Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2016, 16:25   #11
lord_b
ford::amateur
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 19-10-2015
Skąd: Pabianice
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 2
Post Mróz i usterki: silnika, skrzyni biegów

Witam - jako nowy na forum i nowy użytkownik Forda.

Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Forda Focus II r. 2010 1,8 TDCi - kombi. A teraz opiszę o co chodzi. Jednocześnie proszę o wyrozumiałość.
Kilka dni temu (29 grudnia) rano wybierałem się do pracy. Zatem kluczyk do stacyjki obrót i zamiast wyświetlić spiralkę (podgrzewanie świec) wywalił komunikat : Silnik ! Usterka. No cóż, otworzyłem maskę , podrapałem się po pustej głowie i poruszyłem główną wiązką kabli. O dziwo - pomogło (nienormalnymi żądzą nienormalne prawa). Uruchomił się, nie szarpał, działał płynnie, przyspieszenie ok. Temperatura na dworze tego dnia około -2 stopnie. Jeździł do 30.12.2015. W ostatni dzień starego roku było dużo zimniej. Nie chciał odpalić. Próbował ale nie dał rady. Załatwiłem na amen akumulator. Zmierzone napięcie na wpiętym (silnik wyłączony) 9,7 V. Więc żenada. Naładowałem - zmierzone napięcie za obwodem 12,4. Poczytałem na forum - świece. Kupiłem. Dziś wymieniłem wszystkie cztery - ponieważ nie wiem kiedy i kto to robił więc nie sprawdzałem starych. Wymieniłem (boshe drogi co to za dostęp tam jest-ale byłem na to przygotowany - też dzięki forum) i pełen nadziei podpiąłem naładowany akumulator (12,4 V). Próba odpalenia i komunikat - Usterka: skrzynia biegów oraz Silnik usterka. Dalej jak się domyślacie nie da się - nawet nie próbuje grzać świec. Grzebanie w bezpiecznikach - znalazłem spalony bezpiecznik nr 30 - układ sterowania silnikiem. Wymieniłem - to samo.

Wnioski i Podsumowanie:

Po lekturze na forum wyczytałem że: komunikaty mogą się pojawiać w przypadku słabiutkiego akumulatora. Teraz napięcie na nim (w obwodzie, silnik stop) 11,7V. Dodatkowo wyczytałem że możliwe są zaświecenia innych kontrolek np. ABS - co dziś zaskoczyłem - w starym roku miało miejsce. Pytanie : czy rzeczywiście te komunikaty mogą być spowodowane zdychającym akumulatorem ? Trochę to dziwne ale....
Ewentualnie może ktoś coś podpowie. Dodam że tankuję od początku (od 2 miesięcy ) na tej samej stacji Vervę i to pod korek. Dodatkowo jestem drugim właścicielem. Ford ma nagonione ponad 220 tys.Akumulator jest (dziwne) z 2011 r.

lord_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 16:58   #12
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Mróz i usterki: silnika, skrzyni biegów

Bledy wykasowales? Odepnij aku na 20min.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 17:02   #13
lord_b
ford::amateur
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 19-10-2015
Skąd: Pabianice
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mróz i usterki: silnika, skrzyni biegów

Odepnę aku - nie mam jak (nie wiem jak) wykasować . Nie mam jeszcze kabelka i softu.
lord_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 20:06   #14
tomekklis
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-05-2015
Skąd: Zabrze
Model: ford focus mk2
Silnik: 1,6D
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: Silnik Usterka - Błąd turbiny P0299 w 1.6 TDCI 109 KM

Witam-jednak okazało sie że jest to ERG.Został wymieniony na nowy(oryginał 950zł!!) i autko działa jak powinno.
tomekklis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2017, 20:52   #15
Mariusek
ford::beginner
 
Imię: maniek
Zarejestrowany: 22-12-2009
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 109 Titanium
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Usterka silnika - brak mocy

Panowie! i Panie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rok temu w czerwcu 2016 podczas jazdy w dużym upale wystąpił błąd usterka silnika, na postoju zgasiłem silnik i wył i było ok, po przejechaniu ok 20-30 km ponownie ten sam błąd - usterka silnika i znów wył i wł silnik i ok tym razem na dłużej.

Podłączony focus został pod komputer, wykasowali błąd i przez prawie rok spokój. Dodam tylko, ze błąd był związany z turbiną i auto traciło moc, przyśpiesza bardzo mozolnie i auto nie pojedzie więcej niż 140 km/h

W czwartek i dziś po powrocie z nad morza ten sam numer. Usterka silnika i auto straciło moc. Ale co jest dziwne, przejechałem ok 200 km i zrobiłem postój. Po ok 30 min wyruszyłem dalej i podczas przyśpieszania wyskoczył błąd, te same objawy usterka silnika i brak mocy. Wył i wł auto ponownie i było ok do samego Kołobrzegu.

Dokładnie to samo stało się dziś - przejechałem ok 200 km - postój ok 30 min i podczas przyspieszania i właczania sie do ruchu ponownie usterka silnika i brak mocy. Przejechałem tak ok 30 km z tym błędem na tempomacie przy prędkości 140 km/h i podczas postoju wył i wł silnik i ok do samego domu.

Czy turbina do wymiany/regeneracji? Czy coś się może przycinać w trakcie pracy turbiny?

Auto focus mk2 2010 r, oryg. przebieg 202.000 km, silnik 1,6 TDCI 109 km
Mariusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2017, 21:37   #16
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,974
Domyślnie Odp: Usterka silnika - brak mocy

Nie koniecznie, choć najczęściej co pierwsze słyszymy turbo do wymiany. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do sprawdzenia zawór n75, Gruszka podciśnienia przy turbo. A potem sprawdź czy kierownica w turbo działa poprawnie.
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2017, 15:45   #17
Mariusek
ford::beginner
 
Imię: maniek
Zarejestrowany: 22-12-2009
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 109 Titanium
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Usterka silnika - brak mocy

Z tego co wymieniłeś to już są 3 rzeczy, może lepiej zakupić turbinę po regeneracji ?

np tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mariusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2017, 17:18   #18
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,974
Domyślnie Odp: Usterka silnika - brak mocy

Jezeli sam chcesz kupic Turbo i wymienic to odradzam . Lepiej jak mechanik kupi turbo i wymieni a ty zaplacisz tylko za usluge i czesci no i masz gwarancje
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 17:51   #19
mi117
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-07-2015
Skąd: Świdnik
Model: Focus LT
Silnik: 1,6 tdci 90km
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Usterka silnika - brak mocy

Cytat:
Napisał Mariusek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wymieniłeś to już są 3 rzeczy, może lepiej zakupić turbinę po regeneracji ?

np tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Hej!

A przy zapalonej awarii i spadających obrotach zapalały się też na zegarach wszystkie kontrolki? Jakie błędy wyskoczyły na diagnostyce?

Ostatnio edytowane przez mi117 ; 19-07-2017 o 17:56 Powód: dopisanie pytania
mi117 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2017, 20:18   #20
Mariusek
ford::beginner
 
Imię: maniek
Zarejestrowany: 22-12-2009
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 109 Titanium
Rocznik: 2010
Postów: 20
Angry Odp: Usterka silnika - brak mocy

Auto zostało podłączone pod kompa dwa razy (dziękuje Radek).

Po pierwszym podłączeniu auta pod kompa wyskoczyły aż 4 błędy:

P1260, 20
P1632, 20
P0299, 20
P0134, 23

Wszystkie błędy zostały wykasowane - był wymieniany w lutym aku, w marcu alternator i zapewne błędy, które są przedstawione powyżej zostały w kompie.

Po wykasowaniu przejechałem się autem bardzo dynamicznie i ponownie awaria silnika, wróciłem szybko do Radka, żeby podłączyć auto pod kompa, nie wyłączyłem samochodu, żeby błąd był cały czas widoczny.

Pojawił się nowy błąd, którego wcześniej nie było w powyższych 4 wymienionych a mianowicie:

P2290, 60. Po wykasowaniu przy wł silniku błąd zniknął, ale auto dalej nie przyspieszało, musiałem wył i wł ponownie auto, żeby było ok.

Ale zadziwiające jest to, że błąd wygląda trochę na nieuchwytny, gdyż wcześniej w ogóle nie było go widać, dopiero na gorąco, kiedy widniał na zegarach czerwony wykrzyknik z dużym wykrzyknikiem i komunikatem "silnik usterka"

Auto przyśpiesza w miarę ale tylko do 2700 obrotów.
Błąd P 2290 ponoć tyczy się filtra paliwa, ale czy na pewno?

Ostatnio edytowane przez Mariusek ; 26-07-2017 o 20:30
Mariusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator , świece żarowe , usterka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.