Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2016, 18:50   #571
wiedźma
ford::beginner
 
Avatar wiedźma
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 03-10-2016
Skąd: Sopot
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 160hp
Rocznik: 2016
Postów: 19
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Pierwsze tankowanie - 600 km równe 8.0 z kalkulatora, 8.3 z komputera. Śr 33km/h

Tryb mieszany po trójmieście ok 65% raczej trasa (z tego może ok 100km obwodnica)+ 35% miasto

wiedźma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 19:42   #572
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

powiem wam że po 1 roku spalanie spadnie mniejsze opory silnik dotarty w KIA tak było u mnie spadło znów spalanie do 10,1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w zimie

co do gazu to chętnie zamontuje co z tego że zainwestujemy więcej ale potem będziemy się cieszyć każdym wyjazdemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
każde moje auto było w instalacje gazowa tu trochę mam obawy BO nie pali tak dużoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 13:09   #573
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Skończył się koło mnie remont (3 miesiące) z potężnym podwójnym wahadłem na odcinku 2 km + rondo. Spalanie leci w dół na łeb, na szyję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko dzisiaj spadło o 0,5l, no ale nie stoję 2-3 razy dziennie po 20 min i nie jadę jeden za drugim 10 km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2016, 13:57   #574
MRimm
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-12-2016
Skąd: Podkarpacie
Model: FORD MONDEO MK5
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Witam wszystkich. Widzę , że jestem jedenym z pierwszych użytkowników Forda Mondeo 1.5 Ecoobost z instalacją gazową Prins. W późniejszym terminie napiszę wam więcej szczegółów na jej temat ale w skrócie jest ok. Jeżdżę tylko na gazie - spalanie w okolicach 10 l / 100 - głównie trasy ( choć udało mi się zrobić na 49 l /550 km . Samochód na gazie chyba nawet troszeczkę lepiej idzie od dołu. Generalnie na razie mega zadowolony (automat 1.5 + koła 18 +trasy)
MRimm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2016, 15:10   #575
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Chwal się, chwal! Co pokazuje chwilowe spalanie? Zero czy spalanie lpg?
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2016, 16:08   #576
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

cattani już nie długo doczekasz się do swojej strzały prinsa, kumpel ma sekwencje prinsa i jest mega zadowolony
A jak o chwilowym to mi 110 pokazuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2016, 17:06   #577
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Ja nie pytam o faktyczne spalanie, ale o zachowanie komputera pokładowego - co pokazuje jako spalanie, zasięg itp.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2016, 09:01   #578
MRimm
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-12-2016
Skąd: Podkarpacie
Model: FORD MONDEO MK5
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cattani postaram się w sposób sensowny wytłumaczyć jak to wszystko działa z instalacją Prins VI generacji. Wskaźnik poziomu paliwa na zegarach w zasadzie stoi w miejscu ,gdyż używa się tylko benzyny. Natomiast zasięg standardowo dopasowuje się do aktualnej średniej / chwilowej zużycia benzyny. Tak samo jest z zużyciem średnim i chwilowym na komputerze. Wskaźniki chwilowe i średnie pokazują wartości takie jakby samochód jechał na benzynie ,gdyż gaz trafia w cylindry bezpośrednio w fazie ciekłej za pomocą wtryskiwaczy benzynowych. Oczywiście tu następuję przekłamanie ,gdyż realnie gazu idzie trochę więcej -około 1.5-2 l (gaz jest bardziej kaloryczny - więcej oktanów) i dlatego osobno jest zamontowany wskaźnik gazu (można dobrać kolor diody i wygląda nawet jak fabrycznie montowany). Ja w zasadzie mały problem miałem z butlą (59l) gazową gdyż miałem dojazdówkę i potrzebne było podniesienie podłogi (problem nie występuje z pełnym kołem) ale ogólnie chłopaki się postarali i wszystko wygląda ok. Nie wiem jak będzie z trwałością silnika bo jestem królikiem doświadczalnym i czasami się zastanawiam czy moje 1.5 da rady w dłuższym czasie ( doświadczenie mam dobre z gazem - 250 000 tyś Toyota Camry 2.4 instalacja sekwencja IV generacja). Z tego co słyszałem niebawem ma się pojawić instalacja do 2.0 - tak wiec chłopaki głowa do góry.
MRimm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2016, 09:41   #579
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

A Ty masz hatchback'a czy kombi? Miałeś pod podłogą wkładkę styropianową czy podloga leżała bezpośrednio na blasze? Ile trwał montaż i ile czekałeś od chwili, gdy powiedziałeś w ASO "zamontujcie mi gaz"?
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2016, 11:33   #580
MRimm
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-12-2016
Skąd: Podkarpacie
Model: FORD MONDEO MK5
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Ja mam hatchbacka a podłoga leży na blasze. Montaż robiłem przy 20 tyś i trwa max 2dni (w zasadzie są w stanie zamontować w 1 dzień gdyż instalacja jest dedykowana pod konkretny model i nie wymaga wielu przeróbek i ingerencji w silnik). Natomiast był problem ze znalezieniem dealera na Podkarpaciu ,który zamontuje instalacje od ręki gdyż jeszcze nikt u nich nie montował. W takim przypadku przy pierwszym montażu (chłopaki mieli się uczyć) potrzebny jest technik z Prinsa (Słupsk). Czekałem ponad dwa tygodnie i niestety miałem czekać jeszcze dłużej - wybór padł na Wikar Nowy Sącz . Robią instalacje od ręki , mają doświadczenie (pan Nikodem - praktycznie przeżył każdą generacje ) i chyba jako jedyni w kraju mają na demo Mondeo na LPG. Ogólnie lubię nowinki tak więc się zdecydowałem i jak już pisałem na razie wszystko bardzo płynnie działa. Jedyne co mi brakuje w 1.5 to około 20-30 kuców (chociaż nie ma co narzekać) ale byłoby perfect. Tak więc w 2.0 myślę ,że jeszcze lepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. będziecie mieć.
MRimm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.