Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2011, 11:27   #51
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Normy euro dotyczą emisji tlenków azotu (NOx), węglowodorów (HC), tlenków węgla (CO) i cząstek stałych (bodajże PM) i określają ich maksymalną zawartość w spalinach. Jeśli samochód z danym napędem spełnia jakąś normę - to wystarczy chyba napisać "spełnia normę euroX", nadal nie wiadomo po co podają emisję CO2 (które nota bene nie zmieniło się pomiędzy euro4 i euro5) i dlaczego nie podają emisji PM?
To mi śmierdzi robieniem klientów w balona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - bo możliwe, że bez DPF PM ślizga się tuż pod kreską a dodanie DPF daje niewiele ponad "kreskę" i wtedy mogłoby okazać się, że DPF g... wort i takie "zmniejszanie" emisji PM dałoby się osiągnąć innymi tańszymi metodami. Ale wtedy ktoś nie zarobi!...

__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 11:51   #52
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Robią nas w wała Panowie Szlachta. A my jak pokorne barany jeszcze wierzymy w te ich bajki i próbujemy udowadniać że DPF i EGR ma sens i brzydkim uczynkiem jest je usunąć. Szczyt poddaństwa.

Przy pierwszej nadarzającej się okazji pousuwam te śmieci z auta jesli tylko nie wpłynie to na żywotność/awaryjność silnika. O ile mój eko-smax doczeka 3 lat z tym całym badziewiem dodatków do oczyszczania powietrza i uzdatniania wody.


sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium

Ostatnio edytowane przez grizzly ; 12-07-2011 o 11:54
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 12:21   #53
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

dpf nie lubię, bo ta technologia jest zawodna, niedopracowana i kosztowna w użytkowaniu, ale prawdą jest że dpf działa i czarne chmury wyłapuje

Cytat:
Napisał grizzly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli tylko nie wpłynie to na żywotność/awaryjność silnika
ależ wpłynie! I to pozytywnie! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2011, 07:03   #54
daabbeer
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: Wawa
Model: S-Max, Focus II hat.
Silnik: 2.0 TDCi, 1.6 benz.
Rocznik: 2010, 2005
Postów: 105
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a od kiedy DPF ma za zadanie obniżać emisję CO2????? czyli obniżać zużycie paliwa?
on służy do wyłapywania SADZY a że wersja z DPF mniej pali (w teorii) to kwestia raczej softu
W to mniejsze spalanie z DPF to faktycznie ciężko jest uwierzyć. Przecież powtarzający się cyklicznie proces dopalania sadzy zużywa swoją dodatkową porcję paliwa. Focus II 1.6 po lifcie, z DPFem jakoś nie chciał u mnie mniej palić od "takiego samego" sprzed liftu, bez filtra, a nawet dokładał ponad 0,5l. Chociaż faktem jest, że ten z filtrem miał też trochę większą moc (109 vs 90).
daabbeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2011, 07:33   #55
wojtas2221
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2011
Skąd: Bytom
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Ja może trochę odskoczę od technicznych aspektów, ale rozmawiałem z kolegą od ubezpieczeń samochodowych i niestety każda modyfikacja silnika - czy chip tuning, zaślepienie EGR, wycięcie DPF jest podstawą dla nich do niewypłacenie odszkodowania w przypadku szkody nawet jeżeli zdarzenie kompletnie nie było z twojej winy.

Poprzez modyfikację wykracza się poza fabryczna specyfikację techniczną samochodu -taką na jaką ubezpieczyciel ubezpiecza samochód.

I teraz moje pytanie czy tego typu modyfikacje można w Polsce jakoś zalegalizować, np. przegląd techniczny bez DPFa?
wojtas2221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2011, 07:56   #56
Rolem
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: pomorskie
Model: ford s-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 169
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Cytat:
Napisał wojtas2221 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja może trochę odskoczę od technicznych aspektów, ale rozmawiałem z kolegą od ubezpieczeń samochodowych i niestety każda modyfikacja silnika - czy chip tuning, zaślepienie EGR, wycięcie DPF jest podstawą dla nich do niewypłacenie odszkodowania w przypadku szkody nawet jeżeli zdarzenie kompletnie nie było z twojej winy.

Poprzez modyfikację wykracza się poza fabryczna specyfikację techniczną samochodu -taką na jaką ubezpieczyciel ubezpiecza samochód.

I teraz moje pytanie czy tego typu modyfikacje można w Polsce jakoś zalegalizować, np. przegląd techniczny bez DPFa?

Nigdy ja ani nikt z moich znajomych nie miał sprawdzanych przez ubezpieczyciela w/w kwestii z tytułu poniesionej szkody więc to mocno naciągana historia, którą usłyszałeś od Swojego kolegi.
__________________
Pozdrawiam Rolem
Rolem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2011, 08:43   #57
wojtas2221
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2011
Skąd: Bytom
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Nieukrywam, że trochę się obawiałem że jak wywalę 3 koła na AC i potem z tego mam nic nie mieć to by była kicha ale jeżeli macie już doświadczenia w tym temacie i jest ok to wporządku, można działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtas2221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2011, 10:28   #58
zbyso42200
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2006
Skąd: Częstochowa
Model: s-max/mdo mk4
Silnik: 2.0TDCI/2.0TDCI
Rocznik: 2013/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Cytat:
Napisał wojtas2221 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) każda modyfikacja silnika - czy chip tuning, zaślepienie EGR, wycięcie DPF jest podstawą dla nich do niewypłacenie odszkodowania w przypadku szkody nawet jeżeli zdarzenie kompletnie nie było z twojej winy. (...)
Musieliby udowodnić, że zmiany konstrukcyjne miały wpływ na wysokość szkody. Jeśli szkoda wynikła nie z twojej winy, to taka podstawa jest bardzo licha.
Ot, branie klienta "na huki", w nadziei że boi się sądów.
pzdr.
zbyso42200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2011, 20:45   #59
ReS182
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Model: Ford S-max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Koledzy mogli byście mi wytłumaczyć co to jest ten `EGR `?
ReS182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2011, 20:48   #60
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Cytat:
Napisał ReS182 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy mogli byście mi wytłumaczyć co to jest ten `EGR `?
nie bać się googla i po krzyku

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.