Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2010, 22:08   #1011
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał urban233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a moze ktoś wie jak sprawdzić czujnik przegrzania i temperatury,te co są wewnątrz dogrzewacza,
Najlepiej na zimnym silniku rano, odczytać wartość temperatury na tych obydwu czujnikach i porównać ich z innymi czujnikami np, temperatury płynu chłodzącego, temperatury na czujniku powietrza w dolocie, czy temperatury paliwa, czy oleju. Mają się mniej wiecej zgadzać. Odczyturemy te patrametry oczywiscie VAGiem.
Podałem dokładnie gdzie szukać i gdzie odczytywać w temacie o termostacie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał silencer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No dobrze a ona jest jakoś przymocowana do czegoś oprócz gumowych węży?
Jest przymocowana za pomocą gumowych obejm do blachy przykręconej do grodzi.
Przy wyjmowaniu pomki, trzeba najpierw koniecznie wypiąć wtykę z przewodami, pózniej wysuwamy pompkę z tych mocujacych gum, w stronę filtra powietrza. Kiedy juz ja uwolnimy, to pociagamy ile sie da do przodu i wtedy dopiero rozpinamy węże,a mamy już ich wtedy na wierzchu.


Ostatnio edytowane przez Stefano ; 18-01-2010 o 22:18
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2010, 22:31   #1012
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Tylko kolega urban nie poczyta tych czujnikow bo ma MK1
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2010, 22:58   #1013
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Pytanie na pograniczu diagnostyki i dogrzewacza a mianowicie do czego odnosi się blok 2 pierwszy wpis (włączony -wyłączony ) ten co świeci na czerwono bo drugi doszedłem że to czujnik na podszybiu oczywiście w ogrzewanie (chyba grupa 18 nie pamiętam). Czy to nie czasem pompka paliwa od miesiąca mam sęka i nie grzeje nie mam już pomysłów na to bydle. W VAG-u brak błędów jutro jadę wyjąć i pomierzyć prądy w kostkach.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2010, 15:30   #1014
WROBEL2518
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Grębocin
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

..Witam.. Do Stefano.wypiołem tą kostke od sterownika ,podłączyłem spowrotem do kupy odpalam auto robie zwarcie na czujniku pod podszybiem pochwyli zaczyna się kopcićz tłunika może przez sekunde i się wyłańcza podłańczam czujnik robi sie to samo...oco tam chodzi co tam jest nie tak może świeca(ale nie mam jej jak sprawdzić).
WROBEL2518 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 18:34   #1015
piokolo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo 1.8 benz,;Mondeo III;Galaxy MKII,Galaxy MKIII
Silnik: 1,9 TDI 110 kW BTB
Rocznik: 1998,2003,2005,2013
Postów: 17
Thumbs down Odp: Dogrzewacz

Witam
I znowu mam problem z systemem dogrzewania. Po skasowaniu błędów Vag-iem całość ruszyła, moja radość jednak była przedwczesna gdyż, jak sie teraz okazuje tylko na załączonym zaplonie. Na postoju gdy zaplon jest wylączony pomka w komorze silnika nie dostaje napiecia. O co chodzi???. Stefano czy wiesz już który to przekaźnik steruje tą pompką?. W moim autodata ten model kończy się na 2004 roku i gala ze 150 konnym motorem w nim nie ma.
Pozdrawiam
piokolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 19:38   #1016
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał piokolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po skasowaniu błędów Vag-iem całość ruszyła, moja radość jednak była przedwczesna gdyż, jak sie teraz okazuje tylko na załączonym zaplonie. Na postoju gdy zaplon jest wylączony pomka w komorze silnika nie dostaje napiecia. O co chodzi???.
Jeśli masz dogrzewacz to tak ma być niestety grzeje tylko i wyłącznie jak motorek pracuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Należy się cieszyć że pracuje wtedy jest ciepło.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 21:54   #1017
majdan1986
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-01-2010
Skąd: słupsk
Model: sharan
Silnik: 1,9 tdi afn
Rocznik: 1998
Postów: 3
Smile Odp: Dogrzewacz

witam panowie trafilem do was bo widze ze jest tu kilka osob co znaja sie na rzeczy , a mianowicie ja mam problem taki , kupilem sharana 1998 r we wrzesniu wszytko z nim ok ale od poczatku nie dzialal dogrzewacz , teraz postanowilem zajezec i posprawdzac , i po sprawdzeniu wtyczki w dogrzewaczu po odpaleniu silnika napiecie jest tak powino byc tylko ze jest dosc niskie bo okolo 8 V na niektorych pinach , ale poszedlem dalej i zauwazylem ze przewody od pompki paliwa sa urwane wskutek korozji , dzisiaj zalozylem nowa pompke i nic , zwarlem czujnik na podszybiu i odpalilem samochod , chodzil dobre 5 minut i nic , pompka paliwa napewno nie chodzila , bo ani nie stukala ani paliwa nie podaje, pompke wyciagnelem i do akumulatora i dziala , nastepnie wzielem sie za sprawdzanie napiecia na dosciu do pompki i napiecie jest nawet na wylaczonym silniku ale jak proboje dac na pompke to zanika, nie wiem czemu , po odpaleniu silnika jest to samo , nie wiem co teraz powinienem sprawdzic , bo raczej problem jest z podawaniem paliwa ale nie wiem czemu pompka nie chce ruszyc , moze jakies sugestie albo pytania , z gory dzieki za odpowiedz
majdan1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 23:10   #1018
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał WROBEL2518 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..Witam.. Do Stefano.wypiołem tą kostke od sterownika ,podłączyłem spowrotem do kupy odpalam auto robie zwarcie na czujniku pod podszybiem pochwyli zaczyna się kopcićz tłunika może przez sekunde i się wyłańcza podłańczam czujnik robi sie to samo...oco tam chodzi co tam jest nie tak może świeca(ale nie mam jej jak sprawdzić).
Jak pokręci dmuchawą to testuje obwody i tak ma być, pózniej cisza. Musisz jeszcze czekać okolo 40 sekund to wtdedy nastapi dopiero inicjacja procesu odpalania.
Jak zdjąłeś sterownik, aby dostać sie do wtyczki, to juz trzeba było sprawdzic tą swiecę, pokręcić wirnikiem dmuchawy czy lekko chodzi i posprawdzać napiecia na kostce podczas pracy silnika, Wszystko być juz wiedział....

Cytat:
Napisał piokolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
I znowu mam problem z systemem dogrzewania. Po skasowaniu błędów Vag-iem całość ruszyła, moja radość jednak był
.........
Stefano czy wiesz już który to przekaźnik steruje tą pompką?. W moim autodata ten model kończy się na 2004 roku i gala ze 150 konnym motorem w nim nie ma.
Pozdrawiam
Cały czas wiedziałem; za modułem komfortu, przekażnik nr 5 / oznaczonie 430 lub 437 wtyk 10-cio pinowy, pin 6 (siwy kabelek). to jest wyjscie na pomkę.
W ogrzewaniu postojowym, trzeba tą pompkę wysterować +12 V z dodatkowego naszego dwupołożeniowego przekaźnika z układem ze zwłoką około 1-2 minut po wyłączniu sterowania pieca.
Podłączamy to następująco:
1. Zworka naszego przekaznika / 30 / - do uciętego konca siwego kabelka co idzie na pomkę
2. Styk do którego przyciagana jest zworka / 87 /- +12V
2. Styk zewnętrzny, przekaznik nie pracuje / 87a /- drugi koniec siwego kabelka, ten co idzie do pin 6 (430)
Takie podpiecie jest konieczne, bo jak widzać z podłączenia, kiedy jest włączone ogrzewanie postojowe, to bezpiecznie odcięta zostaje instalacja samochodu.
Mozna też wykonać to za pomocą dwóch mocniejszych diód póprzew.

Pozdr.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 21-01-2010 o 00:54
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2010, 08:57   #1019
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Mam pytanie gdzie znajduje się przekaźnik odłączający drugi akumulator - do ładowania akumulatorów chciałbym go wysterować - bo inaczej musze ładować każdy oddzielnie

Na schemacie przekaźnik K58
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg inst elekt.JPG (46.2 KB, 162 wyświetleń)
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2010, 09:22   #1020
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

To przekaźnik styku roboczego do drugiego akumulatora; miejsce przek. nr 28 oznaczenie 100.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 21-01-2010 o 09:27
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.