Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2021, 19:22   #11
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Rozumiem. Zabrzmiało to trochę jak sugestia że bez tych 240KM nie da się jeździć.
Mój poprzedni S-Max miał 163KM, i radził sobie całkiem nieźle. A i pośledniejszymi autami jeździłem (i jeżdżę) i da się.
240KM rozważam, bo taką mam ofertę. Ale te konie nie są celem samym w sobie i gdyby był słabszy też bym rozpatrywał. Ale byłem przekonany że nowy S-Max tylko w dieslu, a skoro jest hybryda z benzyną to może to jest ciekawa opcja, jeśli nie jest spartolone...

BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2021, 14:39   #12
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Cytat:
Napisał BrunoJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem. Zabrzmiało to trochę jak sugestia że bez tych 240KM nie da się jeździć.
Mój poprzedni S-Max miał 163KM, i radził sobie całkiem nieźle. A i pośledniejszymi autami jeździłem (i jeżdżę) i da się.
240KM rozważam, bo taką mam ofertę. Ale te konie nie są celem samym w sobie i gdyby był słabszy też bym rozpatrywał. Ale byłem przekonany że nowy S-Max tylko w dieslu, a skoro jest hybryda z benzyną to może to jest ciekawa opcja, jeśli nie jest spartolone...
Wiadomo jak wygląda cenowo ta hybryda vs diesel w takim samym wyposażeniu ?
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2021, 16:25   #13
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Czekam na wycenę od dealera. Przy czym na rynek norweski ceny sa inne, więc sens ma porównywanie cen netto. Hybryda jest droższa od diesla, ale tańsza od diesla z AWD. Na razie jak rozumiem nie ma hybrydy z AWD. Wersja identyczna STLine z wszystkimi dodatkami, jedyna różnica w opcjach (za dopłatą) to webasto, którego nie ma w hybrydzie. Diesel tylko jedną wersja 190KM, czyli tyle samo co hybryda, ale oczywiście dużo więcej niutonów.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2021, 23:37   #14
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Czy może ktoś miał już przyjemność przejechania się tym autem?
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2021, 16:46   #15
mefjush
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2016
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Cytat:
Napisał pbobek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy może ktoś miał już przyjemność przejechania się tym autem?
Przez długi czas sam byłem ciekawy odpowiedzi na pytanie powyżej. W takim razie spróbuję odpowiedzieć sam, na podstawie weekendu z egzemplarzem demo. Dealer użyczył mi auto w wersji fhev, titanium, 5 miejscową, z pakietem x, na 17' felgach. Bierzcie poprawkę, że nie mam skromne porównanie - głównie porównuję do swojego Volvo XC 60 (136KM, manual) i Kugi fhev (tylko krótka jazda testowa).

Układ hybrydowy:
Z mojego punktu widzenia najfajniejsza rzecz w tym samochodzie. Jest bardzo cichy, dość dużo jeździ na samym prądzie - więcej niż się spodziewałem (ale uwaga, nie mam porównania np z toyotami). W moim odczuciu CVT zachęca do zmiany stylu jazdy i delikatniejszego operowania gazem. Przy wciśnięciu do dechy oczywiście mamy "wycie", ale najbardziej przeszkadzało mi w zakresach prędkości 50-90. Od startu zatrzymanego aż tak nie razi, przy prędkościach autostradowych nieco mniej przeszkadza bo zlewa się z szumami powietrza. Przy stałej prędkości 140 km/h na tempomacie silnik utrzymuje niecałe 3 tys obrotów. Przy jeździe z górki będzie to bliżej 2,5, pod górkę ponad 3. Spalanie chwilowe przy takiej jeździe raczej poniżej 7 l. Wrażenia akustyczne to głównie szum powietrza. Przełączania się między silnikami w zasadzie nie czuć. Jedynie kilka razy miałem wrażenie, że zmienia się intensywność hamowania w momencie wyłączenia spalinówki (osobiscie nie traktowałbym tego jako wadę, jest to bardzo subtelne i na tyle rzadko że nie jestem na 100% pewien jakie są warunki potrzebne żeby to taki efekt powtórzyć).
Pewnie dla niektórych oczywiste ale mimo wszystko napiszę bo jako hybrydowy laik byłem nieco zaskoczony: zdarza się, że silnik spalinowy pozostaje uruchomiony podczas zatrzymania pojazdu. Głównie przy zimnym silniku ale domyślam się, że może to zależeć od wielu innnych czynników.

Spalanie:
Na całym dystansie mojego testu (ok 240 km, z czego ok 80 km po autostradzie, 20 km po mieście, reszta to jazda pozamiejska) komputer pokazał spalanie równo 6 l. Niestety mój pomiar z dystrybutora trzeba wyrzucić do kosza: na dystrybutorze wyszło 8,5. Chyba niemożliwe żeby była aż taka różnica, wygląda na to, że samochód nie był zatankowany do odbicia na starcie.

Fotele:
Egzemplarz był wyposażony w fotele AGR. Same fotele były wygodne, natomiast mam zarzuty do dźwigni do przesuwania fotela przód-tył. Jest niby pod fotelem, ale wystaje za bardzo do przodu. Podczas jazdy na tempomacie wystarczy nieco "za bardzo" cofnąć prawą nogę aby łydka spotkała się z tą dźwignią. Dość niefortunne rozwiązanie - z powodzeniem dźwignia ta mogłaby być schowana głębiej pod fotelem zamiast być wysunięta tak bardzo do przodu. Poniżej moich oczekiwań wygoda foteli w drugim rzędzie: twarde, niezbyt wyprofilowane. Na obronę forda - pewnie moje oczekiwania zawyżyło volvo, gdzie tylna kanapa jest naprawdę wygodna. Fotele w 2 rzędzie przesuwają się przód-tył nawet w wersji 5-osobowej (pozostał też cupholder w bagażniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

Bagażnik:
W wersji z 2 rzędami siedzeń nie mamy równej podłogi po złożeniu siedzeń. Jest niby sztywna wykładzina ale ma tylko jedno położenie - na samym dole. Chyba jedyne co ma na celu to zamaskować to miejsce gdzie właściwa podłoga bagażnika opada z wyższego poziomu w bagażniku, do nieco niższego w miejscu gdzie zaczynają się fotele 2 rzędu.

Wspomagacze:
Moja pierwsza styczność z asystentem parkowania. Byłem bardzo sceptycznie nastawiony, ale w momencie jak już znajdzie miejsce do parkowania działa to bardzo sprawnie - bardzo dobrze wykorzystuje miejsce przed maską, musiałem wyjść i sprawdzić bo nie wierzyłem że przejdzie. Problem w tym, że samo wyszukiwanie miejsc jest dość kapryśne, nie zawsze wykrywa i wymaga minięcia miejsca i podjechania do przodu o moim zdaniem przesadnie duży dystans. Dalej jestem sceptyczny, ale teraz umiarkowanie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W porównaniu z Kugą fhev:
- Na plus: 2 osobne przyciski (bliżej/dalej) do regulacji dystansu do poprzedzającego pojazdu w tempomacie adaptacyjnym (w kudze jest jeden, trzeba przewijać się przez całą listę 4 ustawień).
- Na minus: brak autoholda w s-maxie, brak centrowania na pasie ruchu - w kudze działało to bardzo przyzwoicie i liczyłem, że taki sam system będzie w s-maxie. Niestety tutaj automat interweniuje odbiciem kierownicy dopiero po solidnym najechaniu na linię i to też nie zawsze. Wg. mnie zupełnie nieprzydatny system.

W porównaniu z volvem:
- W fordach tempomat adaptacyjny nie pokazuje prędkości samochodu przed nami, polubiłem te rozwiązanie w volvo.
- W s-maxie tempomat adaptacyjny jest mniej "przewidujący". Częściej zdarza się "spóźniona reakcja" i mocne hamowanie zamiast odpuszczenia gazu przy większym dystansie.

Z ciekawostek:
- moja pierwsza styczność ze spryskiwaczem szyby wbudowanym w pióro - ciekawe rozwiązanie
- wydaje mi się, że gdzieś w recenzjach wideo widziałem taką mini-szufladkę w konsoli nad lewym kolanem kierowcy. W "moim" egzemplarzu szufladki brak - była tylko zaślepka z uchwytem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mefjush ; 11-10-2021 o 16:51
mefjush jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2021, 14:07   #16
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Cytat:
Napisał mefjush Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bagażnik:
W wersji z 2 rzędami siedzeń nie mamy równej podłogi po złożeniu siedzeń. Jest niby sztywna wykładzina ale ma tylko jedno położenie - na samym dole. Chyba jedyne co ma na celu to zamaskować to miejsce gdzie właściwa podłoga bagażnika opada z wyższego poziomu w bagażniku, do nieco niższego w miejscu gdzie zaczynają się fotele 2 rzędu.
Rozumiem że miałes wersję 5 osobową. Czy możesz napisać czy i jakie schowki w podłodze były obecne ? Czy coś w podłodze sie otwiera i jest jakiś mały schowek czy nie ?

Cytat:
Napisał mefjush Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z ciekawostek:
- moja pierwsza styczność ze spryskiwaczem szyby wbudowanym w pióro - ciekawe rozwiązanie
- wydaje mi się, że gdzieś w recenzjach wideo widziałem taką mini-szufladkę w konsoli nad lewym kolanem kierowcy. W "moim" egzemplarzu szufladki brak - była tylko zaślepka z uchwytem
Też kojarzę taką szufladkę gdzieś z recenzji. Ale mam takie pytania:
- czy są wysuwane szufladki pod przednimi fotelami ?
- czy sa jakies schowki w podłodzenie w nogach pasażerów 2 rzędu siedzeń ?
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2021, 20:10   #17
mefjush
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2016
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- czy są wysuwane szufladki pod przednimi fotelami ?
- czy sa jakies schowki w podłodzenie w nogach pasażerów 2 rzędu siedzeń ?
1. Nie, chyba że były tak ukryte że jakimś cudem nie zauważyłem
2. Wg. instrukcji jest taki schowek ale przeznaczony na zestaw naprawczy. Zerknąłem z lewej strony i pod dywanikiem nic nie było. Niestety z prawej nie zerknąłem bo najpierw miałem fotelik a potem zapomniałem.
mefjush jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 11:42   #18
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Podbijam temat - czy ktoś jeszcze miał okazję się przejechać lub może już posiada auto w tej wersji (hybryda) i może opisać pierwsze wrażenia ?
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 15:27   #19
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podbijam temat - czy ktoś jeszcze miał okazję się przejechać lub może już posiada auto w tej wersji (hybryda) i może opisać pierwsze wrażenia ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czas oczekiwania obecnie do maja/czerwca.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 22:36   #20
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czas oczekiwania obecnie do maja/czerwca.
Testy na youtube widziałem. Jeden wychwala pod niebiosa (podejrzewam sponsorowany przez Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - drugi bardziej negatywny. Liczę na opinie zwykłych użytkowników - może nie aż tak spaczonych i wybrednych jak dziennikarze.
Co co terminu - nieprawda - zamówiony teraz - powinien być na styczeń. Hybrydy produkują sie aktualnie dosyć szybko.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.