Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2019, 20:44   #841
Meniumeh
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 161
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Panowie a czy to automatyczne włączanie świateł za pomocą czujnika napięcia zapala również podświetlenie wszelakich guzików i przełączników tak jak to jest po przekreceniu wlacznika na postojówki albo światła mijania?

Jestem ciekawy testowania czy wylaczy światła jak zdlawisz silnik i nie będzie ładowania ale obstawiam, że dalej będą świecić.


"Czujnik napięcia został wpięty w obwód czujnika światła."

Co to oznacza dokładnie gdzie fizycznie to jest w przełączniku świateł?


Ostatnio edytowane przez Meniumeh ; 13-12-2019 o 21:32
Meniumeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2019, 23:27   #842
pablo090
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Płock
Model: Focus Mk2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 86
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co się stanie jak padnie Ci alternator w nocy na zakręcie nieoświetlonej szosy przez las?
Cytat:
Napisał Meniumeh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozważam sugestie kolegi, że to może być niebezpieczne w skutek awarii elektryki i spadku napięcia w instalacji.
Spieszę donieść co następuje: cały czas przełącznik świateł ustawiony w pozycji [B]auto[B]. Po włączeniu zapłonu napięcie wynosi 12,2V - światła nie świecą, uruchomiłem silnik, napięcie zaczęło wzrastać - powoli, bo włączyło się podgrzewanie przedniej i tylnej szyby - po przekroczeniu 13,1-13,2V załączyły się światła. Poczekałem chwilę aż napięcie doszło do 14,4-14,5V i zdławiłem silnik sposobem
Cytat:
Napisał Ze_ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli jak po ciemku, na parkingu puścisz sprzęgło trzymając hamulec,
oczywiście dla dobra eksperymentu. Więc silnik przestał chodzić a napięcie zaczęło spadać, 13V światła świecą, 12,5V dalej świecą, 12V dalej świecą, przy 11,7V zakończyłem eksperyment z dalej świecącymi światłami.
Wniosek; czujnik napięcia działa
Cytat:
Napisał Ze_ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
układ działa tylko w jedną stronę (wzrost napięcia uruchamia, ale wyłączyć trzeba "stacyjką")
Aby rozwiać wątpliwości, czujnik napięcia jest wpięty w przewód, który jest oznaczony numerem PIN 52 we włączniku świateł. Mam włącznik dla wersji z ksenonami.
pablo090 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 08:46   #843
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

No to ja muszę dorzucić swoje uwagi i przypomnieć rzeczy które już były na tym forum opisywane odnośnie świateł dziennych i ich możliwości .
W pozycji auto dzienne potrzebują przekaźnika R15 i kiedyś na forum był kolega który przerabiał ten przekaźnik na sterowany wzrostem napięcia więc dzienne uruchamiały się po uruchomieniu silnika a wystarczyło podmienić przekaźnik na ten jego (całość odbywała się P&P) .Wadą było tylko to że po zmierzchu i tak po włączeniu zapłonu świeciły mijania bo uruchamiał je bezpośrednio czujnik zmierzchu . Przekaźnik sterowany napięciem nie rozłącza od razu po awarii alternatora zasilania świateł bo napięcie musi spaść tak jak kolega powyżej opisał, bądź musimy wyłączyć zasilanie przekaźnika czyli wyłączyć zapłon .
Jak kolega zauważył można też wpiąć przekaźnik sterowania napięciem w przewód wychodzący z włącznika świateł pozycja auto (kostka C1/4) i idący do GEM (C103/5) aby włączyć światła w pozycji auto i wtedy światła i dzienne i mijania będą się uruchamiały po uruchomieniu silnika czyli po wzroście napięcia. W razie awarii alternatora zawsze mamy pozycję świateł mijania na włączniku i nawet jeśli w czasie jazdy to się stanie to mamy trochę czasu nim spadek napięcia odetnie nam zasilanie .
Z tym poborem prądu po włączeniu zapłonu podczas uruchamiania silnika też bym jednak nie przesadzał a nawet stara szkoła zalecała w zimie przed uruchamianiem silnika pobudzić akumulator poprzez włączenie na chwilę świateł i na pewno inżynierowie forda i nie tylko forda takie coś przewidzieli
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 07:59   #844
Meniumeh
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 161
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Ford jest amerykański (przynajmniej tak mi się wydaje ) i ich myśl techniczna nie zawsze pasuje to naszej europejskiej.

Czy to inżynierowie przemyśleli do końca to nie byłbym na 100% pewny co potwierdzają zwłaszcza właściciele aut z ksenonami. W USA dominuje benzyna a u nas diesel. W benzynie może to nie ma takiego znaczenia a w dieselu jednak w zimie dochodzi to grzanie świec.

Każda świeca średnio 10A bierze co daje 40A przy typowym 4 cylindry silniku. Załączajac światła mamy zazwyczaj 2x55W przód i 2x25W tył w sumie 160W co daje jakieś 12,5A czyli coś jakby piąta świeca.

Z tymi światłami na AUTO jest podobnie jak z automatycznym grzaniem tylnej szyby poniżej pewnej temperatury. Czyli wersja dla wygodnych a potrzebna faktycznie zazwyczaj w 20% przypadków .

No i kolejna myśl Forda nie do końca przemyślana moim zdaniem to po spryskaniu szyby 3 razy machnie wycieraczka i po kilku sekundach przerwy jeszcze raz machnie co też jest konieczne może w 20% przypadkach.

Podsumowując to dziwi mnie jeszcze jedna rzecz, że przy rozruchu nie rozłącza pozostałych obwodów i światła zamiast zgasnąć na chwilę to pulsują.

Ostatnio edytowane przez Meniumeh ; 16-12-2019 o 09:04
Meniumeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 18:49   #845
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Zapomniałeś tylko dodać że pracą świec żarowych steruje komp i on decyduje czy je załączać czy nie i trzeba sporo na minusie by kontrolka świec nie gasnęła zaraz po teście
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 19:49   #846
Meniumeh
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 161
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Na początek mozna jeździć na opcji AUTO
Jak zaczną się problemy z odpalaniem to będzie znak aby zbadać akumulator. Wtedy można na próbę wyłączyć światła przy rozruchu i zobaczyć czy to poprawi odpalanie.
Meniumeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2019, 14:21   #847
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Witam.
Mam światła skandynawskie (świecą się na 0 na 70%). Jest jakiś sposób, aby w tej pozycji światła pozycyjne przednie się nie świeciły, ale tylne już tak?
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2020, 18:15   #848
Kashiko
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 11-01-2020
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Witam i przepraszam jeśli zadam jakieś pytanie na które już padła odpowiedź, jeżdżę focusem z 2008 fl chciałem założyć światła do jazdy dziennej i czytając forum dowiedziałem się o "funkcji świateł dziennych z mijania"

Mam przełącznik bez opcji auto i gem w wersji 7m5t-14a073-dc
Chciałem zapytać czy mogę do tego gem doposażyć samochód w czujnik zmierzchu / deszczu ?
Obecnie w pozycji 0 świecą się wszystkie światła tak jak w pozycji świateł mijania, jeśli się nie mylę to mój gem ma już przekaźnik oraz wszystkie bezpieczniki i po wyciagniecu odpowiedniego w pozycji 0 będą się świeciły tylko światła przednie mijania ( nie wiem czy mam kabel oporowy ) ale nawet jeśli nie to będą święcili ale z pełną moca? No i jeśli się da założyć czujnik zmierzchu to chciałbym je przerobić na auto, interesuje mnie też zakup przekaźnika aby światła się włączały po uruchomieniu silnika, robię bardzo krótkie trasy i te światła zabijają mój trzeci Aku.

Jak możecie uświadomcie mi co ma gem w wersji F czego nie ma moj DC ?

Ostatnio edytowane przez Kashiko ; 05-02-2020 o 15:29
Kashiko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 18:50   #849
asalok
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-09-2013
Model: Był Mondeo MK2, MK3
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 1998, 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Czesc mam mały problem z odpaleniem tych świateł do jazdy dziennej forda zakupiłem niedawno córce 2006 r posiada automatyczne światła ,czujnik deszczu itp itd.
Nr gem 4m5t-14a073-dj . Piny pod przekaźnik są dołożyłem przekaźnik (przekaźnik klaksonu z innego focusa) włożyłem bezpiecznik 20A w f48 . Oryginalnie f45 ,f71,f48 nie były zajęte . Wykonałem ten mostek między pin1a26 z przrwodu1.5mm2 ok 30cm (nie zależy mi na zmianie intensywności świecenia) . No ale nie działa . Na mostku z pin 26 ma być 12V gdzieś wyczytałem ale nie mam nic
asalok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 12:35   #850
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Panowie czy zakładając Gem Dx w polifcie a zakładając Ex lub Fx mogę coś dodatkowo zyskać?
Mam niestety GEM CE (dziwne, bo auto po fl, z przełącznikiem auto i czujnikiem zmierzchu i ogólnie spoko wyposażone) i znalazłem GEM 'DE', który ma dodatkowo już wpięty przekaźnik więć nie musiałbym niczego więcej szukać.
Dodatkowo kabla oporowego oczywiście nie mam, ale to już mały problem.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.