Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2017, 17:07   #11
wujek_p
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2012
Model: Focus MK 3,5
Silnik: 1.6 benzyna 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki! Myślałem, że te 2metry będą mocniej wystawać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zdejmujesz swój bagażnik kiedy nie ma na nim boxa?
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy mógłbyś podesłać jakieś fotki? Czy bagażnik mocno hałasuje w momencie kiedy nic na nim nie ma? Łatwo go się montuje / zdejmuje? Jeśli możesz to daj znać ile za niego zapłaciłeś.

wujek_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 17:32   #12
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Bagażnik Forda łatwo się zakłada więc nie jeżdżę z pustym, kosztował 599zł. Jak jeżdżę z boxem, to słychać, że jest na dachu, ale tragedii nie ma. Zdjęć nie mam żadnych.
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 17:59   #13
wujek_p
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2012
Model: Focus MK 3,5
Silnik: 1.6 benzyna 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Ponoć oryginalne bagażniki Ford produkuje Thule. Czy gdzieś na samym bagażniku (lub w dokumentach) jest logo producenta czy nie ma nic takiego? Czy Twój bagażnik ma ten sam numer katalogowy jak w pierwszym poście? Dzięki za pomoc!
wujek_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 18:03   #14
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Wygląda ja Thule, ten sam bagażnik co 1 poście i kupiony od tego samego sprzedawcy, tylko przez jego sklep internetowy.
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2017, 23:14   #15
kondziu0
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-08-2015
Model: Focus MK4 Kombi
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2019
Postów: 17
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Wingbary do Foki Mk3 po lifcie bez relingów w kombi to kiepskie rozwiązanie. Szumią, piszczą*i wydają dźwięki o jakich jeszcze nie wiedziałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rekompensują*to co prawda łatwością zakładania, no ale warto to mieć na uwadze.
Cichsze, tańsze, ale trudniejsze w montażu są aluminiowe belki Cruz.
kondziu0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2017, 16:24   #16
poik
ford::average
 
Avatar poik
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 08-04-2015
Skąd: Wrocław
Model: MK3 FL
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 93
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Udało mi sie znaleźć jeszcze takie zdjęcia:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20170126_171127.jpg (96.1 KB, 260 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20170126_171011.jpg (93.8 KB, 254 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20170126_170950.jpg (96.7 KB, 297 wyświetleń)
poik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2017, 09:19   #17
wujek_p
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2012
Model: Focus MK 3,5
Silnik: 1.6 benzyna 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Hej

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i zdjęcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Najbliżej mi do Fordowskiego bagażnika - wolę różnice (300-350zł) dorzucić do dobrego boksa, którego obecnie szukam. Sam jeszcze nie wiem czy kupić krótszy (ok. 145cm) z przeznaczeniem tylko na bagaże (torby, rzeczy dziecka itp) "na teraz" czy coś bardziej przyszłościowego o długości 180-190cm (+200cm przeszkadza w otwieraniu bagażnika co mnie by mocno denerwowało a nart przewozić nie zamierzam).
wujek_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2017, 09:36   #18
rkanisz
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 09-08-2016
Skąd: Warszawa
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Cytat:
Napisał wujek_p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
....
Po przewertowaniu internetów wybrałem parę modeli (od najtańszych):

3) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ok. 930zł

Czy ktoś ma z Was doświadczenie z ww. produktami? Czy warto dopłacać do produktów Thule / Whisbar gdy oryginalny bagażnik Forda wygląda OK?
Cześć,
Jako posiadacz focusa kombi bez relingów z mojego doświadczenia z belkami typu wing:
- w poprzednim aucie miałem aluminiowe belki okrągłe (aero) i gwizdały podobnie jak kwadratowe stalowe, szczególnie powyżej 90 km/h, a wolniej jadąc to na urlop bym nie dotarł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,
- krzywiłem się wydając sporo kasy na nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , bo nie ukrywajmy do tanich nie należą, a mają nam "tylko" pomóc przewieźć bagaż raz na jakiś czas,
- są lepsze niż "oryginały Forda" bo są szersze i spokojnie pakuję 4 rowery lub 2 z moim boxem,
- po 2 latach jazdy z tymi belkami w różnych konfiguracjach (box, rowery od 1 do 4) uważam za dobrze wydane pieniądze. Łatwy montaż (choć lepiej to się robi na relingach), czuje różnicę w głośności (są dla mnie najcichsze z tych co miałem) szybko sie zakłada i zdejmuje. Najwięcej szumu generują mocowania rowerów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Masz kasę i często będziesz używał kup, im mniej wyjazdów (2-3 razy w roku użycie belek) tym mniejszy sens ich zakupu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rkanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2017, 17:50   #19
wujek_p
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2012
Model: Focus MK 3,5
Silnik: 1.6 benzyna 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Hej!

Po przemyśleniu kupiłem oryginalny bagażnik Forda (będę używał go tylko do boksa / ewentualnie do przewożenia max. trzech rowerów). Teraz pozostaje kwestia samego boksa - wg. forów najlepsze firmy to Thule, Kamei, Whisbar, Taurus i Inter Pack. Niby lepiej kupić srebrny niż czarny ale już nie pamiętam czemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (brudzenie się?)

Obecnie najbardziej podoba mi się (max 190cm długości, żeby klapa się otwierała):
1) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ok 1300zł
2) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]- 1300-1500zł

Czy warto dopłacać do Thule, Kamei, Whisbar? (jakość jest dużo lepsza?)
Czy otwieranie dwustronne jest ważnym czynnikiem przy zakupie?

Chyba czeka mnie wizyta w jakimś sklepie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki za pomoc!
wujek_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2017, 19:56   #20
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Ktoś ma doświadczenia z tym bagażnikiem Amos? Cena bardzo fajna. U mnie kombi bez relingów. Potrzebuję zapiąć 2 rowery na urlop :-) Z góry dzięki za sugestie.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.