Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2019, 04:55   #11
tiga1916
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-03-2016
Skąd: Białystok
Model: Focus mk1 Mondeo mk3 2.0 tdci
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 179
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtryskiwaczy 2.0 TDCI

Nie stosuj tych środków, gdybyś miał ten wtryskiwacz wyjęty i przepłukał go na stole probierczym zalanym takimi środkami to przy niedomagajacej końcówce mogło by pomóc. Widziałem sporo przypadków gdzie zamiast pomóc te plyny szkodzily, rozpuszczely osady w zbiorniku i układzie paliwowym które zbierały się tam latami i z jednego słabego wtrysku robił sie caly układ do naprawy. Moim zdaniem te srodki mają sens ale używane co pewien czas od nowości auta.

tiga1916 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2019, 06:23   #12
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtryskiwaczy 2.0 TDCI

całe życie jeżdżę dieslami
leje cały czas 2T do ON i co jakiś czas coś do czyszczenia wtrysków
nigdy nie miałem problemu z wtryskami i ani razu nie musiałem naprawiać wtrysków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.w żadnym aucie
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2019, 14:46   #13
DAMBOR-MK2
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK2
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtryskiwaczy 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
całe życie jeżdżę dieslami
leje cały czas 2T do ON i co jakiś czas coś do czyszczenia wtrysków
nigdy nie miałem problemu z wtryskami i ani razu nie musiałem naprawiać wtrysków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.w żadnym aucie
No właśnie mówisz, że lejesz cały czas wiec u Ciebie to trochę inaczej wygląda niż jak nigdy w życiu do auta nie lałem specyfików i teraz nagle wleje, czy to faktycznie nie ruszy syfu z baku i całego układu i wtryski całkiem nie padną?

Gdzieś tu na forum wyczytałem, że ktoś mixol leje..
DAMBOR-MK2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2019, 15:54   #14
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtryskiwaczy 2.0 TDCI

Rozumiem ten jeden ma nagar, inne nie?Czemu jeszcze nie zastosowałeś tego specyfiku, wszyscy czekają na wyniki

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 01-03-2019 o 15:58
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2019, 10:12   #15
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtryskiwaczy 2.0 TDCI

Wszystko jedno oby 2T
Chodzi o to żeby było lepsze smarowanie układu paliwowego
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2019, 15:28   #16
DAMBOR-MK2
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK2
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtryskiwaczy 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko jedno oby 2T
Chodzi o to żeby było lepsze smarowanie układu paliwowego
Możesz napisać co Ty stosujesz i w jaki sposób?
DAMBOR-MK2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2019, 15:53   #17
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtryskiwaczy 2.0 TDCI

Czytam różne rzeczy i był niemiecki artykuł, facet - chemik postanowił zbadać co jest z tym dodawaniem 2 taktowego oleju do diesla, chodziło o smarowność. Wyniki były orzeźwiające, smarowność spadła po dodaniu 2 T oleju. Wiem że jedni przysięgają że używają i jest ok. Kolega z pracy ma mondka mk3 131KM, przejechane 220 tys. i żadnych problemów z pompą, że wtryskami itd. Ja miałem 2 TDCi i w obu padły wtryski i raz pompa. Mieszka koło mnie i tankujemy to samo. Może jakieś tolerancję produkcyjne, złe materiały mają na to wpływ
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2019, 16:06   #18
DAMBOR-MK2
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK2
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtryskiwaczy 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytam różne rzeczy i był niemiecki artykuł, facet - chemik postanowił zbadać co jest z tym dodawaniem 2 taktowego oleju do diesla, chodziło o smarowność. Wyniki były orzeźwiające, smarowność spadła po dodaniu 2 T oleju. Wiem że jedni przysięgają że używają i jest ok. Kolega z pracy ma mondka mk3 131KM, przejechane 220 tys. i żadnych problemów z pompą, że wtryskami itd. Ja miałem 2 TDCi i w obu padły wtryski i raz pompa. Mieszka koło mnie i tankujemy to samo. Może jakieś tolerancję produkcyjne, złe materiały mają na to wpływ
Ogólnie u mnie jest jeszcze jeden problem a mianowicie wywali błąd ESP jak robię kickdown. Albo gdy gwałtownie wcisnę pedał gazu. Mechanik nie określił jednoznacznie powodu wyrzucania błędu/ Gdy wywali błąd to automatycznie fura dostaje muła, obrotów nie da się przekroczyć powyżej 2,5k i dopiero po zgaszeniu i odpaleniu na nowo błąd znika.
DAMBOR-MK2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2019, 16:17   #19
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtryskiwaczy 2.0 TDCI

Po wywaleniu błędu przechodzi w stan awaryjny i dlatego traci moc żeby nie narobić więcej bigosu. Kupłem kiedyś mondeo Mk 3 TDCi i facet dał mi 5 rachunków od Forda od innych mechaników. Po przejechaniu 50km sprężyna mrugała i mimo nowych wtrysków, pompy itd. nikt nie wiedział czemu i ford rozłożył ręce
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2019, 16:28   #20
DAMBOR-MK2
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK2
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtryskiwaczy 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wywaleniu błędu przechodzi w stan awaryjny i dlatego traci moc żeby nie narobić więcej bigosu. Kupłem kiedyś mondeo Mk 3 TDCi i facet dał mi 5 rachunków od Forda od innych mechaników. Po przejechaniu 50km sprężyna mrugała i mimo nowych wtrysków, pompy itd. nikt nie wiedział czemu i ford rozłożył ręce
Mechanik wspominał, że może to być spowodowane tym, że dawka paliwa nie jest podawana w odpowiednich ilościach dlatego go wyrzuca i że to częsta przypadłość gdy w grę wchodzi problem z wtryskami nie wiem na ile mam mu wierzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DAMBOR-MK2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.