Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2016, 18:43   #21
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy

Dojechałem do domu, u mnie żaluzje są otwarte. Niezależnie czy mam klimatyzację włączona czy też nie, plus jak zgasilem auto to wiatraki wciąż chodziły przez okolo minute przy zaluzjach otwartych. Kiedy są zamknięte? Nie wiem. Może jak będzie rano zimny (mimo temp powietrza 15'C) będzie inny stan żaluzji

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2016, 14:53   #22
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki za info. Jak chodzi wiatrak to na chwilę u mnie też się otwiera, a później znów przymyka

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] W którym miejscu można odpiąć sterowanie? Trzeba zdejmować zderzak?

Wczoraj temperatura na zewnątrz 16st, przejechałem ponad 10km i już temperatura silnika 98-102st (słychać również włączony wentylator).

Dziś temperatura na zewnątrz 20st, jechałem cały czas na włączonej klimie temperatura silnika w normie 96st przez cały czas, a jechałem dość dynamicznie.


Muszę sprawdzić jeszcze w FORScanie lub Torque co można zrobić z żaluzjami.
Na pewno odczytać procenty otwarcia żaluzji, ale czy dezaktywować moduł?
Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2016, 09:13   #23
razes
ford::advanced
 
Avatar razes
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-10-2012
Skąd: Szczecin
Model: Kuga Mk2
Silnik: 1.5 EB 150 -> 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 214
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy

Cytat:
Napisał Pitterek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś może potwierdzić, że algorytm działania żaluzji jest następujący (szczególnie pkt 1c)?

1. Żaluzja otwarta gdy:
a) silnik wyłączony
b) silnik włączony, klima włączona
c) silnik włączony, klima wyłączona, wysoka temperatura silnika (równa lub wyższa niż 101 stC)

2. Żaluzja zamknięta gdy:
a) silnik włączony, klima wyłączona

Sprawdzane nie podczas jazdy, ale na parkingu.
POTWIERDZAM - zachowanie we wszystkich punktach identyczne (1-c: u mnie od 100 się otwiera)
razes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2016, 09:30   #24
wujektimon
ford::beginner
 
Avatar wujektimon
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-02-2015
Skąd: Wroclaw
Model: Focus ST2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 15
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy

Cytat:
Napisał Pitterek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki za info. Jak chodzi wiatrak to na chwilę u mnie też się otwiera, a później znów przymyka

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] W którym miejscu można odpiąć sterowanie? Trzeba zdejmować zderzak?

Wczoraj temperatura na zewnątrz 16st, przejechałem ponad 10km i już temperatura silnika 98-102st (słychać również włączony wentylator).

Dziś temperatura na zewnątrz 20st, jechałem cały czas na włączonej klimie temperatura silnika w normie 96st przez cały czas, a jechałem dość dynamicznie.


Muszę sprawdzić jeszcze w FORScanie lub Torque co można zrobić z żaluzjami.
Na pewno odczytać procenty otwarcia żaluzji, ale czy dezaktywować moduł?
Chyba jej nie wylaczysz. Dopiero odcięcie sterowania pomoże. Musisz ściągnąć dolna osłonę zderzaka. Od góry ciężko się tam dostać chociaż jak zdejmiesz prawa lampę, to można to wymeczyc.
Prawy słupek tej czarnej belki pod IC
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez wujektimon ; 17-06-2016 o 09:32 Powód: Blad
wujektimon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2016, 15:10   #25
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy

sporo z tym zabawy!
A przecież można zmienić konfigurację tak żeby dezaktywować żaluzję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2016, 18:52   #26
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy

Jestem tego przykładem - dzięki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy zablokowanych w pozycji otwartej żaluzjach samochód fajnie się chłodzi podczas jazdy, otrzymał nowe płuco. Turbo pracuje jak trzeba, bo ma więcej chłodnego powietrza i nie muli jak poprzednio.

Poprzednio miałem Cmaxa 1.6eb bez żaluzji i nie było problemu z rozgrzaniem silnika nawet w największe mrozy. Ecoboost bardzo szybko się rozgrzewa.
Polecam niezdecydowanym, którzy mają ecoboosta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2016, 19:24   #27
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy

Przeciez żaluzje otwieraja się gdy samochód się nagrzeje i już ponownie się nie zamykają. No chyba że cisniesz turbinę gdy olej jeszcze zimny?
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2016, 09:08   #28
bestia150
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 207
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy

Zamyka się przy wyższych prędkościach, aby zmniejszyć opór aerodynamiczny...
bestia150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2016, 09:58   #29
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy

Oo, to tego nie wiedziałem. W takim razie zwracam honor.
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2016, 17:30   #30
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy

Cytat:
Napisał pjetrucha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeciez żaluzje otwieraja się gdy samochód się nagrzeje i już ponownie się nie zamykają.
U mnie, przy wyłączonej klimie, mimo rozgrzanego silnika żaluzje są zamknięte, a otwierają się dopiero gdy temperatura silnika jest stanowczo za wysoka (u mnie 102stC). Po krótkim schłodzeniu żaluzje ponownie się zamykają i tak w kółko.
Pod maską istny piekarnik.

Gdyby żaluzje się całkowicie otwierały (i w takiej pozycji zostawały) po otwarciu termostatu to nie byłoby problemu. A tak przez większość czasu intercooler jest zasłonięty przez żaluzję i nie chłodzi wydajnie gorącego powietrza z turbiny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Obecnie mam na stałe otwarte żaluzje i różnica jest znaczna.
Po rozgrzaniu, temperatura silnika jest stabilna, a moc zawsze dostępna.
Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.