Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2019, 21:53   #1
robert09d
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-10-2019
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.

Witam
Mój problem polega na tym że po zaciągnięciu ręcznego, tłoczki w zacisku się nie cofają, dodam że zaciski były regenerowane, wszystkie nowe gumki, sprężynki itd. a tłoczki nadal się nie cofają. Co może być tego przyczyną?
Mondeo mk3 2002r. HB

robert09d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 06:38   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.

A po zwolnieniu cofają się?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 07:57   #3
matsen
ford::average
 
Avatar matsen
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-04-2015
Skąd: Węgierska Górka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 165
Domyślnie Odp: Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.

Cześć, przerabiałem ten problem w moim MK3, widzę że masz rocznik 2002 więc przedlift. W pierwszej kolejności wymień dźwignię hamulca na poliftową bez samoregulacji, np na taką:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pytanie czy sam regenerowałeś zaciski? ja kupiłem zestaw naprawczy za 40zł na Allegro i przyłożyłem się do tego rozbierając zacisk, czyszcząc wszystko dokładnie odrdzewiaczem i szczotką drucianą, potem duża ilość smaru i zaciski chodziły w palcach jak masło, nie miałem problemu przez 2 lata z ręcznym, łapał pięknie i wszystko się cofało potem sprzedałem Mondka. Ja dodatkowo zaciski zabezpieczyłem folią w płynie więc może to też dało taki efekt że woda nie dochodziła. Jak będziesz miał problemy z regeneracją to pisz bo ja na tym zjadłem zęby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
matsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 18:33   #4
robert09d
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-10-2019
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.

Sam regenerowałem, wymieniałem linki od ręcznego i wszystko działało tak jak powinno i po pół roku ręczny przestał łapać. Zostało to zrobione i ręczny łapie już dobrze, samochodem nie ruszy, ale też od tego momentu już te tłoczki się nie cofają po zwolnieniu ręcznego, cofną się dopiero po paru minutach jazdy.
robert09d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 19:26   #5
matsen
ford::average
 
Avatar matsen
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-04-2015
Skąd: Węgierska Górka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 165
Domyślnie Odp: Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.

Cytat:
Napisał robert09d Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam regenerowałem, wymieniałem linki od ręcznego i wszystko działało tak jak powinno i po pół roku ręczny przestał łapać. Zostało to zrobione i ręczny łapie już dobrze, samochodem nie ruszy, ale też od tego momentu już te tłoczki się nie cofają po zwolnieniu ręcznego, cofną się dopiero po paru minutach jazdy.
Masz dzwignie z samoregulatorem?

Wygrawerowane na szkle.
matsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 21:07   #6
robert09d
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-10-2019
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.

Cytat:
Napisał matsen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz dzwignie z samoregulatorem?

Wygrawerowane na szkle.
Tak.
robert09d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 21:09   #7
matsen
ford::average
 
Avatar matsen
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-04-2015
Skąd: Węgierska Górka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 165
Domyślnie Odp: Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.

To wlaśnie to jest powodemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymień to na poloftową, linki są tw same. Gdzieś w piwnicy chyba nawet mam taką dźwignię

Wygrawerowane na szkle.
matsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 21:12   #8
robert09d
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-10-2019
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.

Cytat:
Napisał matsen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To wlaśnie to jest powodemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymień to na poloftową, linki są tw same. Gdzieś w piwnicy chyba nawet mam taką dźwignię

Wygrawerowane na szkle.
Na pewno nie da się tego obejść jakoś i zostać przy tej dźwigni? Myślę że skoro tak było od nowości i jest z tym wszystko ok, ręczny trzyma to może coś z tym zaciskiem jest nie tak?
robert09d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2019, 08:21   #9
matsen
ford::average
 
Avatar matsen
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-04-2015
Skąd: Węgierska Górka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 165
Domyślnie Odp: Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.

Możesz jeszcze tył samochodu podnieść na koziołkach i spryskać zdrowo WD40 miejsca zaznaczone na obrazku poniżej:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Potem uderzyć kilka razy młotkiem i postarać się rozruszać cały mechanizm, być może pomiędzy ruchomy element a zacisk dostałą się rdza i sprężyna nie jest w stanie cofnąć tłoczka. Żeby wykluczyć problem z samoregulacją ręcznego, musisz rozebrać tunel środkowy (4 Śruby w podłokietniku i po jednej w okolicach nóg po każdej stronie, reszta na zatrzaskach) i na dźwigni będzie taka sprężynka którą luzuje się linki, odepnij ją, i jeżeli tłoczki się cofną to wina jest w samoregulatorze.

Ostatnio edytowane przez matsen ; 10-10-2019 o 08:26
matsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulce , mondeo mk3 , ręczny , zaciski


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.