Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2012, 11:21   #11
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania

Wg instrukcji żarówa to W16W
Cytat:
Napisał botubar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamontowanie niewłaściwej (za słabej lub za mocnej W) skutkuje odcięciem napięcia do lampy przez komputer i ratuje tylko ASO
Czyli montaż LED zamiast tej żarówy może być problematyczny...

__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2012, 11:36   #12
duders
ford::beginner
 
Avatar duders
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 43
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania

Ta żarówka ma 16W - wymieniałem właśnie wczoraj. Kupiłem w ASO za 9,5 zł (bo z wymianą chcieli 75 zł netto)
Wymiana banalnie prosta. Ściąga się osłonę plastikową (trzeba uważać na metalowe klipsy bo lubią spaść do środka - są dwa) później są dwa zaczepy lampy które musimy ścisnąć i lampa na wierzchu ;P (oczywiście wcześniej odłączamy kabelek zasilania) wymiana żaróweczki i wkładamy lampkę delikatne co by sobie nic nie urwać, zakładamy osłony i gotowe - trwa to 3 minuty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jaka satysfakcja - można sobie za te 75 zeta kupić nieźle browarków i wypić przy kominku.
Pozdrawiam ciepło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
..: No Sacrifice, No Victory :..
duders jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 12:14   #13
MagMa
ford::average
 
Avatar MagMa
 
Zarejestrowany: 02-07-2011
Model: s-max titanum X
Silnik: 2.0 tdci 143KM
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania

Też dzisiaj się z tym uporałem. Żarówkę kupiłem w sklepie moto za 4,30Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. cała wymiana to 2-3 minuty. Trzeba nie bac się i z dosyc dużą siłą wyciągnąc osłonę plastikową i to cała filozofia...
__________________
"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - Mark Twain
MagMa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2012, 17:22   #14
kolo100
ford::average
 
Avatar kolo100
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-02-2012
Skąd: Żory
Model: S-MAX
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania

Witam,
Odświeżę temat a mianowicie u mnie żarówka światła trzeciego stopu raz świeci raz nie. Czy rozbierać listwę i wymieniać żarówkę czy może być inny problem?
Pozdrawiam
kolo100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2012, 20:34   #15
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania

Na forum były opisane przypadki przecierania się/łamania kabli przy zawiasie klapy. Sprawdź (bodajże po lewej stronie) pod gumową osłoną jak jest u Ciebie.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2012, 20:51   #16
kolo100
ford::average
 
Avatar kolo100
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-02-2012
Skąd: Żory
Model: S-MAX
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania

Dzięki jutro zobaczę. Dzisiaj wyciągnąłem żarówkę, zobaczyłem czy wszystko jest ok z kostką i na razie działa. Zobaczymy jutro. Jak nie będzie świecić to znak, że nie o żarówkę chodzi i zobaczę te kable.
Pozdro
kolo100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2012, 11:52   #17
tars
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2009
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania

Ja tak miałem wczoraj. Informacja w komputerze o awarii światła. Jak klepnąłem w lampę to się zapaliła, ale potem ponownie gasła. Rozebrałem lampę (opis w instrukcji) okazało się jednak, że przepalona. W sklepie kosztowała 3,5 zł (na oryginalnej żarówce nie ma oznaczenia żarówki - z instrukcji W16W).
Wcześniej miałem gasnące światło tylne pozycyjne (bez informacji w komputerze), zapalało się po klepnięciu w lampę. Na razie (kilka miesięcy) działa.

Ostatnio edytowane przez tars ; 24-03-2012 o 11:55
tars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2012, 13:16   #18
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania

U mnie komunikat o awarii świateł hamowania pojawia się od ok 2 tygodni. Rzeczywiście lewe światło stop nie pali się. Rozebrałem i stwierdziłem, że żarówka wygląda na dobrą. Na wszelki wypadek wymieniłem ja na nową, sprawdziłem także, czy wtyczka jest dobrze, do końca wciśnięta. Niestety światło stop nadal nie działa. Zastanawiałem się czy może każde światło stop jest podpiete pod jeden bezpiecznik i własnie jeden z bezpieczników padł. Przeglądałem pod tym kątem manual ale nie znalazłem potwierdzenia tej teorii. Cóż jeszcze można zrobić?Serwisu wolałbym nie odwiedzać bo mi pół auta wymienią.
Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2012, 13:34   #19
botubar
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Małopolska
Model: S-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007/2008
Postów: 69
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania

Cytat:
...Zastanawiałem się czy może każde światło stop jest podpiete pod jeden bezpiecznik i własnie jeden z bezpieczników padł...
Każda żarówka jest podpięta osobno i owszem ale niestety do komputera.
W przypadku zwarcia - co ma często miejsce przy przepalaniu się żarówki - komputer odcina napięcie.
Ratunkiem jest wykasowanie błędu z kompa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
botubar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2012, 17:05   #20
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania

Cytat:
Napisał botubar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każda żarówka jest podpięta osobno i owszem ale niestety do komputera.
W przypadku zwarcia - co ma często miejsce przy przepalaniu się żarówki - komputer odcina napięcie.
Ratunkiem jest wykasowanie błędu z kompa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli, jak rozumiem, żarówka może być teraz dobra bo wymieniona a brak jest zasilania bo komputer je odciął?
Czy kasowanie takiego błędu to konieczność wizyty w serwisie, czy można sobie poradzić tak jak przy kasowania komunikatu o inspekcji?
Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.