Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2019, 21:37   #11
OldSeb
ford::beginner
 
Avatar OldSeb
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 ST-Line X
Silnik: 1.5 EB 165KM
Rocznik: 2018
Postów: 39
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

U mnie jest podobnie - jak samochód się nagrzeje to z podszybia wali zimnym a z wylotów środkowych i dolnych ciepłym. Można wyłączyć tryb auto i kierować powietrze ręcznie na środek i dól ale chyba nie o to chodzi w klimatroniku. Od 20 lat przerobiłem chyba z 10 samochodów z automatyczną klimatyzacją i w żadnym wypadku producent nie miał problemów z jej działaniem. W poprzednim aucie temperaturę zmieniałem kilka razy w roku a teraz ciągle jest albo za zimno albo za gorąco.
Średnio to wygląda w aucie tej klasy szczerze powiedziawszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez OldSeb ; 13-11-2019 o 21:41
OldSeb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2019, 00:16   #12
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Auto odebrałem w czerwcu więc w największe upały już jeździłem. Nadal będę twierdził że jest ok, może mam jeszcze jakiś nowszy Soft? Na pewno już jest coś innego niż w autach 2018, bo u mnie nawet chipa nie szło zrobić, jest jakaś blokada z którą Heko sobie nie poradził. Silnik stary a soft silnika nowy. Taki dziwoląg. Może więc też inne oprogramowanie odpowiadające za climatronic.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2019, 21:31   #13
kaczor99
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-07-2007
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 317
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

To jest trzecie auto automatyczną klimatyzacją, wszystkie na początku przełączenia w tryb automatyczny zachowywały się jak źrebak pierwszy raz z siodłem, dopiero po pewnym czasie zaczynały pracować poprawnie. Domyślam się, że musi się dostroić oprogramowanie, więc zalecam przełączenie na automat i niedotykanie przez pewien czas ustawień oprócz temperatury.
__________________
Przybywam ze Szczecina !!!!!
kaczor99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2019, 22:18   #14
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Cytat:
Napisał kaczor99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Domyślam się, że musi się dostroić oprogramowanie, więc zalecam przełączenie na automat i niedotykanie przez pewien czas ustawień oprócz temperatury.
taaa.coraz ciekawsze teorie
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2019, 22:29   #15
kaczor99
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-07-2007
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 317
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Tak, ale jak brzmi "auto z duszą "
__________________
Przybywam ze Szczecina !!!!!
kaczor99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2019, 20:30   #16
phanc
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-12-2019
Skąd: Cieszyn
Model: smax
Silnik: 2,0 diesiel
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Cytat:
Napisał OldSeb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jest podobnie - jak samochód się nagrzeje to z podszybia wali zimnym a z wylotów środkowych i dolnych ciepłym. Można wyłączyć tryb auto i kierować powietrze ręcznie na środek i dól ale chyba nie o to chodzi w klimatroniku. Od 20 lat przerobiłem chyba z 10 samochodów z automatyczną klimatyzacją i w żadnym wypadku producent nie miał problemów z jej działaniem. W poprzednim aucie temperaturę zmieniałem kilka razy w roku a teraz ciągle jest albo za zimno albo za gorąco.
Średnio to wygląda w aucie tej klasy szczerze powiedziawszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

niestety mam to samo w S-maxie (temat opisałem w dziale S-max) .. od nowości jest ten problem .. ASO udaje ze nie zna tematu i kolejne naprawy gwarancyjne konczą się fiaskiem ....
phanc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2019, 21:34   #17
hausdab
ford::amateur
 
Imię: hausdab
Zarejestrowany: 15-09-2018
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

witam
mk5 to moje ktores auto z climatronic i powiem szczerze ze od pol roku jezdze tylko na recznym nawiewie, klime wlaczam tylko w trybie recznym. W przypadku automatycznej klimy nie da sie wysterowac auta tak aby mozna bylo w nim jechac.
ASO wymienilo czujnik w kolumnie kierownicy, czujnik w lewej kratce przy szybie (ten z silniczkiem), czujnik naslonecznienia przy glosniku sredniotonowym.
Auto obecnie zachowuje sie tak, ze po odpaleniu zimnego auta, wlaczeniu recznego nawiewu i ustawieniu temperatury na 18stopni po 5 minutach zaczyna dmuchac powietrzem okolo 35st z kratek. Z lewej kratki nad radiem temoeratura i natezenie nawiewu jest inne niz z kratki prawej.
Po przejechaniu okolo 100km z kratek lewych wieje co innego niz z prawych, natezenie nadmuchu w prawych i lewych kratkach rowniez jest inne.

ASO Gliwice na Dabrowskiego 5 razy przetrzymywało auto, finalnie w ocenie auto dziala poprawnie. Istny dramat i odradzam wszystkim ktorzy musze korzystac z tego ASO i niedouczonych mechaników. Przez rok wmawiali ze mk5 z climatronikiem posiada tylko jeden czujnik temperatury wewnetrznej i ten wymienili az 2 razy.
ASO Gliwice twierdzi ze roznica 4-5 stopni pomiedzy lewą kratka i prawą nad radiiem jest w granicy tolerancji.
Kolejna sprawa, nadmuch na tyl z podlokietnika niereagował na nastawianie temperatury, wialo tam co chcialo i kiedy chcialo. Po tygodniu przetrzymywania auta oswiadczyli ze gdzies byl jakis kabalaek odlaczony, podlaczyli i reakcja na to co dmucha jakas jest, natomiast finalnie caly ten nadmuch wieje jak chce, czym chce i kiedy chce.
Dramatyczne podejscie ASO Gliwice ze auto zachowuje sie normalnie i nie widza problemu. Taka opinie otrzymałem dzis od kierownika warsztatau, pana Daniela.
ASO GLIWICE Dabrowskiego - omijac szerokim łukiem.

Jezeli ktos znajdzie przyczyny problemu nie dzialajacego nawiweu w MK5 2.0D bede wdzieczny za podzielenie sie. W przeciwnym razie, pomimo ze auto calkiem fajne i od nowosci, to idzie na sprzedaz tak szybko jak to bedzie mozliwe.
hausdab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 00:30   #18
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

To samo jest w naszym firmowym 2015r. Faktycznie nie da się z tym jeździć.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 00:32   #19
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Ciekawie piszecie. Na szczęście w moim Mk5 nie zauważyłem żadnych problemów z sterowaniem auto klimy. Jest jak być powinno. W Mk4 bywało dziwnie jak zimą jechałem w słoneczny dzień. Z kratki na podszybiu waliło chłodem, a z innych ciepłem. Wystarczyło zasłonić R2D2 na podszybiu i było wszystko w porządku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 10:15   #20
wojt66
ford::beginner
 
Imię: Wojt
Zarejestrowany: 21-03-2018
Skąd: Torun
Model: Mondeo
Silnik: 1,5 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

U mnie tez jak startuje z zimnego i na manualu mam wlaczony nawiew na szybe to wali goracym po kilku minutach ze nie da sie wytrzymac przy nastawie 20 stopni. Po okolo 30-40 min normuje sie i zaczyna trzymac temperature. Moze cos z oprogramowaniem sterujacym jest nie tak ?
wojt66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.