Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2022, 20:24   #51
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Radar aktywnego tempomatu

Cytat:
Napisał Youngsta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...HG9Z....
To prefix amerykańskich "numerów handlowych części". Europa stosuje jedynie "techniczne numery części" (nie stosuje "handlowych") stąd w Europie jest prefix HG9T. Zazwyczaj po podmianie prefixu "amerykańskiego" na "europejski" (jeśli coś znajduje...) to ciągle jest ta sama częśc.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2022, 14:43   #52
Youngsta
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 16-02-2022
Model: Fusion Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 3
Domyślnie Odp: Radar aktywnego tempomatu

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To prefix amerykańskich "numerów handlowych części". Europa stosuje jedynie "techniczne numery części" (nie stosuje "handlowych") stąd w Europie jest prefix HG9T. Zazwyczaj po podmianie prefixu "amerykańskiego" na "europejski" (jeśli coś znajduje...) to ciągle jest ta sama częśc.
Teraz już wszystko jasne. Dzięki za zainteresowanie tematem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Youngsta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2022, 08:25   #53
luksmo10
ford::beginner
 
Avatar luksmo10
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-02-2012
Skąd: Mazowieckie
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 16
Domyślnie Odp: Radar aktywnego tempomatu

Witam
Mogę poprosić o identyfikacji numeru radaru aktywnego Forda Fusion Titanium 2020.( 3FA6P0K90LR136690)
luksmo10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2022, 15:28   #54
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,163
Domyślnie Odp: Radar aktywnego tempomatu

Cytat:
Napisał luksmo10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3fa6p0k90lr136690
hg9t-9g768-ag
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2022, 19:55   #55
luksmo10
ford::beginner
 
Avatar luksmo10
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-02-2012
Skąd: Mazowieckie
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 16
Domyślnie Odp: Radar aktywnego tempomatu

Wielkie dzieki
luksmo10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2022, 21:01   #56
zawartek
ford::amateur
 
Imię: Jędrzej
Zarejestrowany: 30-03-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Radar 2019 Titanium

Dzień Dobry
Koledzy mam pytanie o kalibrację C-CM w Fordzie.
Ze stanów przyjechał z rozbitym radarem więc zakupiłem używkę na wszystkim znanym portalu . DG9T-9G768-AE oryginalnie teoretycznie powinien być z końcówką AG, ale z tego co doczytałem ostania litera to tylko nr wersja firmware i radar powinien działać w tej rewizji.
Auto zgłasza błąd C-Cm dotyczące kalibracji horyzontalnej. w serwisówce forda napisane jest , że odchylenie w poziomie może wynosić +-3 stopnie, i że kalibracja jest softwareowa.
Ustawiłem radar do poziomicy ( i mówię tu o ustawieniu prostopadle do toru jazdy)
Przy próbie kalibracji wywala mi błąd colision assist .....
wartość PID ALGN_OFF 3.50 przy lekkiej regulacji udało mi się zejść do 3.1
Jak rozumiem muszę kręcić dalej śrubą i kalibrować ponownie , aż wskoczę w zakres +-3 .
I tu moje Pytanie, w którą stronę kręcić śrubę radaru wkręcać czy wykręcać bo zdejmowanie zderzaka w tym aucie to jakaś p..... Już 3 razy go zdejmowałem więc proszę o radę jak zrobić to poprawnie.
IMG_20220520_190845.jpg
zdjęcie pokazuje odczyt Pidów w czasie rzeczywistym z ForScana dla CCM
Auto ma ustawioną zbieżność.

Ostatnio edytowane przez zawartek ; 21-05-2022 o 08:06
zawartek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2022, 23:06   #57
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Radar i aktywny tempomat - czasami nie działają

Polecamy słownik języka Polskiego ,zakup dobrej poziomnicy i kalibrację ze zdjętym zderzakiem, a życie stanie się łatwiejsze.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2022, 08:03   #58
zawartek
ford::amateur
 
Imię: Jędrzej
Zarejestrowany: 30-03-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2016
Postów: 6
Question Odp: Radar i aktywny tempomat - czasami nie działają

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecamy słownik języka Polskiego ,zakup dobrej poziomnicy i kalibrację ze zdjętym zderzakiem, a życie stanie się łatwiejsze.
Dzięki za info. Błędy poprawiłem (Wybacz)
Mam pytanie bo nie do końca jestem pewny czy ramka nie jest wygięta od uderzenia.
Czy radar powinien być ustawiony dokładnie na wprost kierunku jazdy (brzmi logicznie) czy też powinien mieć jakąś odchyłkę ,???
Sposób montażu w aucie z 2019 różni się trochę od przedliftowej pokazanej w instrukcji serwisowej.
zawartek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2022, 09:49   #59
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Radar 2019 Titanium

Cytat:
Napisał zawartek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Ustawiłem radar do poziomicy ( i mówię tu o ustawieniu prostopadle do toru jazdy)
...
Jak rozumiem muszę kręcić dalej śrubą i kalibrować ponownie , aż wskoczę w zakres +-3 ..
POMIESZANIE Z POPLĄTANIEM...

Poziomicą i śrubą regulacyjną ustawia się jedynie PIONOWĄ orientację radaru. Ma on być ustawiony dokładnie na pion przy aucie stojącym na poziomej, płaskiej powierzchni. Nie ma tu być żadnych "tolerancji" i "zakresów".

POZIOMA orientacja radaru (czyli jego prostopadłość do linii-osi pojazdu) nie jest regulowana a wynika z zastosowanego uchwytu radaru. Nie może on być zdeformowany/odkształcony!!!
To orientację poziomą radaru kalibruje się procedurą w trakcie jazdy. I to owe +/- 3 st. jest w stanie zniwelować procedura kalibracji.
Prawidłowości ustawienia radaru w poziomie nie da się sprawdzić "fizycznie/pomiarem" - no bo jak? Ma być zastosowany prosty i nieuszkodzony uchwyt i tyle.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2022, 11:10   #60
zawartek
ford::amateur
 
Imię: Jędrzej
Zarejestrowany: 30-03-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2016
Postów: 6
Talking Odp: Radar 2019 Titanium

I to jest odpowiedź na pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załatwiam nowy uchwyt. Odezwę się aby powiadomić o sukcesie lub porażce.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 22-05-2022 o 21:22
zawartek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.