Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2016, 10:01   #21
DJ_MaxiM
ford::beginner
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 31-01-2005
Skąd: Legnica
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.6 TDCi 115KM DPF
Rocznik: 2011
Postów: 39
Question Odp: Wymiana żarówki tył (kombi)

Witam
Pytam raz jeszcze co trzeba zrobić, aby wymienić tę żarówkę w tylnej lampie na klapie?
Specjalnie "przyklejam" temat na górę, aby może ktoś zauważył i sensownie odpowiedział,
już 3 razy próbowałem to rozebrać, ale to na trzeźwo nie da rady. Może właśnie w tym problem, że robiłem na trzeźwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Ford Fiesta MK7 (MK6) '08 1.25 82KM - samochód żony
Ford Focus Kombi GHIA '99 1.8 16V Zetec - już własny
Mondeo GHIA '93 MK1 1.8 16V Zetec - samochód taty
DJ_MaxiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 10:44   #22
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki tył (kombi)

Kolego, nie wiem jeszcze jakiej pomocy oczekujesz, bo już chyba wszystko w tym temacie zostało opisane:

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) na wyciągnięcie tych lamp nie ma jakiegoś magicznego sposobu, który byłby znany tylko mechanikom- jak się zrozumie jak ta lampa jest montowana to po porostu trzeba wykazać się wyczuciem.
(...)
Tak na marginesie to temat już był na forum (...)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cytat:
Napisał tomcio1810 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś podjołem sie wymiany żarówki w lampie na klapie bagażnika. I żeczywiście jest 1 motylek, po odkręceniu lampa nie chciała wyjśc, ale po phnięciu jej od środka wyskoczyła. okazuje się ze trzyma się na 2 bolcach które są na wcisk . także to nic trudnego i nie opłaca się jechac do mechanika i tracic 50 zł za wymianę. Jesli ktoś w ciąż sie boi i jest z Krakowa pomogę wymiec
W temacie, do którego zamieściłem link, gdzie szczegółowo opisałem jak ja wyciągnąłem tą lampę, zamieściłem link do jej zdjęcia, żeby było wiadomo gdzie są mocowania. Generalnie trzeba ją ciągnąć do tyłu albo wypchnąć od środka- prosto, nie w żadnym innym kierunku. Jeżeli rzeczywiście nie możesz swojej w żaden sposób ruszyć, to chyba powinieneś skorzystać z usług warsztatu. A i moim zdaniem lepiej się do tego zabrać na trzeźwo, chyba że w stanie po spożyciu masz większe wyczucie przy operacjach manualnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 16:36   #23
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki tył (kombi)

Podpowiem najkrócej jak potrafię. Powinna być gdzieś, prawdopodobnie w schowku przed pasażerem, instrukcja obsługi, która zazwyczaj nadaje sie do czytania i odpowiada na wiele pytań. Szanuj czas innych.
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 16:44   #24
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki tył (kombi)

Cytat:
Napisał DJ_MaxiM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Pytam raz jeszcze co trzeba zrobić, aby wymienić tę żarówkę w tylnej lampie na klapie?
Specjalnie "przyklejam" temat na górę, aby może ktoś zauważył i sensownie odpowiedział,
już 3 razy próbowałem to rozebrać, ale to na trzeźwo nie da rady. Może właśnie w tym problem, że robiłem na trzeźwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

Podjąłem się wymiany i udało mi się po dłuższej chwili zdemontować lampę.
Dla pozostałych, którzy będą z tym walczyć w załączonym linku przesyłam instrukcję, którą zrobiłem. Mam nadzieję, że komuś pomoże.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2017, 15:04   #25
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki tył (kombi)

już jutro też mnie to czeka. dziękuję za instrukcję.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2017, 18:54   #26
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki tył (kombi)

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
już jutro też mnie to czeka. dziękuję za instrukcję.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale rozumiem, że to nie jest efekt instrukcji ??

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2017, 22:30   #27
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki tył (kombi)

Nie nie. W sobotę miałem "wypadek" w postaci lusterko pasażera w Mercedesie C kontra klosz lampy tylnej Focusa kombi. Focus przegrał. Dziwne, ale prawdziwe. Lusterko w Mercedesie całe. Znaczy się... Niby się rozpadło ale właściciel walnął z pięści i wkład szklany wskoczył mu do oprawki. Ja niestety mam koszta a już się cieszyłem że w tym miesiącu oszczędze na wydatkach.

Przepraszam za poprzedniego posta. Faktycznie. Przeczytałem i głupio wygląda to podziękowanie za instrukcje gdzie naprawdę się cieszę że wiem jak się do tego zabrać bo samemu pewnie bym coś połamał ;-) więc szczerze za instrukcje dziękuję, dam znać jak poszło
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2017, 22:40   #28
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki tył (kombi)

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie nie. W sobotę miałem "wypadek" w postaci lusterko pasażera w Mercedesie C kontra klosz lampy tylnej Focusa kombi. Focus przegrał. Dziwne, ale prawdziwe. Lusterko w Mercedesie całe. Znaczy się... Niby się rozpadło ale właściciel walnął z pięści i wkład szklany wskoczył mu do oprawki. Ja niestety mam koszta a już się cieszyłem że w tym miesiącu oszczędze na wydatkach.

Przepraszam za poprzedniego posta. Faktycznie. Przeczytałem i głupio wygląda to podziękowanie za instrukcje gdzie naprawdę się cieszę że wiem jak się do tego zabrać bo samemu pewnie bym coś połamał ;-) więc szczerze za instrukcje dziękuję, dam znać jak poszło
Faktycznie niefart :/
Mam nadzieje, ze wymiana chociaz pojdzie gladko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2017, 12:44   #29
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki tył (kombi)

5 minut. Tyle mi zajęło żeby zmienić tą lampę na klapie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Plus 2 minuty na test wszystkich świateł (coś źle wsadziłem tą od cofania albo akurat przestała działać).

Dziękuje jeszcze raz za podpowiedzi. Lampa ponieważ trzyma się na pinie po zewnętrznej stronie, to po złapaniu po prostu ciągniemy mocniej zewnętrzną stronę (tą z szarym plastikiem) aby po wewnętrznej od strony tablicy rejestracyjnej po prostu asekurować wyciąganie. Od razu mówię, żeby nie używać żadnych narzędzi do "wyciągania lampy". Jeśli można tą lampę wyciągnąć, przełożyć żarówki, wsadzić, z powrotem dokręcić w 5 minut, to znaczy że narzędzi nie trzeba. Jedyne co potrzeba to mały śrubokręty aby podważyć plastikową zaślepkę klapy bagażnika.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 17:14   #30
awygo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki tył (kombi)

Cytat:
Napisał Thombike Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpowiem najkrócej jak potrafię. Powinna być gdzieś, prawdopodobnie w schowku przed pasażerem, instrukcja obsługi, która zazwyczaj nadaje sie do czytania i odpowiada na wiele pytań. Szanuj czas innych.
I jest! Tylko ja nie nie umiem czytać... pisma obrazkowego - specjalizuję się w kipu. A obrazki z instrukcji nijak nie pasują do tego co widzę pod klapą bagażnika.
awygo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.