Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2016, 22:00   #11
piotrfocustdci
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-12-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 264
Domyślnie Odp: Bagażnik kombii - funkcjonalność, wymiary, inne

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może używają specjalnego software do liczenia ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Być może wykrywa, że wykonywany jest pomiar pojemności kufra i przechodzi do trybu mega bagażnik 😆.

piotrfocustdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 22:06   #12
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Bagażnik kombii - funkcjonalność, wymiary, inne

Ściąga boczki i podłogę profiluje inaczej.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 22:07   #13
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Bagażnik kombii - funkcjonalność, wymiary, inne

Spuszcza powietrze z zapasu i zwija roletę
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 22:08   #14
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Bagażnik kombii - funkcjonalność, wymiary, inne

I... składa kanapę. :-D
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 07:53   #15
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Bagażnik kombii - funkcjonalność, wymiary, inne

Cytat:
Napisał piotrfocustdci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja przychylam się do koncepcji kartonikow, bo bagaże zwykle nie przypominaja granulatu ☺. Oczywiście liczy się najbardziej realna pojemność, tak jakby tam właśnie wlać wody lub czegoś nasypac.
Niestety bagaż to nie kartoniki ani granulat. No chyba że się wozi luzem kartony papierosów lub żwir. Zaletą bagażnika kombii Mk5 jest właśnie jego regularnośc geometryczna dająca pojemność ponad 500 ltr - łatwa do okazyjnego powiększenia o 10-20% regularnych litrów i zwiększenia wysokości (tyle, że wtedy powstaje próg załadunkowy gdyż zderzak nie opuszcza się - taki trick widziałem w paru autach). Tak na oko wydaje mi się, że z kartonikami lub granulatem pojemność wyszłaby znacznie więcej niż to co podaje katalog forda. Może ktoś widział gdzieś podaną pojemność bagażnika właśnie w odniesieniu do jakieś normy pomiaru?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 22:35   #16
bmotion
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-02-2013
Model: Planowane Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Odp: Bagażnik kombi - funkcjonalność, wymiary, inne

Czy jakiś posiadacz liftbacka pokusiłby się o podobne pomiary bagażnika jakich dokonał kaan1? Dozgonna wdzięczność gwarantowana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego HTC 10
bmotion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 06:57   #17
Focuss-F1
ford::average
 
Avatar Focuss-F1
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 25-01-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 1.5EB 203KM Titanium
Silnik: 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 171
Domyślnie Odp: Bagażnik kombi - funkcjonalność, wymiary, inne

oooo wielkie dzięki za pomiary, kiedyś w modyfikacjach pytałem o taką możliwość to została przemilczana...

Proszę o informację czy akustycznie nic się nie zmienia przy pozbyciu się tego styropianu w bagażniku?

Bump:
Cytat:
Napisał piotrfocustdci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fajny wpis. VW jakoś oszukuje z tym bagażnikiem. Tak samo superb. Ma jakieś 40 l więcej niż Mondeo mk4 kombi, a nie 100 L jak podają. Mam artykuł z auto świata.
Podeślij link jeśli możesz chętnie przeczytam i pokażę znajomemu który się śmiał że mam mały bagażnik a on w superb wielki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Focuss-F1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 09:11   #18
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Bagażnik kombi - funkcjonalność, wymiary, inne

Cytat:
Napisał Focuss-F1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proszę o informację czy akustycznie nic się nie zmienia przy pozbyciu się tego styropianu w bagażniku?

Podeślij link jeśli możesz chętnie przeczytam i pokażę znajomemu który się śmiał że mam mały bagażnik a on w superb wielki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie miałem konieczności jazdy z powiększonym bagażnikiem (na 2 tygodniowy wyjazd w lecie, cztery dorosłe osoby, zmieściłem się w bagażniku z wkładką) - więc nie mogę powiedzieć co z wyciszeniem. Ale jestem pewien, że brak wkładki nie będzie miał znaczenia jeśli bagażnik jest na maxa wypełniony bagażem Trudno o lepszą izolację akustyczną. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wkładkę można usunąć tylko wtedy kiedy potrzeba - tzn. wozić przy pustym bagażniku (na dnie widać zresztą grubą matę filcową - która moim zdaniem jest zasadniczym elementem tłumiącym)

W Motorze (chyba rok temu) w porównaniu aut klasy średniej robili pomiary bagażnika metodą z pudełkami - o ile dobrze pomiętam, to Ford miał jedną z najbardziej zbliżonych wartości do danych katalogowych. Z tym ,że z Motorem mam zawsze wątpliwości, gdyż oni lubią przenosić dane z testów przez kilka lat i czasami publikują dane z poprzedniej generacji modelu

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 28-11-2016 o 09:13
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 10:44   #19
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,508
Domyślnie Odp: Bagażnik kombi - funkcjonalność, wymiary, inne

Witam

1) Połowa wpisów jest nie na temat, bo tylko komentują metody pomiaru bagażnika
Takie posty nic nie wnoszą do tematu

2) Autor wątku, usunął styropian i stwierdził, że wtedy bagażnik jest większy
Chyba należy postawić pytanie, co jest dla nas ważniejsze (każdy ma inne potrzeby)
a) czy funkcjonalność
b) czy objętość bagażnika

Moim zdaniem, pojemność bagażnika nie powinna być jednym kryterium
W Mondeo mk4, miałem styropian w bagażniku i byłem z tego bardzo zadowolony, bo w styropianie mogłem schować wiele przedmiotów które rzadko używam.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Teraz w Focusie mk3 kombi, brak styropianu i brak mi schowków pod podłogą
Oczywiście, że mogę kupić torbę na drobiazgi ale dla mnie to nie to samo

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodam, że Fieście mk7, która nie ma zbyt dużego bagażnika,
można - za dopłatą zamówić dwu poziomowy bagażnik

Tak więc oczekiwałbym bardziej opinii co dla kolegów jest ważniejsze
- kilka centymetrów wysokości
- wygoda z dodatkowymi schowkami

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 09-10-2019 o 14:57
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 11:01   #20
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Bagażnik kombi - funkcjonalność, wymiary, inne

Oczywiście wkładka jest bardzo funkcjonalna i celem nie jest jej całkowite usunięcie, a jedynie taka możliwość kiedy nam brakuje pojemności (z reguły taka potrzeba pojawia się jedynie od czasu do czasu). Wygląda na to, że Mk5 ma miejsce na roletę pod podłogą, a Mk4 nie. W Mk5 cała wkładka jest do wykorzystania, natomiast w Mk4 część powierzchnii wykorzystanae jest do przechowywania koła zastępczego, podnośnika, itd.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 28-11-2016 o 11:12
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.