Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2021, 08:00   #1
cinkovsky
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-02-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3/MK5
Silnik: 2.0 145KM/1.5 160KM
Rocznik: 2002/2017
Postów: 6
Domyślnie Dziwne zachowanie gniazdka 12V

Cześć. Ostatnio przeglądając filmiki z kamerki zauważyłem, że działa ona non stop kiedy samochód stoi zamknięty. Zbadałem temat i okazało się, że napięcie w gniazdku 12V nie znika po zamknięciu samochodu. Sytuacja wydaje mi się nieco dziwna, ponieważ:
1. Jeżeli wyłączę silnik i zostawię otwarte drzwi to napięcie w gniazdku znika po kilku minutach i kamerka się wyłącza.
2. Jeżeli wyłączę silnik, wyjdę z samochodu i go zamknę to napięcie jest cały czas. ALE jeżeli po kilku godzinach wrócę do auta, otworzę go i otworzę drzwi to napięcie znika po kilku sekundach.

Zrozumiałbym gdyby napięcie było w gniazdku cały czas, ale dlaczego znika po otwarciu samochodu. Czy to jest normalne? Ogólnie by mi to nie przeszkadzało, ale boję się, że pewnego dnia nie odpalę auta, bo kamerka mi rozładuje aku.

cinkovsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2021, 10:10   #2
Kuri_71
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie gniazdka 12V

Cześć, wykopałem ten stary post, ale to jedyny jaki znalazłem na ten temat.
Właśnie odkryłem podobne zachowanie gniazda zapalniczki u mnie w aucie. Napięcie nie znika po 30 minutach jak jest napisane w instrukcji, ale jest w nim cały czas. Skąd może wynikać taki problem? Ktoś coś wie może?
Dzięki za pomoc!
Kuri_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2021, 19:00   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie gniazdka 12V

Cytat:
Napisał Kuri_71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Napięcie nie znika po 30 minutach jak jest napisane w instrukcji, ale jest w nim cały czas. ...
Ani "cały czas" ani "30minut". Fabrycznie napięcie w zapalniczkach wyłącza się po 75 minutach po wyłączeniu zapłonu. Dokładnie ten parametr ustawiony je 4500 sekund = 75 minut. Można go zmienić (komputerem) na dowolną inną wartość - np. 5 sekund po wyłączeniu zapłonu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 05-11-2021 o 19:36
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2021, 19:17   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie gniazdka 12V

Cytat:
Napisał Kuri_71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Właśnie odkryłem podobne zachowanie gniazda zapalniczki u mnie w aucie. Napięcie nie znika po 30 minutach jak jest napisane w instrukcji, ale jest w nim cały czas. Skąd może wynikać taki problem? Ktoś coś wie może?
[...]
Witam
A tak zapytam z ciekawości - kolega tak teoretycznie analizuje to gniazdo czy chce do niego cos podpiąć? => zamiast "walczyć" z gniazem, podpiąć się "pod kluczyk"

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2022, 08:49   #5
Kuri_71
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie gniazdka 12V

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ani "cały czas" ani "30minut". Fabrycznie napięcie w zapalniczkach wyłącza się po 75 minutach po wyłączeniu zapłonu. Dokładnie ten parametr ustawiony je 4500 sekund = 75 minut. Można go zmienić (komputerem) na dowolną inną wartość - np. 5 sekund po wyłączeniu zapłonu.
Dziękuję za odpowiedź! Sprawdzone i dokładnie tak jest jak piszesz!

Bump:
Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
A tak zapytam z ciekawości - kolega tak teoretycznie analizuje to gniazdo czy chce do niego cos podpiąć? => zamiast "walczyć" z gniazem, podpiąć się "pod kluczyk"

pozdrawiam
Arturek
Zero teoretyzowania. Podłączyłem kamerę po te gniazdo. Spodziewałem się, że po 30 minutach napięcie znika i kamera nie rozładuje mi aku. Okazało się, ze jest tak jak odpowiedział kolega tedi_k - napięcie znika po 75 minutach. Też ok i bez ryzyka. Ważne, że znika ;-)
Kuri_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2022, 08:57   #6
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie gniazdka 12V

a nie lepiej podłączyć kamerkę złodziejką bezpieczników ( z dodatkowym bezpiecznikiem np.5A ) wpinając się w bezpiecznik od podnoszenia szyb 30A ? działa tylko z zapłonem i o to też chodzi
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.