Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2017, 20:12   #1
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Uszkodzony wyświetlacz komputera pokładowego

Witam.
Tydzień temu po przyjeździe żony z pracy powiedziała mi że na wyświetlaczu nie pokazują się żadne wartości jak przebieg, temp., zużycie paliwa itp. Zszedłem do auta i faktycznie wyświetlacz świecił całą powierzchnią na czerwono (jak na załączonym foto). Pomyślałem że rozepnę akumulator to pomoże no i po 1h podłączyłem znowu i pomogło ale jak widać na tydzień. Dzisiaj znowu to samo się stało ale odłączenie akumulatora już nie pomogło. Nie stało się to podczas jazdy tylko po wejściu do auta i po odpaleniu tak właśnie wygląda wyświetlacz komputera pokładowego (jest cały czerwony). Wszystkie inne wskaźniki i kontrolki działają normalnie. Brak jest pokazywania wartości na komputerze pokładowym, świecą wszystkie piksele.

Kogo polecacie do usunięcia usterki? Czy da radę zrobić to na odległość wysyłając same zegary?

Ps. Pacjent focus mk2fl 2010 1.6 benzyna.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20171214_165509.jpg (80.7 KB, 234 wyświetleń)

jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 20:29   #2
Gimnastikball
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-11-2006
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8pb
Rocznik: 2002
Postów: 332
Domyślnie Odp: Uszkodzony wyświetlacz komputera pokładowego

Sam wyświetlacz jest chyba do przełożenia bez lutowania.
Jak masz minimum umiejętności technicznych to robierz dziada, aż dojdziesz do płyty głównej i wtedy wszystko się okaże. Całkiem możliwe ze zaangażowanie p&p, chyba że padła elektronika, to wtedy inny licznik i parowanie.
Gimnastikball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 21:01   #3
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Uszkodzony wyświetlacz komputera pokładowego

No i właśnie tu jest pytanie :-) Czy ktoś miał coś podobnego? Bo z anglika zegary za 120zł można kupić i faktycznie oglądałem filmik że samo przełożenie wyświetlacza to prosta sprawa (minimum ostrożności i delikatności trzeba ale nie jest to nic z czym bym sobie nie poradził), tylko czy to wyświetlacz? Kurka wyświetlacz gdyby padł to coś by się nie paliło a to jest odwrotnie, wszystkie piksele się palą. Nie wiem czy dobrze myślę bo może też jak jakieś zwarcie w tym wyświetlaczu jest to też tak będzie? Nigdzie nie znalazłem przypadku żeby cały wyświetlacz się palił (każdy piksel), są przypadki że w ogóle się nie palą albo palą częściowo i tu mam zagwostkę.
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 21:04   #4
Gimnastikball
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-11-2006
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8pb
Rocznik: 2002
Postów: 332
Domyślnie Odp: Uszkodzony wyświetlacz komputera pokładowego

Wyślę Ci licznik w cenie przesyłki, zrobisz testy a potem się rozliczymy. Sam jestem ciekaw ocb.

W zeszłym roku miałem Fusiona z taką bolączką
Gimnastikball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 21:46   #5
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,452
Domyślnie Odp: Uszkodzony wyświetlacz komputera pokładowego

Wyswietlacz padl a to ze sie swieci oznacza tyle ze ledy dalej podswietlają.
Trzeba wymieniac lub regenerowac, w oplach i vw to powszechny problem.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 22:26   #6
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Uszkodzony wyświetlacz komputera pokładowego

No zobaczymy czy sam wyświetlacz. W najgorszym wypadku jak się uda to pójdzie inny licznik tylko będę musiał poszukać kogoś (już mam na oku) kto mi to skonfiguruje.
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2017, 06:20   #7
macgap90
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-02-2017
Skąd: Głowno
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 22
Domyślnie Odp: Uszkodzony wyświetlacz komputera pokładowego

Nie wiem jak w fordzie ale w Audi jak naprawiałem wyświetlacz to podświetlenie było w ogóle osobnym elementem na którym kładło się matryce LCD tu może być tak samo dlatego widzisz "świecący" wyświetlacz ale nie ma treści.
macgap90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2017, 09:12   #8
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Uszkodzony wyświetlacz komputera pokładowego

Tu jest inaczej, wyświetlacz jest wpinany na kabelku w płytkę. W najgorszym wypadku inny licznik 3eba będzie przeprogramować przez odpowiedniego MAGIKA. Zobaczymy. Jak się uda to jutro powinienem mieć inny licznik i będę miał odpowiedź. A tu procedura wymiany wyświetlacza: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w necie znalazłem taki sam przypadek który występuje w Rosji ale w temp. -30stopni :-) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez jarekfxsilver ; 21-12-2017 o 10:44
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2017, 16:40   #9
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Uszkodzony wyświetlacz komputera pokładowego

No i usterka usunięta :-) Czas operacyjny ok. 15min. max. Uszkodzony był wyświetlacz. Dzięki forumowiczowi Gimnastikball który przeczytał mój problem i wysłał mi dla weryfikacji drugi licznik z angola, podmieniłem tylko wyświetlacz i wszystko znowu wróciło do normy. Bardzo mnie to cieszy :-) Dzięki kolego Gimnastikball!!! Zapewne jak człowiek zawiózłby furę do ,,mechanika" to powiedziałby Bóg wie co i skasował Bóg wie ile :-) To już druga naprawa która wyszła pozytywnie przez forum. Kieeeeeeeeeedyś jak miałem focus mk1 1.6 Pb padł mi czujnik prędkości (vss) w skrzyni biegów, mechanik zaraz mi powiedział że na 100% się złamie i część wpadnie do skrzyni i 3eba będzie skrzynie zdejmować. Pomyślałem że jak ma się połamać to niech mi się połamie, walczyłem z gadem 3h ale wyciągnąłem go i jedyny koszt to był koszt części (nowego czujnika z aso) :-) Drugie auto jakie mam to focus mk3st obecnie ma 48tyś km ale widząc problemy elektroniki (choć ta bestia jest jak na obecne auta Mega bezawaryjna) to jeszcze z 1 rok będą go 3mał i sprzedam bo ta cholerna elektronika jak zacznie padać to już będzie można iść z torabmi a focus mk3st przy wersji mk2fl (wersja st2/st3 prawie max) to ma dopiero narąbane elektroniki :-) Całę auto to komputer, silniczki, czujnik pogania czujnik :-) A połowę systemów mam wyłączonych bo mnie denerwują! Asystent pasa ruchu - wyłączony (denerwuje mnie wzmacnianie układu przy przekraczaniu linii, kolejny to automatyczne światła (załączanie długich jak zauważą że nie ma kogo oślepić, no nie do końca, dwa razy wg. m,nie zbyt późno zmieniły światła i uważam że kogoś oślepiłem), rozpoznawanie znaków :-) pierdoła jak cholera. To nie dla mnie bajery.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20171222_170103.jpg (85.1 KB, 107 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jarekfxsilver ; 23-12-2017 o 10:34
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2019, 00:47   #10
Deyna1981
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Wałbrzych
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Uszkodzony wyświetlacz komputera pokładowego

Witam.
Panowie dzisiaj pojawił się u mnie ten sam problem (Focus mk2, 2009, 1.6 benzyna) . Czy macie namiary na sklep, serwis lub kogoś, kto mógłby sprzedać sam wyświetlacz. Przeszukałem allegro i sklepy internetowe i niestety nigdzie nie ma takiej części.
dzięki za info.
pozdrawiam Maciek
Deyna1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.