kumaty elektromechanik z w/w sprzętem, ASO niepotrzebne. Na forum też jest kilku takich Asów. Zależy skąd jesteś, bo może masz do któregoś z nich rzut beretem.

Cytat:
Napisał Zizzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaklinował mi się i wyciągnąć go sam nie dam rady...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może i na to ktoś ma sposób - góra odstaje, dół ekranu siedzi na miejscu.
Zapewne wiązka kabli podeszła z tyłu i blokuje możliwość wciśnięcia. Należy wyjąć raz jeszcze i wsuwać patrząc, czy nic z tyłu nie wadzi.
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 03-10-2014 o 16:14
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.