Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2021, 22:02   #61
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 292
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

Rano pali wiecej bo mocniej cisniesz.... przed robota chcialbys sie jeszcze odlac i kawe wypic :-D

tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2021, 22:30   #62
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

A i żeby niektórzy spali spokojniej -szczególnie ci co twierdzą że tankują do pierwszego odbicia i jest 63 liitry-to ja w 3 egzemplarzach na różnych stacjach jestem w stanie dolać ledwo co naciskając spust pistoletu 5-7 litrówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.I.Także powodzenia w liczeniu spalania z dokładnością do 0,1 dziesiątej z dystrybutora i korekt w menu serwisowym.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2021, 02:23   #63
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jestem w stanie dolać ledwo co naciskając spust pistoletu 5-7 litrów
To przecież powszechnie znane. W mk4 to i 8 potrafiłem dolać. Jak się dobrze poczeka żeby spienione paliwo się ustało też idzie dobić więcej.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2021, 06:07   #64
Skurek20
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że temat się rozwija. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To dorzucę "do pieca" kolejną zagadkę.

Gdy jadę z Poznania do Warszawy A2 rano to samochód pali mi średnio o 0,5 l/100km więcej niż jak wracam wieczorem z W-awy do POZ. Liczone z kija a komputer to potwierdza.



Co wy na to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Może wyjdzie z tego parę stron postów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żadna zagadka. Warszawa jest nieco wyżej niż Poznań. W Polsce przeważają wiatry ze wschodu. Trzeci parametr, wystarczy minimalnie inny asfalt na obu pasach. No i temperatura- rano jest zimniej. Do tego wystarczy że do Wawy jedziesz odrobinkę szybciej i możesz mieć litr różnicy.
Ja jeżdżę regularnie Niemcy Polska Niemcy. Do Polski 6, z powrotem 6,5-7. Co więcej, przez Niemcy 5,4 a na S3, S6 siódemka nie schodzi. Jak jadę z północy Niemiec na południe i z powrotem, to różnica jest ok 0,5-1 litra. Jak raz jechałem przez DDR owo, to wyszło 1,5 litra więcej, ale autostrada robiona na szybko po zjednoczeniu i jeszcze wiało jak skur...syn.
Jeżdżę zawsze na tempomacie 130-140 km/h. I już to 10km/h różnicy to ok 0,5 litra.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2021, 07:31   #65
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

Wiatry ze wschodu, to wiały w PRLu!
Przeważające wiatry w Polsce, to akurat wiatry zachodnie.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2021, 08:49   #66
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

Ale nawierzchnie u nas sa jednak bardziej szorstkie niż w innych krajach. Ja tez kiedyś na to zwróciłem uwagę.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Tankujesz w Poznaniu i do Warszawy jedziesz z pełnym bakiem, a wracasz już z pustawym ....
Auto mniej waży, a poza tym dojeżdżając do Warszawy masz korki i ostateczne spalanie jest wyższe ze względu na końcówkę jazdy i wyższe chwilowe spalanie co algorytm jakoś tam uwzględniu przy wyliczaniu średniej wartości. A z Warszawy do Poznania jedziesz już przy ciągle spadającym średnim zużyciu. Oczywiście założyłem, że jedziesz z ta sama prędkością i tym samym stylem jazdy.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 10-01-2021 o 08:56
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2021, 14:40   #67
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Tankujesz w Poznaniu i do Warszawy jedziesz z pełnym bakiem, a wracasz już z pustawym ....
Auto mniej waży, ... Oczywiście założyłem, że jedziesz z ta sama prędkością i tym samym stylem jazdy.
I o to prawie chodziło. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawie, dlatego, że zdarza mi się zrobić w Warszawie i okolicach jeszcze trochę km i wtedy przezornie w "stolycy" tankuję (wg tych samych zasad co w Poznaniu). Znów wracam samochodem z pełnym bakiem choć nie często. Najczęściej trasę robię na 1 baku.
Co do temperatury to wielokrotnie sprawdziłem, że różnica jest pomijalna, gdyż na wschodzie jest z reguły chłodniej. Z tym wiatrem i różnicą poziomów to może jakiś trop...

Dodatkowo wracając z Warszawy głośno wypowiadam w samochodzie prośbę aby Mondziak spalił mniej, żeby nie tankować na autostradzie. Hi, hi, hi ...
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 21:56   #68
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

Do tysiąca zasięgu trochę brakuje. Zatankowane z tego samego dystrybutora, tak samo upchane 56,56 l i wyszło na piechotę 6,21 l/100 . Komp pokazuje 6,3 l/100 więc nawet dobrze kiedyś skorygowałem w liczniku.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1610660572379.jpg (91.5 KB, 27 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1610660713351.jpg (89.9 KB, 24 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1610735320178.jpg (89.6 KB, 12 wyświetleń)
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 15-01-2021 o 18:31
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 16:10   #69
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - a jaka średnia prędkośc z tego pomiaru?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 16:29   #70
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Nie zrobiłem zdjęcia, ale przy kasowaniu zapamiętałem. Tylko 83,7 km/h . Na te 910 km, około 400 km to S-ki , a reszta to drogopodobne wyroby. Na s-kach delikatnie do 125 km/h , przy wyprzedzaniu lepiej. Opony wąskie Hankook Winter i*cept evo2 , waha - ta "lepsza" z Shella.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.