Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2019, 08:26   #1
puchy69
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Witam wszystkich,

miesiąc temu kupiłem Mondeo Tytanium MK5 z 2017 roku. Samochód generalnie super, ale mam wkurzający problem dotyczący pracy klimatyzacji w samochodzie.

Na klimatyzacji mam ustawione 21 stopni w trybie auto.
Po nagrzaniu kabiny samochodu przechodzi ona w tryb w którym ciepłe powietrze wieje na nogi i przednie kratki, natomiast na szybę i kratki w słupkach leci powietrze o temperaturze 16 stopni. Przy czym wcześniej zanim nagrzeje się kabina, normalnie leci tam ciepła powietrze.
Generalnie efekt jest taki że w nogi grzeje a na głowę najchętniej założyłbym czapkę.

Czy ktoś spotkał się z tym problemem? Czy ten typ tak ma?
Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam,

puchy69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 09:41   #2
KarolPoklatki
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 10-11-2019
Skąd: Poklatki
Model: Ford focus Active
Silnik: 1.5 ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Witaj.
Ja mam to samo w moim focusie Active MK4
Dokładnie jest tak samo i nie wiem o co chodzi bardzo głupie uczucie jak wieje ci zimny wiaterek.
Na szczęście żona tym dojeżdża tylko do pracy i nie zdąży się to uaktywnić, ale jak pojechaliśmy na trasę to lipa żona się śmiała, że sobie taśmą zaklei te nawiewy.
KarolPoklatki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 10:58   #3
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Bo klimatyzacja i to co wieje z kratek na przemian to największa porażka Mondeo mk5.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 20:24   #4
hausdab
ford::amateur
 
Imię: hausdab
Zarejestrowany: 15-09-2018
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Mam podobny problem z MK5 i jego nawiewem
Auto mialo 2 razy wymieniony w ASO czujnk wewnetrzny (w kolumnie kierownicy) niestety nie przynioslo to zadnego efektu
Po podlaczeniu komputera pokazano, ze dwa czujniki maja zanizone wartosci o okolo 10stC. Czujniki ktore zanizaly wartosc to czujnik z lewej strony na wysokosci kierowcy (ten z silniczkiem) i czujnik rowniez po stronie kierowcy ktory jest odpowiedzialny za wylot temperatury (gdzies na wysokosci nog).
Wymieniony został czujnik z silniczkiem i asekuracyjnie czujnik naslonecznienia.
ASO nie moze znalezc czujnika z lewej strony na wykosci nog odpowiedzialnego za pomiar temperatury wychodzącej.

Finalnie efekt jest taki, ze z kratki nad radiem z lewej strony i z prawe leca inne temperatury na recznym zwyklym nawiewie (na monitorze ustawione 2x21stC), w tym samym czasie z tylnego tunelu wieje gorace powietrze.
Jednoczesnie, ze kratki nad radiem z lewej leci silniejszy strumien, z prawe slabszy.
Powyzsze problemy nie sa regula, sa momenty, ze temperatura sie normuje i z obu kratek leci podobna temperatura, o podobnej sile nadmuchu.

Pytanie: czy ktos wie gdzie jest zamontowany czujnik po stronie kierowcy na wyskosci nog, odpowiedzialny za temperature wylotu?

Tu ponizej cytat z forum dotyczacy mondeo mk4.
Krzysiek S. Tak rozwiązałem problem. Jeżeli test nie pokazuje błędów, koniecznie sprawdź szczelność układu i ile masz czynnika (trzeba podłączyć do maszyny i odzyskać czynnik). U mnie skończyło się na tym, że miałem tylko 210g czynnika (powinno być 590). Nie sugeruj się pomiarami ciśnienia wysokiego i niskiego, bo ja nawet z tak małą ilością czynnika miałem wzorcowe (13,5 Bar na wysokim i 2 Bar na niskim). Po dobiciu objawy ustały i klima chłodzi dobrze. Jeżeli test climatronika zwraca błędy o siłownikach klapek i mimo pełnego układu chłodzi nierówno, to prawdopodobnie sterownik klimy do wymiany (najczęstsza przyczyna), ponieważ stosowane siłowniki krokowe raczej się nie psują.
hausdab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2019, 07:03   #5
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo klimatyzacja i to co wieje z kratek na przemian to największa porażka Mondeo mk5.
W nowym sprawnym mondeo wszystko działa dobrze, przynajmniej narazie, natomiast faktycznie w firmowym z 2015r jest ten problem. Działa zerojedynkowo, albo grzeje na max, albo chłodzi na max. To musi być kwestia uszkodzonego jakiegoś czujnika, a nie błędu konstrukcyjnego. No chyba że coś pozmieniali w międzyczasie. U mnie mam ustawioną temperaturę w okolicach 21 stopni i płynnie się wnętrze nagrzewa lub schładza, w tym drugim można zwariować... Pozostaje mieć nadzieję że ten problem u mnie nie wystąpi zbyt szybko. W każdym razie to nie jest tak że tttm.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2019, 08:46   #6
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Miałem podobnie ale po aktualizacji w aso po akcji serwisowej działa ok.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2019, 08:51   #7
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W nowym sprawnym mondeo wszystko działa dobrze, przynajmniej narazie,
W każdym działa beznadziejnie nie mówię tutaj o ewentualnych usterkach tylko o rozdziale nadmuchu i zarządzaniem temperaturą.Ford na początku produkcji walczył z softem.I uwierz mi bardzo słabo to wypada na tle konkurencji. Jeżdziłem kilkoma egzemplarzami, i w każdym jest słabo, do tego stopnia że część ludzi myśli że to usterka.Problem znany, były o tym wątki.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 13-11-2019 o 11:22
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2019, 11:12   #8
puchy69
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Też słyszałem ze pierwsze mondeo z 2014/2015 roku miały później aktualizację softu i podobno coś to pomogło.
Ja mam model z kwietnia 2017 roku więc mama nadzieję, że soft już jest po aktualizacji
Jak zadziała aktualizacja softu?
Nie mówię tu o skrajnych problemach z klima - schładza na maxa i albo grzeje na max.
Czy po nagrzaniu kabiny przechodzi ona w durny tryb, tak że na dole leci ciepłe powietrze, a na szybę wyraźnie zimniejsze. U mnie około 16 stopni na wylocie przy szybie, przy temperaturze ustawionej na 21 stopni w kabinie.
puchy69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2019, 14:30   #9
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Co prawda zrobiłem tym autem dopiero 10 tys, ale nie potwierdzam żeby u mnie występowały takie problemy. Raczej zachowuje się normalnie, jak każde inne auto z climatronikiem jakim jeździłem. Nagrzewa się dłużej niż moje wcześniejsze C5, ale wszystko odbywa się płynnie i sprawnie. Widzę różnice pomiędzy moim z 2019r a firmowym z 2015, tylko nie potrafię powiedzieć czy w tym z 2015r tak było od nowości czy dopiero później. Na samym początku jeździła tylko szefowa, potem już kto popadnie i wtedy zwróciłem uwagę że coś tutaj jest nie tak...
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2019, 15:53   #10
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Problem ten najbardziej zauważalny jest w lato ,gdy głównie chłodzimy w zimę już nie.Ja na przykład rzadko używam klimy poniżej 15 stopni to na jesieni ten problem znika.Natomiast w czasie upałów albo jest za zimno albo troszkę za słabo dmucha.Mimo że mam najnowszy soft.Powiem tak część ludzi mocno to odczuwa a część nie zwraca na to uwagi,mi osobiście to nie przeszkadza ,ale wiem i rozumiem o czym mówią.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.