Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2021, 23:33   #1
Herberto
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 21-04-2021
Skąd: Biała Podlaska
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Dmuchawa nawiewu - raz działa, raz nie.

Witam wszystkich,

mam problem z nadmuchem powietrza w moim s-maxie. Objawia się to tym, że raz dmuchawa pracuje normalnie, a innym razem nie można jej włączyć. Sterowanie klimą odbywa się poprzez radio Blaupunkt NX DVD. Regulując prędkość nadmuchu wyświetlacz normalnie pokazuje kolejne stopnie od 1 do 7. Wentylator wyłącza się losowo (podczas jazdy, po zmniejszeniu/zwiększeniu prędkości nawiewu). Czasami pomaga zgaszenie auta i ponowne odpalenie, a czasami nie. Początkowo problem występował sporadycznie, aktualnie dzieje się to non stop. Znalazłem bardzo [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na forum, ale dotyczy on c-maxa - tam winowajcą okazał się przekaźnik. Znalazłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] do s-maxa, ale nie widzę, żeby któryś z nich odpowiadał za dmuchawę. Jedyne co mi na tą chwilę przychodzi do głowy to wymiana dmuchawy, ale nie wiem czy to dobry trop. Dodam jeszcze, że wentylator działający na siódmym biegu wpada w wibracje (słychać, że pracuje nierówno - jakby luz na ośce?).

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Herberto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2021, 21:02   #2
MarekM75
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 01-07-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dmuchawa nawiewu - raz działa, raz nie.

cześć,
Ja mam podobny problem w Galaxy, model 2006-. Moje radio to Blaupunkt NX z DVD.
U mnie sterowanie nawiewem oraz klimą raz działa a raz nie. Zauważyłem, że jak jest zimno to działa, ale jak silnik się nagrzeje i jadę w korku np w mieście, lub odstawię samochód na kilka godzin tak, że jest jeszcze ciepły silnik i potem uruchamiam silnik to nawiewy nie działają - moduł do sterowania klimą i nawiewem nie reaguje, zarówno na wciskanie przycisków lub na dotykanie panelu ekranu dotykoweego.

W czasie gorących dni, jak wsiadałem do nagrzanego słońcem samochodu to sterowanie nie działao już od początku.

Dodatkowo zauważyłm, że kiedyś jak wyłączyłem silnik i wyjąłem kluczyk ze stacyjki to nie mogłem zamknąć szyb (sterowanie elektryczne). Teraz czasem to jest możliwe zaraz po wyjęciu kluczyka. Po jakimś czasie znów nie jest to możliwe.

Inna obserwacja, to taka, że od kilku miesięcy bywało, że radio restartowało mi się w czasie jazdy - myślę, że mogła to być zapowiedź aktualnego stanu.

Ostatnio miałem sprawdzone samo radyjko w serwisie auto-radio. Radio zostało ocenione jako sprawne. Skrzynka z bezpiecznikami i moduł GEM zostały obejrzane - wszystkie połączenia i bezpieczniki sprawne.

Czy macie może jakieś sugestie, gdzie leży problem? Czy to może być radio, moduł sterowania klimą pod radiem czy może inny moduł, który sygnalizuje do sterowania klimą czy radia, że silnik jest włączony (ale jaki to moduł)? Może ktoś z Was taki problem rozwiązał i naprawił. Chętnie skorzystam z takiej usługi.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez MarekM75 ; 05-10-2021 o 20:52 Powód: dodatkowe informacje i korekty
MarekM75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dmuchawa , nawiew , s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.