Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2022, 21:13   #721
bodzio38
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-04-2022
Skąd: Szczecin
Model: Ford Fusion USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Światło przeciwmgielne tylne w zderzaku + oryginalny włącznik

Witam.
Auto: Fusion USA 2015.
Chciałbym założyć światła przeciwmgielne w listwie tylnego zderzaka i wymienić włącznik na oryginalny z przyciskiem przeciwmgielnych (bez rzeźby z dokładanym drugim włącznikiem). Czy po tym zabiegu muszę jeszcze przekodować komputer aby włącznik działał i kontrolka na desce się zapalała?
Domyślam się że tak ale skorygujcie jeśli się mylę.
Czy do takiego kodowania potrzebny jest interface UCDS czy wystarczy jakiś inny dedykowany bardziej dla amatorów a nie warsztatów samochodowych?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bodzio38 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2022, 22:40   #722
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Światło przeciwmgielne tylne w zderzaku + oryginalny włącznik

Jest temat o tylnych lampach w Fusionie - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Opisane wszystkie przypadki po kilka razy... Wystarczy sobie przeszukać temat pod kątem "przeciwmgielne" na przykład...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2022, 13:09   #723
spaider_2005
ford::beginner
 
Avatar spaider_2005
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 09-12-2015
Model: było mondeo mk2/mk3/transit, teraz fusion
Silnik: 1.5 eco boost
Rocznik: 2014
Postów: 20
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Witam, pytanie następujące czy płytka z tylnej lampy fusion 2014 a mondeo mkV z 2019 roku będzie taka sama? Z wyglądu lampy się różnią. Problem u mnie tkwi z tym że diody raz się świecą normalnie innego dnia zapala się połowa kolejnego w ogóle, rozciąłem lampę zawiozłem do elektronika poprawił diody tzn. ponownie rozgrzał cynę i lampa przez ok 2 tyg działała poprawnie dzisiaj cała historia od nowa...wymielić diody czy problem tkwi z płytce?
spaider_2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2022, 19:21   #724
Arturo13
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 14-03-2017
Skąd: Stalowa Wola
Model: Fusion USA
Silnik: 2,5 R4
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał spaider_2005 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... czy płytka z tylnej lampy fusion 2014 a mondeo mkV z 2019 roku będzie taka sama?
Nie , płytki od 17 roku są inne , do 16 roku mają 9 LEDów a od 17 mają 6. Jeśli potrzebujesz do 19 roku to mam płytki PCB wykonane w profesjonalnej fabryce. Można je nakleić na starą płytkę ponieważ mają tylko 0,6 mm grubości. Zasilana jest bezpośrednio z sygnału kierunku, można na niej zrobić dynamiczny kierunkowskaz

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Arturo13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2022, 14:26   #725
fatall1ty
ford::average
 
Avatar fatall1ty
 
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Internet
Model: Fusion
Silnik: 2.0EB + KME Nevo Sky Direct
Rocznik: 2016
Postów: 69
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał slav-kiler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cześć, które piny trzeba konkretnie kupić żeby podłączyć przeciwmgielne poprawnie? W linku od ciebie są typu A i B
fatall1ty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2022, 08:54   #726
djbovorta
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 14-01-2017
Skąd: Tarnow
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Witam.

Mam problem z przeciwmgielnym , podłączyłem ori przełącznik i dołożyłem pin 2 do bcm do pinu 8 , Z bcm z wtyczki C2280F pod pin 25 podłączyłem przewód pod żarówkę . Kodowanie BCM i IPC forscan rear fog lights enabled i lampka na desce enabled i dupa. Nie działa .Mógłby ktoś pomóc Fusion 2018

Po zczytaniu błędów okazuje sie że jest bład spalonej żarówki świateł przeciwmgielnych tył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .Podłączyłem więc żarówkę pod wyjście 25 w BCM i błąd się kasuje. Jak robię odczyt błędów BCM to ford robi self test i żarówka się zapala ta podłączona pod pin 25. Ale z przycisku nie włącza się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. o co chodzi ?

Ostatnio edytowane przez djbovorta ; 23-09-2022 o 12:14
djbovorta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2023, 17:25   #727
Tomtom40
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-08-2020
Skąd: Trojmiasto
Model: Fusion
Silnik: 2.0 Hybryda
Rocznik: 2016
Postów: 1
Question

Witam wszystkich.
Posiadam Fusiona z 2016 z wymienionymi tylnimi lampami na europejskie. Niestety kierunkowskaz miga razem ze światłem stopu. Proszę o podpowiedź jak rozdzielić oba światła.

Witam wszystkich.
Posiadam Fusiona z 2016 z wymienionymi tylnimi lampami na europejskie. Niestety kierunkowskaz miga razem ze światłem stopu. Proszę o podpowiedź jak rozdzielić oba światła.
Z góry dziękuję za pomoc.

Ostatnio edytowane przez arturek ; 19-04-2023 o 21:04
Tomtom40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2023, 18:17   #728
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Rozdzielenie światła kierunkowskazu od stopu

Sprawdź przewody masowe, łączące tylne lampy z karoserią samochodu.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2023, 19:15   #729
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,662
Domyślnie Odp: Rozdzielenie światła kierunkowskazu od stopu

Ale kodowanie zmienione?
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2023, 22:30   #730
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,972
Domyślnie Odp: Rozdzielenie światła kierunkowskazu od stopu

Cytat:
Napisał Tomtom40 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety kierunkowskaz miga razem ze światłem stopu
a wystarczyło użyć opcji szukaj , teraz pozostaje tylko przeczytać CAŁY temat od począdku.
Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź przewody masowe
Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale kodowanie zmienione?
Panowie trzeba podać rozwiązanie na tacy , a nie pytać o coś tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , przeciwmgielne


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.