Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2020, 19:20   #1
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Spalanie vs maks. zasięg

Silnik diesla który posiadam jest niby ekonomiczny ale coś nie pokrywa mi się to z maksymalnym zasięgiem wyświetlającym się po zatankowaniu do pełna.

Moje wczesniejsze auto Audi A4 - diesel 1.9 115KM z 2015r uchodzil niby za oszczedny ale spalanie tego auta w ostatnich latach nie nalezalo do imponujacych bo bylo to 7.5 do 8.5l na autostradzie przy 145km/h. Teraz przy tej predkosci nowy mondeo pokazuje mi 5.5 do 6.5l/100km i wartosci spalania ktore mialem w audi, tutaj pokazuja mi sie przy 160-170km/h. Mozna by rzec bajka, dopoki dzis nie zobaczylem maksymalnego zasiegu po zatankowaniu do pelna. Wynosil on ok 750km. No ni jak ma sie to do danych np tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zasięg (autostrada) 1340 km

Sadzilem ze bedzie ok 1000km ale 700 z hakiem?

No wiec ruszam w drogę. Resetuje srednie spalanie. Jade autostrada w tempomacie ze stala predkoscia ok 169-170km/h. Spalanie chwilowe waha sie 7.5 do 8.5l. Po przejechaniu 150km ubylo mi 1/4 baku czyli ok 15l. Srednie spalanie na tym odcinku komputer pokazywal 7.5l. Ale skoro zżarło mi 15l paliwa to znaczy ze spalanie bylo 10l/100km! Czy to mozliwe zeby przeklamanie bylo az 2.5l ? W dakszej drodze zwolnilem do 159-160km/h i juz troche odczyty spalania i zasiegu zaczely sie robic bardziej wiarygodne i z kolejnym 1/4 baku pokonalem 200km. Po dojechaniu do celu, 450km autostradą zostało mi w baku paliwa na 350km.

Powiedzcie mi ze nie zwariowalem i jest wszystko w porzadku a te 1300km zasiegu z tej tabelki to chyba tyczy sie drogi krajowej przy 90-100km/h. 1000km zasiegu mialem w swoim audi gdy zatankowalem do pelna po jezdzie wlasnie takimi drogami z predkoscia 90-100km/h (pojemnosc baku tam tez byla ok 60l).

peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2020, 19:39   #2
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

Statystyka . Licznik pokazuje przewidywany przebieg na podstawie ostatniej trasy i uśrednia spalanie. Nijak ma się to do terażniejszego spalania. Jeżeli jeżdzę 120km/h expresówką to bak wystarcza mi na 1000 km . Uważam że jest to zadowalający dla mnie wynik.

Ostatnio edytowane przez sabaciontko ; 26-07-2020 o 19:41
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2020, 19:39   #3
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

Jak ktoś zrobi 1300 km to mu postawię dobrą rudą i zatankuję do pełna. Zrobić 1000 km się da / ostatnio zrobiłem/ ale 1300 to fantasmagoria. Twoje 750 km przy grubszej jeździe to jak najbardziej normalna sprawa.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2020, 20:24   #4
der
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-02-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 36
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

Ostatnio zrobiłem 1200 km na baku. Woziłem delikatne towary + drogi raczej nie za szybkie wiec jazda na eko
Myślę że 1300 do osiągnięcia, ale to raczej męczarnia nie jazda

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
der jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2020, 20:45   #5
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

No ale tam było wyraźnie 1300km na autostradzie, nie drogi lokalne do 90km/h. A jak ktos podaje autostrada to raczej ma na mysli predkosci 120-140km/h.

No i jak tu jest kalkulowane to srednie spalanie? W audi mialem dwa srednie spalania. jedno calosciowe od momentu zakupu auta i nie mozna bylo tego zresetowac. drugi resetowalo sie z kazdym odpalaniem silnika oraz mozna je bylo zresetowac w dowolnym momencie jazdy.

W fordzie widze jest innaczej. mam po prostu srednie spalanie i tyle, nie resetuje sie po odpaleniu silnika ale mozna je zresetowac w dowolnym momencie. jesli tego nie zrobimy to jest tak jakby bylo liczone przez dlugi okres czasu, nawet od zakupu auta. kiedy 2tyg temu kupilem mondeo mial spalanie srednie 6.5l przez caly czas - jazdy po miescie i krotkie trasy. nic wskazanie sie nie zmienilo. kiedy przejechalem trase autostrada 450km z predkoscia 170km/h, wskazanie zmienilo sie na 6.6l. Dopiero w miescie gdzie dojechalem, zresetowalem wskazanie i od tej pory przez 2 dni krotkich tras po miescie spalanie srednie ustabilizowalo sie na 8l/100km. I dzis wlasnie przed powrotem - czyli znow te 450km autostrada, znow zresetowalem auta, zatankowalem do pelna i po przejechaniu calosci z predkoscia 160km/h dojechalem do celu ze srednim spalaniem 7.1l oraz wskazaniem zasiegu max 750km o ktorych wspomnialem. podejrzewam, ze gdy mialem srednie 6.5l i gdybym tego nie resetowal to max zasieg mogloby pokazac cos ok 1000km ale droga powrtona by to szybko zweryfikowala i tych kilometrow zaczeloby mi duzo szybciej ubywac. nie wiem czy to tak wlasnie dziala czy rzeczywiscie trzeba tym autem jezdzic max 120km aby nie narzekac na spalanie czy przejechany dystans.
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2020, 09:53   #6
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Tu mowa o Mk5 gdzie zbiornik paliwa jest mniejszy. Chyba że jeździłeś właśnie mk5. W mk4 jest 70 litrów i da się dobić więcej,a w MK5 63 litry . @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Dokładnie nie wiem jak przelicza algorytm , ale jeśli zrobisz zbiornik przy mocnej jeździe to w/g tego zostanie przeliczony zasięg i będzie niewielki. W trakcie spokojnej jazdy ten zasięg będzie wzrastał , albo malał wolniej niż wskazywałyby przejechane kilometry. W menu serwisowym o ile się nie mylę jest coś takiego jak RAFE - wartość podawana w litrach /100 km i chyba ona pasuje do zasięgu . Może ktoś Ci to jaśniej napisze, bo mi coś świta , ale od dawna nie bawię się autem, tylko serwisuję i jeżdżę. Napisz jaki masz licznik, albo cyknij fotkę to Ci napiszemy. Średnie spalania u mnie są dwa Komp1 , Komp2 , a nawet 3 bo dodatkowo można skasować tam gdzie zużycie/średnia prędkość/wykres spalania. Wszystko dowolnie kasowalne.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 27-07-2020 o 10:04
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2020, 13:11   #7
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

Według mnie ilość pokazywana do końca zasięgu jest akurat w tym samochodzie sensownie obliczana. On co jakiś czas przelicza na podstawie bieżącego spalania, nie wiem co ile dokładnie koryguje, ale dość często. Np. ostatnio robiłem trasę gdzie nie dało się zbytnio poszaleć i średnia oscylowała w granicach 5,3l/100km. Po zatankowaniu do pełna pokazał mi 1100 km zasięgu. Wyjechałem na miasto, gdzie spalanie, wiadomo, jest nieco wyższe i zasięg za chwile spadł do ok 800km, pokręciłem się po mieście i wyjechałem znów na trasę, za chwile miałem 960km zasięgu. Dla mnie to ma sens.
A co do spalania, mnie najmniej udało się zrobić na trasie Tarnów - Wiedeń - Tarnów, gdzie po Wiedniu nabiłem ok 30km reszta trasa (w wiekszości autostrada), jechałem w miarę przepisowo (do 150 wg licznika w PL i do 140 wg licznika Czechy i Austria, drogi pozostałe + 10 od dozwolonej), 3 osoby, bagaże full bagażnik, trasa raczej pusta. Przejechałem w sumie na jednym baku 1140km, dojechałem na głębokiej rezerwie z zerowym zasięgiem i weszło 60l z groszami. Co ciekawe komputer pokazał że spaliłem więcej niż w rzeczywistości... Pewnie da się zrobić mniej, ale trzeba by wlec się w idealnych warunkach 120km/h, wtedy te mityczne 1300km na baku jest do zrobienia. Ale to nie na moje nerwy, nawet dla dobrej rudej i baku paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 27-07-2020 o 13:23
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2020, 13:47   #8
der
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-02-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 36
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

Nie, właśnie mk4. I był zatankowany na maxa aż nieco wyszło górą

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
der jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2020, 16:03   #9
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

On przelicza to na bieżąco jak jadę 170 autostradą to zmienia szybko wartość a potem zjeżdzam na krajówkę i jadę spokojnie powoli np 70 to to nie ubywa km z zasięgu,kieruje się to własnym algorytmem i koryguje po ponownym odpaleniu.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2020, 20:45   #10
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

Cytat:
Napisał peju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale tam było wyraźnie 1300km na autostradzie, nie drogi lokalne do 90km/h. A jak ktos podaje autostrada to raczej ma na mysli predkosci 120-140km/h.
Ale na Autocentrum zasięg wyliczany jest teoretycznie ze spalania podawanego przez producenta. Jak wiadomo spalanie w rzeczywistości jest wyższe (i tak jest z większością aut - dane producenta są naciągane - mierzone w warunkach llaboratoryjnych nie do otworzenia na drodze). I wskazanie chwilowe w MOndeo też w nowym aucie jest z reguły zaniżane o 10%. To poprawia się zmianą współczynnika. Wtedy też spalanie średnie zaczyna się pokrywac z tym z dystrybutora.

Powyżej tysiąca można przejechać jadąc zwykłymi drogami - najlepiej w tempie TIRów (90 km/h) - przynajmniej w kombi - ma chyba mniejszy bal niż liftback.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.