Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2020, 12:08   #4991
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 03-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,729
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Hmm, od Sony ze zmieniarką na 6CD czy MP3? Ciekawe czy sytuacje poprawiłaby wymiana samego modułu FM.
U mnie RSE też jest pod Denso.

__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 12:27   #4992
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Sony ze zmieniarką 6cd i z softem obsługującym moduł BT/VC.
Denso
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sony
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 16:53   #4993
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 03-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,729
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Dobrze rozumiem: działa i zmieniarka i FM?
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 17:35   #4994
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Denso odpala bez kodu i nie działa radio. Fizyczne sony i denso to to samo ale muszą różnić się softem. Denso do sony nie wkładałem bo nie ma wtyczki do panala z przyciskami.
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 20:02   #4995
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał RECONDO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Z tym bezpiecznikiem być może tak jest - ja swoją wiązkę robiłem sam i jest ona podpięta pod moduł FM/CD, dostaje zasilanie tylko wtedy, dzięki temu mam działający BT razem z Denso fabrycznie, jak pamiętam, działa dopiero po kluczyku.
Ja też wiązkę zrobiłem sam. Podłączyłem wszystko ale nie działało. Nie było nawet przycisku/ikonki telefonu. Nawet chyba swego czasu prosiłem Ciebie o pomoc w temacie... Myślałem że kupiłem uwalony moduł więc kupiłem następny a potem jeszcze jeden. Potem wymieniłem Denso na takie z 06r (moje Mondeo z 04), nic to nie dało. Myślałem że spaprałem wiązkę albo coś jest nie tak z instalacją w aucie. W związku tym straciłem nadzieję że kiedykolwiek to zadziała i zarzuciłem temat. To było 5 lat temu.
Przy okazji poszukiwania uwalonego bezpiecznika podświetlenia tablicy rejestracyjnej i schowka odkryłem, że odpowiada za nie jeden z bezpieczników oznaczonych wspomnianą ikonką tzn wykrzyknikiem i książeczką. Odkryłem również że takich bezpieczników jest chyba 3 i jednego z nich u mnie nie było tzn. gniazdo było puste. Po włożeniu tegoż bezpiecznika na ekranie Denso pojawił się przycisk/ikonka telefonu a sam telefon wykrywa "Ford Audio". Wszystko działa idealnie włącznie z VC. Telefon łączy się z Denso praktycznie natychmiast po przekręceniu kluczyka. Na wyłączonej stacyjce Ford Audio jest niewidoczne.

O jaki kabel do telefonu chodzi? Wiem że moduł BT/VC ma możliwość podłączenia telefonu po kablu ale jak to wygląda? Jest w ogóle możliwość skopiowania książki telefonicznej po kablu do Denso i korzystania z niej po BT, czy dostęp pojawia się wyłącznie po kablu?

Ostatnio edytowane przez roadrunnner ; 19-02-2020 o 20:04
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 16:23   #4996
sokol1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Piła
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCi 136km
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał roadrunnner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O jaki kabel do telefonu chodzi? Wiem że moduł BT/VC ma możliwość podłączenia telefonu po kablu ale jak to wygląda? Jest w ogóle możliwość skopiowania książki telefonicznej po kablu do Denso i korzystania z niej po BT, czy dostęp pojawia się wyłącznie po kablu?
Nie chodzi raczej o kabel, a o stacje dokującą która dedykowana jest do starych telefonów. Przez tą stacje masz możliwość wglądu w książkę adresowa w denso. Po podłączeniu bt takiej opcji nie ma, jedynie możesz sobie dodać głosowo numer i go wywoływać. Ja mam u siebie taką stację, ale nie mam do niej telefonu.
Mam jeszcze do Ciebie pytanie odnośnie tych bezpieczników. Pisałem ostatnio, że padł mi już kolejny moduł, ale w sumie teraz objawia się to trochę inaczej, niż poprzedni uszkodzony. Wcześniej, jak nacisnąłem Phone, czy przycisk voice to denso się wyciszało, pomogła zmiana modułu.
Teraz natomiast znikła mi ikonka od telefonu, a po naciśnięciu Phone czy voice nic się nie dzieje, nawet radia nie wycisza. Więc może u mnie po prostu padł ten bezpiecznik, a nie sam moduł. Rozumiem, że te bezpieczniki znajdują się pod schowkiem pasażera, mógłbym sprawdzić jakie mają numery?
sokol1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 16:45   #4997
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Bezpiecznik nr71
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 17:27   #4998
sokol1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Piła
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCi 136km
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Dzięki, sprawdzę. Mam nadzieję, że tym razem to bezpiecznik, a nie kolejny moduł.
sokol1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 17:39   #4999
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

U mnie jak padł to migał ekran i denso się resetowało. Te moduły podobno czasem się zawieszały i trzeba było odłączyć od zasilania.
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 18:22   #5000
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał sokol1990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chodzi raczej o kabel, a o stacje dokującą która dedykowana jest do starych telefonów. Przez tą stacje masz możliwość wglądu w książkę adresowa w denso. Po podłączeniu bt takiej opcji nie ma, jedynie możesz sobie dodać głosowo numer i go wywoływać. Ja mam u siebie taką stację, ale nie mam do niej telefonu.
No i wszystko jasne, dzięki piękne!
Jak można dodawać numery głosowo?
Jest gdzieś w ogóle tutorial komend głosowych? Ja na razie ogarniam włączenie radia, telefonu, odtwarzacza czy nawigacji...
Bezpieczników z ikonką wykrzyknika i książeczki są chyba tylko 3. Możliwe że to numer 71. Drugi bezpiecznik oznaczony w ten sposób odpowiada za podświetlenie tablicy rejestracyjnej, podświetlenie schowka i pipek ostrzegający o nie wyłączonych światłach. Nie wiem od czego jest 3ci. Włożyłem go ale nic niespodziewanego się nie uruchomiło.
Zabawne że u mnie tego bezpiecznika nie było w ogóle, a dokładniej 2 z nich i mimo to wszystko poza BT/VC działało...
Nawiasem mówiąc... Czy któryś z Kolegów orientuje się czy moduł z USB będzie współpracował z Denso? Czy do tego USB można podłączyć pendrive z muzyką?
Skoro już wszystko działa korci mnie żeby podrasować trochę to Denso zwłaszcza że nie mam zmieniarki CD...

Ostatnio edytowane przez roadrunnner ; 20-02-2020 o 19:34
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.