Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2022, 20:56   #1
Rabbit_Fiesta
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 05-05-2022
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Kilka tematów po kupnie - zapalniczka, automatyczne światła/wycieraczki, hill holder.

Cześć,

niedawno zakupiłem fiestę z 2009 roku. Starałem się znaleźć jakieś informacje na forum ale chyba szukajka mnie nie lubi.
Poniżej kilka podstawowych pytań:

1. Fiesta posiada czujnik zmierzchu, dzięki czemu mam opcję AUTO na pokrętle świateł. Niestety światła włączają się dopiero po zmierzchu, czyli w Polsce to nie za bardzo użyteczne. Co mogę z tym zrobić? Może mogę to domowymi sposobami przeprogramować?

2. Chciałbym zmienić ustawienie działania gniazda zapalniczki aby włączało się i wyłączało ze stacyjką. Znalazłem, że w Focusach i Mondeo wystarczy przełożyć bezpiecznik. Czy w tym modelu też to zadziała? Jeśli tak, to który bezpiecznik przełożyć? W instrukcji znalazłem, że odpowiadają za zapalniczkę bezpieczniki 18 i 20. Nie sprawdziłem, czy wyłącza się po 30 minutach od wyciągnięcia kluczyka, jeśli tak to dajcie proszę znać, czy tak jest i wtedy nie było tematu.

3. Czy jeśli język na wyświetlaczach jest po polsku to będzie rozumiała komendy głosowe po BT typu, "Zadzwoń do XYZ"? bo raz sprawdziłem i gada coś po niemiecku jak kliknę przycisk.

4. Jak wyłączyć tryb automatycznych wycieraczek. Z tego co widzę w instrukcji piszą, że można, dodatkowo nie powinno się tego trybu używać w suche dni itd., bo owady, piasek i inne ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Na manetce nie ma możliwości ustawienia takiego trybu jak "0".

5. Czy jest opcja aktywowania trybu "hill holder"? Programowanie tak jak być może automatyczne światła? Czym? Jakiś tutorial? Jest to mój pierwszy Ford.

Póki co tyle z szybkich pytań. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Rabbit_Fiesta jest offline  
Stary 05-05-2022, 21:09   #2
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Kilka tematów po kupnie - zapalniczka, automatyczne światła/wycieraczki, hill ho

na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź na Forum w dziale Fiesta 2008-2012 użyj opcji SZUKAJ , proszę zapoznać się z :

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum


https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=323822



Temat do zamknięcia.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline  
Stary 13-05-2022, 20:21   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Kilka tematów po kupnie - zapalniczka, automatyczne światła/wycieraczki, hill ho

Witam

Tak jak napisał kolega - uzyj SZUKAJ bo wszystko jest na forum
Ponieważ kolega jest nowy na forum to troche podpowiem

a) masz Fiestę mk7 PRZED liftem (czerwone zegary)
tam są mniejsze możliwości modyfikacji niż w Fieście mk7 PO lifcie (niebieskie zegary).
Bywało tak, że to co dało się zrobić po lifcie, nie działa w wersji przed liftem
b) do samodzielnych modyfikacji jest potrzebny
- kabel na USB, Viaken ST1170 => [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- darmowy program Forscan => [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
c) film o modyfikacjach
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ad 1) Auto z rynku niemieckiego, więc skonfigurowane wg niemieckich przepisów
Powinno się dać programowo przestawić tak, że gdy przełącznik świateł jest w pozycji 0 (zero), to zapalają się światła zewnętrzne po przekręceniu kluczyka

ad 3) Masz starszą wersję modułu bluetootch - z funkcją Voice Control => zmiana języka lektora = wymiana modułu BT

Proszę zapoznać się np. z tym wątkiem
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ad 4) Musi być opcja 0 na przełączniku wycieraczek i w tej pozycji wycieraczki sa wyłączone
Nie myl pozycji wycieraczek z jednokrotnym nacikaniem w dół

patrz instrukcja - pomiędzy pozycją "A" oraz "B"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ad 5) W niektórych Fiestach można aktywować funkcję Asystenta Ruszania pod Górę (Hill Start Assist)
W przedlifcie może się nie dać

opis tego systemu w Fordzie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 13-05-2022 o 20:31
arturek jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.