Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2010, 16:34   #11
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: chce kupic Focusa 2 jaki silnik wybrac ?

Maureliusz widze ze nawet nie stales kolo focusa mk2 z silnikiem 1.8 benzyna albo 2.0 sa to silniki durateca , ktore akurat pod wzgledem pracy to zgaszonego diesla przebijaja. Te silniki w mondeo mk3 kulaja i bardzo sie z Twoja opinia nie zgadzam.
W ciezszym aucie 2.0 145KM sie spisuje swietnie , tym km troche narobilem , w foce raz jechalem i powiem ze trasa byla przyjemna. Wiec to pisanie znowu ze benzyny sa takie i takie jest bzdura.

octavia I 1.6 to nie badzmy smieszni. Taka octavie to focus 1 nawet z silnikiem 1.6 przebija wygladalem wyposazeniem zazwyczaj , prowadzeniem , osiagami WSZYSTKIM.

tomiscorpio jest offline  
Stary 03-11-2010, 18:37   #12
alo68
ford::average
 
Avatar alo68
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Józefosław
Model: Ford Focus II 5D HB
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 82
Domyślnie Odp: chce kupic Focusa 2 jaki silnik wybrac ?

U mnie autko robi średnio 25-30 tyś rocznie już ma najechane 160tys km więc benzyna by mnie zeżarła, a odkąd jestem posiadaczem (2 lata) wymieniłem rurkę za 30 zł i uszczelkę za 14 zł ale również słyszałem o wielu ciekawych usterkach występujących w tym silniku, dlatego mówie... nigdy do końca nie wiesz co trafisz trzeba być przygotowanym na wydatki.
Przy przebiegu 10tys to szukałbym benzyne ale nie 1.6, tylko tak jak mówi kolega minimum 1.8, pali tyle samo a jeździ o niebo lepiej.
alo68 jest offline  
Stary 04-11-2010, 12:37   #13
vispower
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-01-2009
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: chce kupic Focusa 2 jaki silnik wybrac ?

Waldek ma racje. Dokładać będą ci, którzy będą oszczędzać na filtrach i na paliwie z koparki. Poza tym nie kręcić wysoko silnika na zimno, delikatnie go rozgrzewać i tyle;]
Pewnie benzynowcy odezwą się, że ich wolnossących motorów to nie dotyczy, ale wszystko jest do czasu.
Mając tdci po załączeniu klimatyzacji nie odczujesz spadku osiągów, spalanie wzrośnie o 0.3-0.5 L i tyle. W tym przypadku benzyna "nie jedzie".
Na wakacje zapinasz przyczepe tonę cięższą. Ogólnie użyteczność jest na DUŻY plus. I nie chodzi tu o oranie pola, ale nawet załadowane auto ma przyzwoitą dynamikę na każdym biegu.

A teraz coś z innej beczki: ile razy widzieliście dieselka z przepalonym tłumikiem?? Spaliny benzyniaka w połączeniu z parą z powietrza to po prostu kwas na metalowe części wydechu.W dieslu tłumik niszczy co najwyżej sól z drogi. Same spaliny są 200 stopni chłodniejsze.
Z kolei TDCI zimą potrzebuje więcej energii na rozruch. Jazda na krótkich dystansach z ogrzewaniem szyb, lusterek, foteli może być zdradliwa. Może się okazać, że dla świec żarowych i mocnego rozrusznika braknie pare woltów. Ale to w zasadzie skrajność.
Obliczanie kiedy zwróci się który motor, to trochę przesada. Wiem, że każdy bedzie bronił "swojego" bo nie czarujmy się, nowoczesny kompakt to spora inwestycja, z kasą liczyć się trzeba. Turbodiesel ma lepszą dynamikę od benzyniaka, a to że kiedyś jakoś się to zwróci to w zasadzie miły dodatek. Z dieslem zawsze znajdzie się więcej fajnych miejsc do których można pojechaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez vispower ; 04-11-2010 o 12:41 Powód: Pośpiech
vispower jest offline  
Stary 04-11-2010, 14:11   #14
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: chce kupic Focusa 2 jaki silnik wybrac ?

"Turbodiesel ma lepszą dynamikę od benzyniaka," padlem nie komentuje , umarlem ze smiechu. Takie hasla ja lubie.....

z ta ze z klima benzyna nie jedzie , paranoja i stek bzdur.

Wiesz na takie glupie argumenty licytacje robic to szok. Tak jak z tym wydechem , to tak samo jakbym napisal a kto widzial benzyne z zapalona sprezynka i walnietymi wtryskami? czlowieku wez juz nic nie pisz bo totalna skrajnosc z Ciebie.

Z tego co napisales to wynika ze diesel to jest perpetum mobile. Wszyscy posiadacze focusow rs bmw M , czy amg mercow to sa chorzy ludzie , jezdza tymi benzynami a moga kupic 1.6 tdci i beda wszystko objezdzac , wlacza klime i jada dalej , a w takim focusie 2.0 145KM benzynie wlaczy klime wsiadzie jedna osoba i to juz ruszyc nie chce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dziekuje za poprawienie mi humoru , zly w oczach mam.

Ostatnio edytowane przez tomiscorpio ; 04-11-2010 o 14:14
tomiscorpio jest offline  
Stary 04-11-2010, 14:54   #15
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: chce kupic Focusa 2 jaki silnik wybrac ?

Cytat:
Napisał vispower Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mając tdci po załączeniu klimatyzacji nie odczujesz spadku osiągów, spalanie wzrośnie o 0.3-0.5 L i tyle. W tym przypadku benzyna "nie jedzie".
Na wakacje zapinasz przyczepe tonę cięższą. Ogólnie użyteczność jest na DUŻY plus. I nie chodzi tu o oranie pola, ale nawet załadowane auto ma przyzwoitą dynamikę na każdym biegu.
jeśli porównujesz 1.6 benz z 2.0 dieslem, to się zgadzam
jeśli 1,6 diesla z 2.0 benzyną, to piszesz głupoty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
A teraz coś z innej beczki: ile razy widzieliście dieselka z przepalonym tłumikiem?? Spaliny benzyniaka w połączeniu z parą z powietrza to po prostu kwas na metalowe części wydechu.W dieslu tłumik niszczy co najwyżej sól z drogi. Same spaliny są 200 stopni chłodniejsze.
popatrz, akurat taki temat niedawno się przewinął
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Turbodiesel ma lepszą dynamikę od benzyniaka
może jak ktoś nie wie do czego służy ta gałka między siedzeniami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a poważnie, diesel ma dwie wady dla mnie, ma więcej kosztownych elementów osprzętu silnika (turbo, wtryski, dwumasa)
i przeważnie jest kupowany do jazdy, a nie stania w garażu (bardziej wybite zawieszenie, wszelkie ruchome el. itp)

ja bym chętnie zamienił mojego na diesla 2.0, ale z przebiegiem max 2x takim jak miał mój maksio w czasie kupna
szukałem dość długo i nie udało się znaleźć auta z udokumentowanym przebiegiem poniżej 150kkm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
konrad_b jest offline  
Stary 04-11-2010, 16:45   #16
waldek72
ford::average
 
Avatar waldek72
 
Zarejestrowany: 25-09-2008
Skąd: Białystok
Model: FF II
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 184
Domyślnie Odp: chce kupic Focusa 2 jaki silnik wybrac ?

ja w tym roku przejechałem około 10 tyś, trochę jeździłęm służbowym więc mało ogólnie swoim zrobiłem, jednakże nie uważam że diesel mi się nie przydaje. nie opłaca się tak na prawdę przy zakupie nowym a przy używanym nie ma to żadnego znaczenia.
waldek72 jest offline  
Stary 04-11-2010, 23:59   #17
vispower
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-01-2009
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: chce kupic Focusa 2 jaki silnik wybrac ?

Tomciu ... w szkole ponoć uczą czytania ze zrozumieniem, polecam.
Czy napisałem że pali "0"?? Trzeba lać jak do każdego. Sam popadasz w skrajności pod wpływem chyba kompleksów... nie wiem. Może to właśnie same bmki cie objeżdżają jak chcą. Nie pisze czegoś, czego sam nie doświadczyłem bądź nie widziałem na własne oczy i ty też tego nie rób, bo wciskasz człowiekowi ciemnote. Zmień forum, bo gość chce kupić focusa, a nie scorpioGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Raz focusem jechał i expert "sie znalas"....
Jeśli nie wiesz jakie PORÓWNYWALNE silniki woziły się pare lat temu w foce, to podpowiem, że były np. 1.8tdci i 1.6 ti-vct . Oba 115KM. Nawet przy odrobinie szczęścia mogłeś kupić nowe w bardzo zbliżonej cenie... No ale na giełdzie sie tego nie dowiesz. Więc jak ta benzynka może mieć lepszą dynamikę, skoro do setki przyspiesza może tak samo, ale bez złojenia jej "tą gałką między siedzeniami" to za bezpieczne wyprzedzanie na S8 sie nie zabieraj . Cały proces trwa na piątce ze 2 razy dłużej. Na codzień chyba częściej wyprzedzasz, a nie sprintujesz do 100,nie?? Na drodze nic nie musze udowadniać, na mercedesy i bmki po agrotuningu nawet nie patrze.
Od zawsze toczy się wojna na silniki, bo jak ktoś już wtopi kase to łatwo się nie przyzna do słabych stron swojego wózka.
Nie faworyzuje żadnego z rozwiązań,zdanie mam w 100% niezależne,bo poparte tym co widziałem, zato sam chyba chcesz tu zaraz opchnąć jakieś scorpio.
vispower jest offline  
Stary 05-11-2010, 07:54   #18
Joker00
ford::beginner
 
Avatar Joker00
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus kombi MK2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: chce kupic Focusa 2 jaki silnik wybrac ?

Ja polecam 1.8 tdci albo 2.0 tdci osiągi super spalanie i tak mniejsze niż w benzynie, może na początku będzie trzeba liczyć się z jakimiś większymi kosztami, żeby przygotować autko po zakupie do jazdy, ale i tak warto. Co do jazdy dieslem zimą, wystarczy wyjść 5 minut wcześniej i odpalić, żeby się rozgrzał sam robię trochę ponad 12km do pracy co dziennie w jedną stronę, ale do tego dochodzą weekendowe wypady za miasto, a na trasie to do 5 litrów latem schodzę na 100km, zimą koło 6 litrów. W mieście trochę gorzej bo około 7 do 8 ale co tu gadać bena od 10 do 12 weźmie. Pozdro
Joker00 jest offline  
Stary 05-11-2010, 12:37   #19
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: chce kupic Focusa 2 jaki silnik wybrac ?

vispower radze Ci wyhamowac troche , a tomciu to mozesz do taty mowic lub kolegow z pracy.

nie ja mam problem ze zrozumieniem tylko Ty z pisaniem "Turbodiesel ma lepszą dynamikę od benzyniaka"

Przeczytaj sobie to zdanie , teraz poszukaj w tym slow focus 1.6 , focus 1.8 , 115KM ?? ja nie widze? napisales ogolnie benzyna vs turbodiesel , to Ci napisalem zreszta jak kolega wyzej ze brednie piszesz i to wszystko.

Ciezko porownywac benzyne 1.6 z wiekszym silnikiem i do tego turbodoladowanym ? wydawalo mi sie to oczywiste...

To ze mam scorpio to nie znaczy ze focusa nie widzialem na oczy , do tego zaraz wyjdzie ze zrobilem takim wiecej niz Ty swoim ....
Nie wiem co Ty z tym scorpio masz?? ze chce opchnac .

Bym Ci jeszcze cos napisal ale obiecalem sobie ze przez dzieci neo nie bede zarabial ostrzezen . Jak nie umiesz kulturalnie pisac to zamilcz.


A jaki z Ciebie kierowca to ja juz widze po tekscie ze na 5 trwa dluzej , to jak ktos sie spodziewa ze benzyna przy 1500 rpm bedzie jechac jak diesel to wlasnie ukazuje stan Twojej wiedzy. Dlatego berecik na glowe polykaj dalej kilometry a porywnywanie aut zostaw komus innemu.

Ostatnio edytowane przez tomiscorpio ; 05-11-2010 o 12:39
tomiscorpio jest offline  
Stary 05-11-2010, 13:57   #20
alo68
ford::average
 
Avatar alo68
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Józefosław
Model: Ford Focus II 5D HB
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 82
Domyślnie Odp: chce kupic Focusa 2 jaki silnik wybrac ?

witam, jeżdziłem benzyna 1.6 100km i 1.6 tdci 109km. Diesel jest znacznie dynamiczniejszy i im większa prędkośc tym większą widać różnice, rozumiem że ma o te 9km więcej. przynajmniej pojemności te same.
alo68 jest offline  
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.