Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2018, 08:11   #31
elucidate
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 222
Domyślnie Odp: 18S07 - Oprogramowanie do wykrywania poślizgu sprzęgła - Akcja serwisowa

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

elucidate jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2018, 18:05   #32
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: 18S07 - Oprogramowanie do wykrywania poślizgu sprzęgła - Akcja serwisowa

Cytat:
Napisał krzyzuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawiadomienie zabieram ze sobą aby przedstawić je Dilerowi, ponieważ naprawa ma być przeprowadzona bezpłatnie.
O szczegółach poinformuję po załatwieniu sprawy.
Nic nie musisz zabierać. Po wpisaniu Twojego VIN w system sami wszystko sprawdzą i zrobią. Całość trwa max. 30 minut.
No chyba, że ze sprzęgłem będzie coś nie tak. Wtedy umówienie terminu i wymiana.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 11:11   #33
arturoarturo
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-10-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 EB 150
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 18S07 - silniki:1.0,1.5 i 1.6 Ecoboost + 6bieg przekładnia mech.

Dzisiaj dokończono akcję 18S07 .
Po ponad dwóch miesiącach, Focus stoi w garażu z nową skrzynią biegów i nowym zespołem sprzęgła.
"Wróciła radość z jazdy"
pozdrawiam
arturoarturo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2019, 15:30   #34
Karoluso
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2012
Model: focus
Silnik: ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 18S07 - silniki:1.0,1.5 i 1.6 Ecoboost + 6bieg przekładnia mech.

Cytat:
Napisał arturoarturo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj dokończono akcję 18S07 .
Po ponad dwóch miesiącach, Focus stoi w garażu z nową skrzynią biegów i nowym zespołem sprzęgła.
"Wróciła radość z jazdy"
pozdrawiam
Hej, jak tego dokonałeś? Jakie miałeś objawy odnośnie sprzęgła i skrzyni?

Carlos
Karoluso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 09:08   #35
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 18S07 - silniki:1.0,1.5 i 1.6 Ecoboost + 6bieg przekładnia mech.

Wszystko jest opisane w tym temacie, wystarczy przeczytać, a ma całe 30 postów wcześniej.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2019, 09:59   #36
krzyzuch
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 998
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: 18S07 - Oprogramowanie do wykrywania poślizgu sprzęgła - Akcja serwisowa

Byłem w Serwisie Forda 28 grudnia 2018 r. Aktualizacja wykonana, sprzęgło dobre.
krzyzuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2019, 19:55   #37
mati3995
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2018
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 132
Domyślnie Poszarpywanie sprzęgła z systemem start-stop jakie szanse na wymianę w ramach akcji??

Witam!

Jakie są szanse na to że zostanie jednak wymienione sprzęgło
w ramach tej akcji (dość duże poszarpywanie odczuwalne podczas
jazdy w korkach) mam system start-stop i wiem że nie chcą wymieniać
wtedy tylko wgrywane jest oprogramowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Czy z tym systemem start stop miał ktoś z was jednak wymieniane sprzęgło??
mati3995 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 07:22   #38
Karoluso
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2012
Model: focus
Silnik: ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Poszarpywanie sprzęgła z systemem start-stop jakie szanse na wymianę w ramach ak

Cytat:
Napisał mati3995 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!

Jakie są szanse na to że zostanie jednak wymienione sprzęgło
w ramach tej akcji (dość duże poszarpywanie odczuwalne podczas
jazdy w korkach) mam system start-stop i wiem że nie chcą wymieniać
wtedy tylko wgrywane jest oprogramowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Czy z tym systemem start stop miał ktoś z was jednak wymieniane sprzęgło??
Witaj, możesz dokładniej opisać te szarpanie: kiedy występuję, przy jakich obrotach, jak używasz sprzęgła przy ruszaniu itp.

Pozdrawiam
Carlos
Karoluso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 12:55   #39
razes
ford::advanced
 
Avatar razes
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-10-2012
Skąd: Szczecin
Model: Kuga Mk2
Silnik: 1.5 EB 150 -> 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 214
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 18S07 - silniki:1.0,1.5 i 1.6 Ecoboost + 6bieg przekładnia mech.

U mnie takie szarpanie występuje przy porządnym rozgrzaniu silnika i sprzęgła (wielokrotne ruszanie na światłach lub w korkach) - w końcowej fazie "odpuszczania" pedału sprzęgła ( gdy już prawie "całkiem załapie" - wtedy występuje jakby "tarka". Jeżdżę tak już ze 2 lata, bo przy mojej trasie do i z roboty ten efekt praktycznie nie zdąży wystąpić - muszę dużo jeżdić po mieście żeby to wystąpiło. Wtedy odpuszczam sprzęgło jak emeryt - powoli i prawie na jałowych obrotach silnika - to wtedy tego efektu szarpania praktycznie nie ma. Przy zmianie biegów wyższych też tego nie wyczuwam.

Bump:
Cytat:
Napisał mati3995 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....
Jakie są szanse na to że zostanie jednak wymienione sprzęgło
w ramach tej akcji (dość duże poszarpywanie odczuwalne podczas
jazdy w korkach) mam system start-stop i wiem że nie chcą wymieniać
wtedy tylko wgrywane jest oprogramowanie .....
Szanse raczej niewielkie - wymienią tylko jeśli autko nie przejdzie "testu" - 4 bieg i próba ruszenia - jeżeli nie zgaśnie silnik to sprzęgło do wymiany ale wtedy musiałoby się na co dzień ślizgać a chyba tak nie masz ? Ale można próbować zgłaszać szarpania - co kraj to obyczaj (lub inny serwis....)
razes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 16:41   #40
zbigniew312
ford::beginner
 
Imię: zbigniew
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Rzeszów
Model: ford c-max
Silnik: 1,5 EB _Tytanium _full
Rocznik: 2018
Postów: 24
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 18S07 - silniki:1.0,1.5 i 1.6 Ecoboost + 6bieg przekładnia mech.

Cytat:
Witam !
Tydzień po wizycie w ASO Focus stanął na skrzyżowaniu bez możliwości wrzucenia żadnego biegu ( jakby sprzęgło).
Piątek telefon do ASO, laweta i brak kontaktu.Sobota,wtorek również nie oddzwonili. We wtorek po masakrycznej obsłudze telefonicznej dowiedziałem się, że w środę coś będzie wiadomo.
Środa nie oddzwonili. W końcu mi się udało i usłyszałem ,że części zamówione,wymiana sprzęgła w ramach akcji, odbiór w przyszły piątek.
Auto zastępcze może po niedzieli .
W piątek telefon, ale nie w sprawie auta zastępczego.
"Przeprowadziliśmy akcję,wgraliśmy nowy soft, odbyliśmy jazdy próbne nawet na autostradzie, nic nie haczy w biegach, można zabierać auto"
Wyjeżdżam z ASO,a po jakimś czasie telefon, bo zapomnieli mi oddać kluczyka.
No i żeby nie przedłużać w garażu kałuża oleju, przed bramą plama oleju.na drodze wiele kilometrów śladu paska oleju.
Bagnet silnika max. , więc to ze skrzyni.
W sobotę telefon na serwis. Firma nie widzi związku, że auto przyjechało na lawecie do ASO (suchutkie pod spodem) i z niego, po sprawdzeniu i akcji wyjechało tracąc chyba cały olej ze skrzyni biegów.
Mam dostarczyć lawetą na swój koszt i szykować się na wydatki.
do sądu z nimi , trochę to potrwa ale będzie nowe auto
U mnie po zmianie oprogramowanie nic się nie działo , troche tępy przy dużym obciążeniu ale box heco poradził sobie z tym .Jeżdzi teraz " zajebiście ?

Ostatnio edytowane przez zbigniew312 ; 19-03-2019 o 16:45
zbigniew312 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.