Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2019, 10:49   #1
daro4567
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2014
Model: focus mk1,focus mk3
Silnik: 1.6 pb,1.6 on
Rocznik: 2001,2013
Postów: 10
Domyślnie Przycinające obroty silnika

Witam szukałem mojego problemu ale nieznalazłem może ktoś już taki miał ale nieopisał więc licze na pomoc do tej pory bez awaryjnie focus mk3 1.6 tdci rok 2013 podczas zatrzymywania się i wysprzęglenia obroty przez chwilę przycinają się w okolicy tysiąca obrotów odczówalne jest wtedy drżenie silnika druga żecz którą zauważyłem niewiem czy jest to powiązane gdy na wciśniętym sprzęgle dodaje powoli gaz reakcja obrotów i wciskania przyśpieszenia jest trochę spuźniona błędów na kompie niema czekam na odpowiedź i pozdrawiam

daro4567 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 11:30   #2
FilipEbR
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Brzeziny
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 102
Domyślnie Odp: Przycinające obroty silnika

1. Padał gazu nie jest na linkę, jest to potencjometr. Delikatne naciśnięcia są ignorowane nawet w aucie które stoii w salonie. Np. Gdybym chciał uzyskać 1000 obrotów, nie dam rady bo auto po najdelikatniejszym naciśnięciu bierze od razu na 1100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. Nagraj no te obroty na Youtube i pokaż.. Ogólnie auto utrzymuje obroty przez chwilę na pewnym poziomie po wciśnięciu sprzęgła aby łatwiej było zmienić biegi.
FilipEbR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 11:37   #3
civicplff
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2018
Model: focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 ti sida benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 173
Domyślnie Odp: Przycinające obroty silnika

U mnie jest w 1.6 ti benzyna też jest takie przytrzymanie na 1000 obrotach. Ułatwia to silnikowi wkręcenie się po zmianie biegu na wyższe obroty. Dzięki czemu nie ma efektu czkawki. Był już temat poruszany na tym forum.

Większość jak nie wszystkie silniki forda tak mają.
civicplff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 11:49   #4
daro4567
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2014
Model: focus mk1,focus mk3
Silnik: 1.6 pb,1.6 on
Rocznik: 2001,2013
Postów: 10
Domyślnie Odp: Przycinające obroty silnika

FilipEbR co do pierwszego to niewiedziałem może tak jest wcześniej tego nie sprawdzałem ale co do obrotów to wcześniej tego niemiałem wdodatku to telepanie silnikiem w momencie zawieszenia tak w okolicy 1000 obr. tego wcześniej nie było robi się to podczas chamowania np.podczas dojeżdżania do świateł a nie ruszania
daro4567 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 12:26   #5
FilipEbR
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Brzeziny
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 102
Domyślnie Odp: Przycinające obroty silnika

Może nie zwracałeś na to uwagi wcześniej.. Moja benzyna przy hamowaniu trzyma te 1000 obrotów nawet jak wduszę sprzęgło. Dopiero po zatrzymaniu się i chwili czasu spada na 800. Powiem więcej, Seat Ibiza z 2000 roku też mi tak robił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A przy 1000 to chyba telepie i to normalne. Znaczy nie wiem, musiałbym zejść do auta bo i benzyna w jakiś obrotach telepie bo już myślałem że coś nie tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FilipEbR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 12:53   #6
daro4567
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2014
Model: focus mk1,focus mk3
Silnik: 1.6 pb,1.6 on
Rocznik: 2001,2013
Postów: 10
Domyślnie Odp: Przycinające obroty silnika

Może będzie ktoś z Bielska lub okolic z 1.6 tdci to moglibyśmy porównać bo w benzynie może być innaczej
daro4567 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.