Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2009, 16:16   #21
Pawel Sleper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Corby/Zamosc
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDII
Rocznik: 1998
Postów: 65
Domyślnie

Czyli jak dobrze rozumiem to wchodzę w SILNIK potem w LOGOWANIE i wpisuje kod 11463! Potem wchodzę BLOKI i nr6. I działa tylko położenie pedału hamulca i jak wciskam SET w manetce. Chyba coś źle robię albo mam pecha.
Potem pokazał się błąd w silniku: 671-WŁĄCZNIK DLA GRA-E45 NIEZNANE USTAWIENIE PRZEŁĄCZNIKÓW!
A takie jeszcze pytanko,długo trzeba trzymać przycisk SET żeby tempomat się włączył! Prędkość to min 50km/h!
Przyznam że tempomat na dłuższą trasę to za****szcza sprawa!

Jest tak,prawie doszedłem! Jak włączam tempomat kodem i potem go testuje to pokazuje że działa,zmieniają się cyfry i zmienia się wykres. Jak go wyłącze kodem to nic nie pokazuje. Czyli mi sie wydaje że jest jakaś przerwa może jakiś dodatkowy bezpiecznik albo coś na pompie??


Ostatnio edytowane przez subratri ; 05-03-2009 o 23:11
Pawel Sleper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2009, 19:18   #22
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie

ja z koleii znalazłem na elektrodzie jeszcze wczoraj cos takiego niestety nie wchodzi mi załącznik pużniej dokleje linka

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i pytanie do fachowców czy to ta wtyczka dodam ze to jest mk 2 z 2001 roku tdi oczywiście a więc tempomat w poduszce ale przy poduszce jest tylko 1 wtyczka chyba 6 kabelków a w samym jasku i klaksonie 4 kable

znalazłem instrukcje na elektrodzie ale nie chce iść w pdf
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC00032.jpg (90.5 KB, 64 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez subratri ; 05-03-2009 o 23:10
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2009, 15:33   #23
Pawel Sleper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Corby/Zamosc
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDII
Rocznik: 1998
Postów: 65
Domyślnie Odp: Adaptacja tempomatu do mk I

Poczytałem w książce napraw do Galaxy! Ja mam Sharana! I tam pisze coś o jakimś zaworze czy czujniku za lewym kierunkowskazie(u mnie tego nie ma) jest jeszcze coś o dodatkowych włącznikach na pedałach sprzęgła i hamulca(u mnie tego nie ma). Była to książka w j.angielskim więc przyznam ze nie do końca wszystko zrozumiałem.
Czy jest różnica w instalacji pomiędzy Galaxym a Sharanem????
Pawel Sleper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2009, 18:11   #24
klosek6
ford::average
 
Avatar klosek6
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Ostróda
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 td
Rocznik: 1997
Postów: 171
Angry Odp: Adaptacja tempomatu do mk I

Mam problem z tempomatem jadę trasą i nieraz działa prawidłowo wszystko się załącza a nieraz nie chce się załączyć.Co może być gdzie szukać przyczyny ,że raz działa prawidłowo a innym razem wo gule się nie załącza.
klosek6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2010, 19:38   #25
WIECHOO1
ford::amateur
 
Imię: Wiesiek
Zarejestrowany: 29-10-2009
Skąd: BRZEG
Model: GALAXY GHIA
Silnik: 2,3 KAT DOHC 16V
Rocznik: 1999
Postów: 6
Domyślnie Odp: Adaptacja tempomatu do mk I

Witam, chiałbym się dowiedzieć czy do mojego Galaxa da sie założyć tempomat, jak to sprawdzić?
WIECHOO1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 09:49   #26
camel1313
ford::average
 
Avatar camel1313
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-max TITANIUM S
Silnik: 2.0 TDCI 183KM 395Nm
Rocznik: 2011
Postów: 163
Domyślnie Odp: Adaptacja tempomatu do mk I

Cytat:
Napisał Padre80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam używam Vag-com'a 409.1, którego dostałem wraz z kabelkiem a aktywację robimy po połączeniu sie ze sterownikiem silnika,wejść w ENGINE->LOGIN-> wpisać kod 11463->OK i już tempomat aktywowany. przed i po tej operacji można sobie sprawdzić w ENGINE blok 06, tam zobrazowane jest naciskanie pedałów sprzęgła i hamulca oraz PO aktwacji tempomatu naciskanie i przesuwanie przycisków na samym tempomacie. MIłej pracy a warto bo efekt naprawdę świetny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Mam problem naprawiłem manetkę (zlutowałem czerwony kabelek) wykonałem aktywacje tak jak opisałeś. Potem testy i wszystko na vagu ok.
Ale w czasie jazdy nie chce się włączyć. Próby powtarzane kilka razy i nic, dalej nie działa.
Czy po logowaniu kodu 11463 vag podaje jakieś potwirdzenie aktywacji bo u mnie nic nie widać.
Proszę o poradę jak to dalej rozgryść (dodam że używam vag 704 i i kabla can)
camel1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 10:58   #27
Maciek79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2010
Skąd: Nowa Ruda
Model: VW Sharan
Silnik: 1Z 90PS
Rocznik: 1996
Postów: 35
Domyślnie Odp: Adaptacja tempomatu do mk I

Cytat:
Napisał camel1313 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Mam problem naprawiłem manetkę (zlutowałem czerwony kabelek) wykonałem aktywacje tak jak opisałeś. Potem testy i wszystko na vagu ok.
Ale w czasie jazdy nie chce się włączyć. Próby powtarzane kilka razy i nic, dalej nie działa.
Czy po logowaniu kodu 11463 vag podaje jakieś potwirdzenie aktywacji bo u mnie nic nie widać.
Proszę o poradę jak to dalej rozgryść (dodam że używam vag 704 i i kabla can)
Zakładałem tempomat u siebie w Sharanie ( 96r - bez wtryczki - musiałem ciągnąc kable do komputera - od 97 juz jest wtyczka) i działa bez problemu. Po aktywacji sprawdzasz na vagu w tym bloku gdzie są same 0 i 1.
Wszystkie pozycje manetki ( ON/OFF/RES/SET) oraz pedał hamulca i sprzęgła.
Aby tempomat zadziałał musisz jechać przynajmniej 45km/h, na manetce ustawiasz na ON ( to w zasadzie możesz włączyć na stałe i nie ruszać) . Tempomat włączasz wciskając przycisk SET. Wyłączasz dotykając sprzęgło lub hamulec.
Maciek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 11:28   #28
camel1313
ford::average
 
Avatar camel1313
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-max TITANIUM S
Silnik: 2.0 TDCI 183KM 395Nm
Rocznik: 2011
Postów: 163
Domyślnie Odp: Adaptacja tempomatu do mk I

Wiem jak działa tempomat u mnie jest fabryczny, który przestał działac w zeszłym roku.
Testy wykonałem tj. ON/OFF/RES/SET oraz pedały hamulca i sprzęgła, wg vaga wszystko jest ok., ale nie działa w czasie jazdy. Pytanie jest czy po logowaniu wychodzi jakieś potwierdzenie, że tempomat jest aktywny, bo u mnie po lagowaniu przechodzi na okno wcześniejsze. Żadnych błędów nie ma, a tempomat nie działa tz, nie chce się włączyć podczas jazdy żadną prędkością (powyżej 45km/h).
camel1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 12:04   #29
Maciek79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2010
Skąd: Nowa Ruda
Model: VW Sharan
Silnik: 1Z 90PS
Rocznik: 1996
Postów: 35
Domyślnie Odp: Adaptacja tempomatu do mk I

Po zalogowaniu na 11463 nie masz żadnego potwierdzenia. Po prostu powrót do głównego menu.

Sprawdź jeszcze czy vag odczytuje prędkość podczas jazdy i ew. czy nie ma błędów.

Ew. poczytaj tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Maciek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2010, 11:15   #30
endriu.kom
ford::advanced
 
Avatar endriu.kom
 
Imię: Endriu
Zarejestrowany: 15-08-2007
Skąd: A czy to ważne?...
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI 115PS
Rocznik: 2001.
Postów: 331
Domyślnie Odp: Adaptacja tempomatu do mk I

No to ja mam pecha u mnie wtyczki nie ma...
endriu.kom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
jak podłączyć tempomat , jak założyć tempomat , montaż tempomatu , tempomat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.