Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2014, 00:56   #1
pba2
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-04-2005
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: tdci 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 62
Unhappy Do znawców tdci - nie odpala, brak błędów, biały dym

Witam,

Po wycięciu dpf'a (z przeprogramowaniem) auto zachowywało się normalnie przez 1 dzień (kilkadziesiąt km)

Na drugi dzień, bez wcześniejszych oznak, auto odmówiło uruchomienia (było rozgrzane) tj.
- rozrusznik kręci
- auto wchodziło w stan bardzo nikłych obrotów , nie reagowało na gaz i po kilku sek gasło.
- sprawdzenie egr'a (elektryczny z przepustnicą ), czy zamknięty zawór oraz odpięcie wtyczek nic nie dało
- odpięcie sterownika turbawki umożliwiało uruchomienie mondka - jakoś dowlokłem się do parkingu.

Jak silnik wystygł uruchomienie auta jest bardzo trudne - kilka - kilkanaście długich prób, po tym odpala (bez podłączonego sterownika turbo inaczej sie nie da) , ale się dławi , obroty skaczą i wydobywa się dużo białego dymu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czym bardziej się nagrzewa, tym płynniej pracuje , ale dodanie gazu powoduje kłęby białego dymu, mocne szarpania i skaczące obroty (wciąż bez sterownika turbo) - poruszanie odczepionym ramieniem turbo (geometrią łopatek) w kierunku przodu, powoduje szarpanie i zgaśnięcie silnika.
- na jałowym , turbo zasysa powietrze na wejściu , ale gumowy wąż przed EGR'em jest miękki nawet przy obrotach 3tys. (?)
- Nie znalazłem uszkodzonego przewodu zasilania powietrzem , ale nie wszędzie zdołałem sprawdzić
- Płyn z chłodnicy nie ubywa, wiec chyba nie uszczelka ?
- Podciśnienie na wejsciu na czujniku ciśnienia EGR/ (elektrozawór z trzema wężykami i wtyczką 2piny) jest , ale na dwóch wyjściach brak(?)
- wygląda jakby była zła mieszanka paliwa i złe sterowanie pracą silnika
- czujnik położenia wału - działa.
- błędów brak (pojawia się tylko po odczepieniu sterownika turbo)

Co i jak jeszcze sprawdzić i co to może być przyczyną takiego zachowania ?

Kilka parametrów:

- cisnienie paliwa 24MPa na jałowym - rośnie po dodaniu gazu
- przepływ powietrza - 10-14g/s /jałowy/ ok 30g/s przy 2tys obr.
- odchylenie wart. wtryskiwaczy [F_INJ] - 0,000mg na każdym

Czy uszkodzone, turbo lub sterownik może uniemożliwić uruchomienie auta ?
Czy wycięcie filtra DPF i przeprogramowanie mogło po dniu normalnej pracy spowodować takie zachowanie ?
Co sprawdzić ?

Hmm - może przytkał się katalizator ??

Znalazłem
- po awarii zacząłem od EGR sprawdzając, czy sprężyna dociska tłoczek (niby wszystko było Ok) i zakończyłem na EGRze - po jego rozkręceniu zobaczyłem, że nie ma dekielka tłoczka (!?) - tak wiec sprężyna mogła sobie dociskać - tylko nie miała czego i egr otwarty był na full.

Miał ktoś z Was taki przypadek ? - co może być przyczyną wypierdzenia/wypalenia (?) tłoczka - wcześniej wyglądał na wytrzymały.
Niestety nie znalazłem resztek musiały wpaść do przewodu doładowania.


pozdrawiam
pba

__________________
-----
mk3'2006 tdci 130KM, kombi

Ostatnio edytowane przez pba2 ; 06-05-2014 o 07:29
pba2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
biały dym , nie równe obroty , tdci , turbo



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.