Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2022, 22:54   #61
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Czyli od takich belek robią się te wgniotki w dachu....

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2022, 07:09   #62
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Ja tam nie mam żadnych wgniotek. Ale mam w zestawie z belkami klucz dynamometryczny
i go używam.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2022, 09:37   #63
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Ok. Żeby nie otwierać nowego tematu.
Jakiś już czas temu uparłem się na box dachowy.
Jadąc na urlop jesteśmy zazwyczaj tak załadowani po brzegi, że już mam dość wsuwania wszystkiego na styk, że potem jak trzeba się dostać po kurtkę przeciwdeszczową to 15 minut trzeba wyciągać rzeczy z bagażnika i wkładać z powrotem w ustalonej kolejności.
Tak tak. Wiem. Można sobie zawczasu naszykowac kurtkę na wierzch. Tak samo jak tysiące innych rzeczy.
Ale do rzeczy.
Pacjentem jest Focus MK3 kombi z relingami.
W Polsce zamówiłem sobie bagażnik dachowy Inter Pack Quiet XT IR 94/86 Black na relingi zintegrowane.
Wkrótce planuje przesyłkę z Polski do Anglii.
Spory kawałek od domu mam upatrzony box dachowy Thule Sport Motion 600.
Wymiary takiego boxa to 189cm x 67.5cm x 43cm
No i teraz mam kilka pytań.
Czy w dzisiejszych czasach te boxy są kompatybilne z bagażnika jeśli chodzi o montaż czy też każdy producent ma swój własny patent i potem wychodzą kwiatki?
Czy jest jakieś przeciwskazanie że np. nie wolno jeździć z boxem który będzie wystawał 7cm nad przednia szybą? (wczoraj na szybko mierzyłem jak długi jest dach to tak na oko będzie box delikatnie nad szybą)
Czy dobrze rozumiem że bagażnik dachowy można przesuwac delikatnie w przód/tył tak żeby można było idealnie nasunąć box dachowy na belki bagażnika?
Czy też znowu dochodzimy do kwestii że bagażnik dachowy jest kompatybilny tylko z konkretnymi boxami?
Obejrzałem kilka filmików na necie i widzę, że box dachowy ma "łapki" pod spodem ktory zakręca się na belce bagażnika.
Wiec belki bagażnika muszą być w "odpowiednim" miejscu tam gdzie będą łapy na spodzie boxa.
Więc czy te belki bagażnika są na tyle elastyczne pod względem szerokości że można je ustawić pod box?

Za jakże trywialne i amatorskie pytania bardzo przepraszam ale nigdy nie korzystałem z boxow dachowych i nie chce założyć bagażnik na auto, jechać 270km do gościa który sprzedaje box, żeby na miejscu uznać ze "o kurcze nie pasuje".
A jak już będę jechał tak daleko na południe, to planuje założyć boxa i przy okazji zrobić sobie jakis weekendowy wypad w tamtych okolicach (co by nie jechac 270 km tylko po boxa).
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2022, 22:58   #64
Rudyjerz
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2015
Model: Ford Focus mk3
Silnik: EB 1.6 (150KM)
Rocznik: 2014
Postów: 78
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Widzę, że nikt Ci nie odpisał, więc może krótko ja.

Belki bagażnika montujesz na relingach w wyznaczonych miejscach. Pierwsza 515mm od początku dachu, druga 750mm od pierwszej (patrz instrukcja).

Box, którego używałem (Taurus) miał na tyle dużą regulacje tych łap, że bez problemu dało się to dopasować do rozstawu belek. Myślę że Thule ma podobnie.

Nigdy nie słyszałem o przepisie czy zasadzie, że box nie może wystawać "na szybe", jedynie że nie może wystawać poza obrys auta. Ale może to tylko moja niewiedza.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Rudyjerz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2022, 22:59   #65
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Dziękuję bardzo.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.