Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2020, 14:15   #481
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisanie mi milion razy, że sprężarka ma działać cyklicznie, bo komuś tak działa, jest poparte tylko tym, że komuś tak działa i zupełnie niczego nie wnosi do tematu.
masz - akapit drugi
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 14:21   #482
Kalib44
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-11-2019
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jestem pewien, że sprężarka ma działać w pewnych warunkach i ustawieniach bez przerw i poparłem to argumentami i skąd ta wiedza. Pisanie mi milion razy, że sprężarka ma działać cyklicznie, bo komuś tak działa, jest poparte tylko tym, że komuś tak działa i zupełnie niczego nie wnosi do tematu.
Które to argumenty? Nie rozumiem czegoś, skoro tak dobrze się znasz na układach klimatyzacji i jesteś pewien swojej wiedzy to po co zadajesz pytanie na forum? Większość Ci pisze że tak to działa a ty upierasz się przy swojej teorii i czekasz aż ktoś ją poprze. Jak możemy ją poprzeć skoro jest inaczej niż myślisz?.
Kalib44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 14:28   #483
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał Kalib44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aleś ty uparty. Oczywiście że sprężarka musi chodzić w cyklach chociażby przez to że nawet jak dasz temp na LOW a zmniejszysz nawiew na minimum to co wtedy odbierze zimno z parownika. Jeżeli masz np zabity brudem parownik i też powietrze nie będzie mogło odebrać zimna to też sprężarka zostanie rozłączona bo w innym przypadku gdyby cały czas chodziła parownik zamarznie wzrośnie ciśnienie i coś w końcu nie wytrzyma i po to właśnie chodzi w cyklach. Nie upieraj się, tyle osób ci mówi że tak ma być a ty swoje.
Jak zmniejszysz nawiew na minimum to sprężarka wewnętrznie zaczyna zmniejszać ciśnienie w układzie, pisałem o tym w poście wyżej, ale nie wyłącza się poprzez wyłączenie sprzęgła.

Masz rację co do zabitego brudem parownika, wtedy sprężarka robi dalej ciśnienie zgodnie z ustawieniami, ale układ się przegrzewa i ciśnienie niebezpiecznie wzrasta w układzie i wtedy faktycznie musi rozłączyć sprężarkę, ale mówimy w tym momencie o usterce, jaką jest zabity brudem parownik... Jak usuniesz brud i wszystko będzie sprawne, to musi działać w sposób, jaki opisałem w pierwszym akapicie.

Nie mam ochoty dalej odpisywać tego samego każdemu.

Pospisuję parametry działania sprężarki na postoju na każdym ustawieniu dmuchawy i to samo w czasie jazdy przy temp. zewnętrznej poniżej 20 stopni. Oczywiście napiszę, czy wtedy sprężarka robiła jakieś przerwy, czy nie. Do tej pory nie robiła przerw w takich warunkach pogodowych, co dla Was jest niemożliwe.
Potem spiszę dokładnie te same parametry, ale przy temp. zewnętrznej około 25 stopni, wtedy, kiedy sprężarka zaczyna właśnie szwankować i przerywa pracę, a powinna działać tak samo, jak przy tej niższej temp. powietrza. Wtedy wszystko stanie się dla Was na pewno czytelne i może wtedy będziemy próbować rozwiązać problem.

Problem jest ewidentnie temperaturowy w moim układzie klimatyzacji, tylko teraz co powoduje, że sterownik dostaje sygnał, aby wyłączyć sprężarkę (rozłącza sprzęgło)? W co celować? Czujnik wysokiego ciśnienia? Czujnik niskiego ciśnienia (takiego przypadku jeszcze nie słyszałem)? Może jakiś czujnik temperatury powiązany z pracą klimy? Może nadal nie do końca czyste chłodnice? Chłodnice spróbuję jeszcze raz oczyścić w weekend stosując jakiś preparat na brud i karchera. Były tylko przedmuchiwane sprężonym powietrzem przez chłodniarza... Byłem przy tym i faktycznie układ zaczął wtedy poprawnie pracować, bo wcześniej się przegrzewał i rosło ciśnienie prawie do granicy bezpieczeństwa i rozłączało sprężarkę. To jest też dowód na to, że sprężarkę komputer wyłącza tylko w sytuacjach niepoprawnego działania całego układu, a wystarczy, że jakaś pierdoła w całym układzie niedomaga...
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 14:33   #484
Kalib44
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-11-2019
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

No to dobre, a w jaki to niby magiczny sposób sprężarka sama zmienia ciśnienie. Kolego pomylił ci się układ ze sprężarką ze zmienną wydajnością.
Nie ma sensu z Tobą dalej prowadzić tej rozmowy. bolek-tarnow dał ci odpowiedź jak działa układ kliamtyzacji.
Kalib44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 14:35   #485
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz - akapit drugi
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
5 akapit rozwieje Twoje/Wasze wątpliwości co do tego, o czym piszę.
Pozdrawiam

P.S. tak, jak pisałem, pospisuję pomiary i napiszę, kiedy działa bez przerw. Wtedy będziemy szukać przyczyny mojego problemu.
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 14:39   #486
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Nie masz spisywac z forscana, tylko podpiąć manometr pod oba zawory. Obejrzyj ten kanał. Sporo wyjaśnia.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 14:40   #487
Kalib44
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-11-2019
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
5 akapit rozwieje Twoje/Wasze wątpliwości co do tego, o czym piszę.
Pozdrawiam

P.S. tak, jak pisałem, pospisuję pomiary i napiszę, kiedy działa bez przerw. Wtedy będziemy szukać przyczyny mojego problemu.
No, tak właśnie jest przy sprężarkach ze zmienną wydajnością gdzie wydatek sprężarki jest regulowany wychyłem tarczy która steruje skokiem tłoczków. zrozum to w końcu.
Kalib44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 14:42   #488
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał Kalib44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to dobre, a w jaki to niby magiczny sposób sprężarka sama zmienia ciśnienie. Kolego pomylił ci się układ ze sprężarką ze zmienną wydajnością.
Nie ma sensu z Tobą dalej prowadzić tej rozmowy. bolek-tarnow dał ci odpowiedź jak działa układ kliamtyzacji.
Pisałem Ci już, jak zmieniasz siłę nadmuchu, to ciśnienie w układzie klimatyzacji automatycznie się zwiększa lub zmniejsza, ale sprężarka mimo to pracuje cały czas tą samą prędkością i nie jest rozłączana przez sprzęgło.
To nie czary. Tak pracuje nasz układ klimatyzacji.
Przeczytajcie akapit 5, tam jest jasno napisane. Czasem warto przeczytać wszystkie akapity, a nie tylko te, które pasują...
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 14:46   #489
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
5 akapit rozwieje Twoje/Wasze wątpliwości co do tego, o czym piszę.
doczytałeś go do końca? Całość artykulu przeczytałeś ze zrozumieniem? Mnie się nie wydaje byś tak uczynił.
Zrozum podstawową rzecz: jakie są rodzaje kompresorów klimatyzacji i jaki masz w swoim samochodzie a dopiero później przekonuj innych, że się mylą bo póki co to próbujesz, cytując klasyka: "nikt nas nie przekona, że czarne jest czarne a białe jest białe".

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak zmieniasz siłę nadmuchu, to ciśnienie w układzie klimatyzacji automatycznie się zwiększa lub zmniejsza, ale sprężarka mimo to pracuje cały czas tą samą prędkością i nie jest rozłączana przez sprzęgło.
To nie czary. Tak pracuje nasz układ klimatyzacji.
nie masz w swoim aucie kompresora o zmiennej wydajności tylko stałej.

Ostatnio edytowane przez bolek-tarnow ; 03-06-2020 o 14:52
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 14:55   #490
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
doczytałeś go do końca? Całość artykulu przeczytałeś ze zrozumieniem? Mnie się nie wydaje byś tak uczynił.
Zrozum podstawową rzecz: jakie są rodzaje kompresorów klimatyzacji i jaki masz w swoim samochodzie a dopiero później przekonuj innych, że się mylą bo póki co to próbujesz, cytując klasyka: "nikt nas nie przekona, że czarne jest czarne a białe jest białe".
Samochód stoi w miejscu, na wolnych obrotach. Sprężarka działa cały czas, nie jest rozłączana przez sprzęgło. Zmieniasz sobie siłę nadmuchu, raz na mniejszą, raz na większą, w odstępach powiedzmy 2 minut. Ciśnienie w układzie przy każdej takiej zmianie, albo rośnie (jak zwiększasz nadmuch) albo maleje (jak zmniejszasz nadmuch), oczywiście sprężarka cały czas jest napędzana tą samą prędkością i cały czas działa, sprzęgło jej ani razu nie rozłącza bez względu na Twoje zmiany siły nadmuchu.
Jak mi wytłumaczysz w jaki sposób zmienia się ciśnienie w układzie, kiedy zmieniasz siłę nadmuchu, to dam spokój.
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.