Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2016, 08:42   #541
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Automat nie ma dwumasy. Ja też staram się nie schodzić poniżej 2000 obr, co nie jest proste, bo silnik jest elastyczny i bez problemu podnosi się z 1,5 tys obr. na 3 biegu. Nieraz nie redukuje i ciągnę z trojki, ale częściej schodzę na 2, bo nie chce męczyć dwumasy niskimi obrotami na 3, choć tak jak mówię, silnik nie ma z tym problemu.
wiem ale chciałem pokazać że automat jest spokoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kiedyś się wzbraniałem ale teraz na stare lata tylko automatGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2016, 12:23   #542
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał leszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiem ale chciałem pokazać że automat jest spokoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kiedyś się wzbraniałem ale teraz na stare lata tylko automatGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak szczerze, to jako miłośnik skrzyni manualnej spojrzałem ostatnio w lustro i przyznałem sam przed sobą, że zrobiłem błąd nie biorąc automatu. Kolejny raz już się nie pomylę. Chyba się starzeję jednak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2016, 12:35   #543
Strat69
ford::average
 
Avatar Strat69
 
Zarejestrowany: 10-10-2016
Model: MK5 USA
Silnik: 2.0 Ekoboost 240 KM
Rocznik: 2013
Postów: 149
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

ja się szybko postarzałem po pobycie w USA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strat69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2016, 19:29   #544
antrobius
ford::average
 
Avatar antrobius
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-12-2007
Skąd: Rumia
Model: mondeo mkV
Silnik: EcoBoost 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Mk4 miałem manualna. Ale w audi A6 była już automatyczna skrzynia. Od tego czasu przekonałem się o słuszności automatów. Teraz, w 2016 wybierają. MK5, nie miałem wątpliwości i podjąłem słuszną decyzję - automat.
Po kilku miesiącach też i mojej żonie spodobał się automat.
A co do spalania, to nie widzę szans na spalanie zgodne z katalogiem.
Już wcześniej pisałem, że jadąc po prostej drodze, sam, na pustej jezdni, stałą prędkością np 70 km/h to i tak nie da się osiągnąć wyniku poniżej przyzwoitości. Chwilowe spalanie jest na poziomie 7,5 - 8. Tak sobie pływa, może chwilowo pokaże się jakieś 5,4 litra. To jednak nie daje oczekiwanych efektów.
Być może moja sztuka tak działa, czyli ma większe spalanie od obiecywanego.
No, a nawet posuwając 120 km/h na autostradzie z tempomatem, minimum osiągnąłem 8,1 litra według wskaźnika.
Trzeba się przyzwyczaić i tyle.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Życie jest piękne
antrobius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2016, 09:50   #545
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał antrobius Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mk4 miałem manualna. Ale w audi A6 była już automatyczna skrzynia. Od tego czasu przekonałem się o słuszności automatów. Teraz, w 2016 wybierają. MK5, nie miałem wątpliwości i podjąłem słuszną decyzję - automat.
Po kilku miesiącach też i mojej żonie spodobał się automat.
A co do spalania, to nie widzę szans na spalanie zgodne z katalogiem.
Już wcześniej pisałem, że jadąc po prostej drodze, sam, na pustej jezdni, stałą prędkością np 70 km/h to i tak nie da się osiągnąć wyniku poniżej przyzwoitości. Chwilowe spalanie jest na poziomie 7,5 - 8. Tak sobie pływa, może chwilowo pokaże się jakieś 5,4 litra. To jednak nie daje oczekiwanych efektów.
Być może moja sztuka tak działa, czyli ma większe spalanie od obiecywanego.
No, a nawet posuwając 120 km/h na autostradzie z tempomatem, minimum osiągnąłem 8,1 litra według wskaźnika.
Trzeba się przyzwyczaić i tyle.




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Spore masz to spalanie. Serio. Nie wiem, czy zganiać to na automat, no bo co ma automat do równej jazdy 120 km/h na autostradzie. U nie przy tej prędkości spalanie waha się od 7 do max 7,5 l. Może to kwestia przebiegu, a może dotarcia. Kiedyś słyszałem, że dobrze dotarty silnik pali mniej, a jeździ sprawniej. Nie wiem..
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2016, 18:12   #546
Paweł042
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-10-2016
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 160KM
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Witam,
2 tankowanie za sobą, średnio spala 10,5 na razie cały czas po mieście 600 km
powroty do domy w korkach uroki Poznania. Uważam, że 10l w mieście jest do przyjęcia, tym bardziej, że pozwolę sobie od czasu do czasu (rano) jechać troszkę ostrzejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Autko prowadzi się dobrze, jednak żałuję, że nie wziąłem zawieszenia sportowego, lepiej brałby zakrętyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Paweł042 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2016, 05:54   #547
antrobius
ford::average
 
Avatar antrobius
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-12-2007
Skąd: Rumia
Model: mondeo mkV
Silnik: EcoBoost 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Przebieg mam około 17 000 km od kwietnia br. Nie jeżdżę ostro. No a jeśli spojrzeć na to z perspektywy jazdy autostradą A1 w nocy bez szaleństw (120 km/h), to chyba jest to zbyt dużo.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Życie jest piękne
antrobius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2016, 08:30   #548
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,821
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , nie martw się - wyliczyłem, że u mnie EB pali 60% więcej niż mówi katalog.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 11:02   #549
West_80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,5 160KM
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Ja mam Mondziaka EB 1,5 160 KM( lipiec 2016) i powiem szczerze, że po obejrzeniu co się dzieje w pierwsza zimę tego auta ze spalaniem to stwierdziłem, że to jakaś masakra jest. Jak tylko pojawiły się pierwsze mrozy to spalanie tylko miasta normalnie 12-12,5 miasto( nadmieniam, że to i tak już dużo) skoczyło prawie do 14-15L. Nadmieniam, że mam automat..i zadziwię was bo nie mam ciężkiej nogi. Przebieg mam 5900 km i średnie spalanie na komputerze pokładowym pokazuję u mnie 9,9L co można między bajki włożyć.Przy ciepłej temperarurze można zejść w automacie do powiedzmy 11L na mieście, ale to już ciężko. Jestem nowy na forum i może ktoś mnie oświeci jak się jeździ mondziakiem z automatem bo może po prostu nie potrafię nim jeździć jak trzeba -nie jestem osłem i nie upieram się, że robię to dobrzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam ALL
West_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 11:06   #550
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,821
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Jeździsz na krótkich odcinkach? Ja mam takie po 5 km z mnóstwem skrzyżowań i pali 16-17 w 2.0 EB. To auto nie lubi ruszać. Pozostaje Ci LPG Prins.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.