Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2019, 08:37   #1
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Demontaż odpowietrznika sprzęgła

Witam.
Pojawił się kłopot - nie mogę wrzucić żadnego biegu na pracującym silniku. Podejrzenie - albo pompa sprzęgła albo wysprzęglik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nigdzie nie ma żadnych wycieków płynu . . Najpierw postanowiłem odpowietrzyć sprzęgło za pomocą strzykawki - nie udało mi sie wcisnąć ani kropli mimo odkręcenia o kilka obrotów zaworka odpowietrzania. Wykręciłem końcówkę żeby sprawdzić czy jest drożna. Przedmuchałem i była ale nie wiem czy coś nie wypadło po jej odkręceniu (chociaż zaraz otworek zatkałem) bo teraz po złożeniu i skręceniu, płyn leci z dyszy zaworka cały czas. Jak to zdemontować? Jak jest to zamocowane do wysprzęglika? Za cholerę nie mogę tego wyciągnąć i wygląda, że jest to zblokowane jakoś przy skrzyni. Czy nie jest to przypadkiem zablokowane z wysprzęglikiem za pomocą sprężystego druty na szyjce odpowietrznika dostępnego jedynie od wewnątrz skrzyni? Wygląda to mniej więcej tak jak zaworek z taj aukcji : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Za pomoc z góry dzięki.

__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów

Ostatnio edytowane przez darnel ; 09-12-2019 o 08:40
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2019, 09:19   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Demontaż odpowietrznika sprzęgła

Cytat:
Napisał darnel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem czy coś nie wypadło po jej odkręceniu
czasem pod odpowietrznikiem jest kulka. Czy nie wkręcił się teraz głębiej?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2019, 12:05   #3
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Odp: Demontaż odpowietrznika sprzęgła

Już wiem wszystko. Pod odpowietrznikiem jest gumka właściwie w niego wetknięta. Gdzieś wypadła. Obdzwoniłem sklepy - jest do sprowadzenia za 450 zł... Obdzwoniłem okoliczne szroty i znalazł się jeden z taką skrzynia i pojechałem tam. Z prawej strony odpowietrznika jest taka sprężysta zawleczka. Wyciąga sie ją w prawo i wyjmuje sie ten odpowietrznik. Teraz wymienię tylko wkład i gotowe. Zobaczę czy będzie poprawa czy nie. W najgorszym wypadku do wymiany wysprzęglik a co za tym idzie, dwumas i sprzęgło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2019, 14:53   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Demontaż odpowietrznika sprzęgła

Cytat:
Napisał darnel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pod odpowietrznikiem jest gumka właściwie w niego wetknięta. Gdzieś wypadła. Obdzwoniłem sklepy - jest do sprowadzenia za 450 zł...
4,50, to bym się nie zdziwił, ale 450??? Za kawałek gumki? Świat staje na głowie.

Cytat:
Napisał darnel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W najgorszym wypadku do wymiany wysprzęglik
Cały chyba z 5000 kosztuje.

Ostatnio edytowane przez darmodziej ; 09-12-2019 o 14:57
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2019, 19:23   #5
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Odp: Demontaż odpowietrznika sprzęgła

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cały chyba z 5000 kosztuje
Nie , ale wysprzęglik jest w obudowie skrzyni. Robotę przy zrzuceniu skrzyni cenią ok 1000 zl, to nie wypada ani sprzęgła ani dwumasy zostawiać, bo nowe nie są. I nie 5 ale około 4 tys wychodzi....
Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale 450??? Za kawałek gumki?
Za kawałek plastiku. Na złomie kupiłem za 30 zł i przełożyłem wentyl odpowietrznika. Odpowietrzenie kompletnie nic nie zmieniło. Biegi nie wchodzą. Temat muszę zmienić, bo problem z odpowietrznikiem rozwiązany. i ten jest do zamknięcia. Kminię co dalej zrobić.
__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.