Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2008, 15:29   #71
gumiś25
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-02-2008
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Re: dym przy uruchamianiu

witam!!
czytałem wasze wypowiedzi na temat owego porannego dymienia. Sam mam podobny problem wiec postanowiłem sie do was zapisacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś gdzieś tu podał namiary na pewnego fachowca w Głogowie,a ze tutaj mieszkam, postanowiłem go odwiedzić i się go poradzic. Niemal natychmiast powiedział mi ze to na 90% jest pompa paliwa :fcp5 Umówiłem sie z nim na jutro rano, podepniemy sie pod kompa i ostatecznie powie mi czy to prawda. Zobaczymy czy szykuje sie wydatek ok 3000zł (regeneracja) :fcp6
Tak sobie pomyślałem jeszcze, ze on mi mówił cos o padniętym sterowniku pompy. Popatrzyłem sobie na jej budowe i zastanawiam sie czy nie mozna by poprostu wymienic sam steronik - jeśli gdzieś wogóle go dostane :fcp5

gumiś25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2008, 20:39   #72
Morpho
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: bielsko-biała
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDDI 140km
Rocznik: 2001
Postów: 85
Domyślnie Re: dym przy uruchamianiu

Bardo ciekawe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak narazie jeszcze nikt nie podal remedium na te chorobe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak sie cso dowiesz daj znac... nie chce mi sie wymieniac pompyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a co bedize jezeli sie z nianie zrobi pozadku? bedzie sobie tka pyrkac, czy wkoncu sie nam owe rozsypia?... daj znac co ci tem mechanik wyczai
Morpho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2008, 19:28   #73
pawelbubu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-02-2008
Skąd: Teresin
Postów: 25
Domyślnie Re: dym przy uruchamianiu

Cytat:
Napisał gumiś25
witam!!
czytałem wasze wypowiedzi na temat owego porannego dymienia. Sam mam podobny problem wiec postanowiłem sie do was zapisacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś gdzieś tu podał namiary na pewnego fachowca w Głogowie,a ze tutaj mieszkam, postanowiłem go odwiedzić i się go poradzic. Niemal natychmiast powiedział mi ze to na 90% jest pompa paliwa :fcp5 Umówiłem sie z nim na jutro rano, podepniemy sie pod kompa i ostatecznie powie mi czy to prawda. Zobaczymy czy szykuje sie wydatek ok 3000zł (regeneracja) :fcp6
Tak sobie pomyślałem jeszcze, ze on mi mówił cos o padniętym sterowniku pompy. Popatrzyłem sobie na jej budowe i zastanawiam sie czy nie mozna by poprostu wymienic sam steronik - jeśli gdzieś wogóle go dostane :fcp5
również z niecierpliwością czekam na Twoją relację....


pozdrawiam,
pawelbubu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2008, 20:16   #74
gumiś25
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-02-2008
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Re: dym przy uruchamianiu

no więc komputer wykrył mi :
"Regulacja wirnika pompy - za dużo paliwa" kod błędu P1198
Teraz zostałem odesłany do specjalisty od pomp i zobaczymy co będzie. Gość podobno jest na tyle dobry, ze powinien powiedzieć mi czy pompa do regeneracji, czy moze trzeba jakiś element elektroniczny w niej naprawic. Podobno w tych modelach to norma :fcp5 Jutro sie do niego wybore i zobaczymy

Wykryło mi jeszcze jeden błąd P1631 - przekaźnik główny (podtrzymanie zasilania). Ktoś mi moze powiedzieć co to oznacza????

Pozdrawiam!
gumiś25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2008, 16:15   #75
pawelbubu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-02-2008
Skąd: Teresin
Postów: 25
Domyślnie Re: dym przy uruchamianiu

Cytat:
Napisał gumiś25
no więc komputer wykrył mi :
"Regulacja wirnika pompy - za dużo paliwa" kod błędu P1198
Teraz zostałem odesłany do specjalisty od pomp i zobaczymy co będzie. Gość podobno jest na tyle dobry, ze powinien powiedzieć mi czy pompa do regeneracji, czy moze trzeba jakiś element elektroniczny w niej naprawic. Podobno w tych modelach to norma :fcp5 Jutro sie do niego wybore i zobaczymy

Wykryło mi jeszcze jeden błąd P1631 - przekaźnik główny (podtrzymanie zasilania). Ktoś mi moze powiedzieć co to oznacza??

Pozdrawiam!
i jaki wyrok, jakie koszta? Kody błędów raczej poważne...

czekam na odpowiedź....

pozdrawiam
pawelbubu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 15:23   #76
gumiś25
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-02-2008
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Re: dym przy uruchamianiu

no i jak narazie lipa :fcp5 powoli zaczynam sie denerwować, a diagnozy dalej nie ma. Prawdopodobie chodzi tu o sterownik na pompie, zeby jednak być na 100% pewnym musze się jeszcze raz podpiąc pod komputer tylko innym systemem, który zdiagnozuje mi całą pompe i wtedy dojde dokładnie która cześć jest walnieta. Chodzi o to ze niektóre urządzenia elektroniczne znajdują sie wewnątrz pompy, a inne na zewnątrz. Mam nadzieje, ze to coś padło na zewnątrz, wtedy koszta mnie nie zabija :fcp1
gumiś25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2008, 09:35   #77
pawelbubu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-02-2008
Skąd: Teresin
Postów: 25
Domyślnie Re: dym przy uruchamianiu

Cześć,

mam trochę wiadomości... też byłem na kompie ale u mnie nie było żadnych błędów...

polecam [link=http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=36931:2qn a6equ]link[/link:2qna6equ]

jakbyście mieli jakieś newsy dajcie znać...

pozdrawiam,
Paweł
pawelbubu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2008, 14:30   #78
zurson
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2007
Skąd: Bielsko Biała
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 45
Domyślnie Re: dym przy uruchamianiu

Gumiś25. Jak twoje postępy?? Wszyscy czekamy na jakieś relacje z twoich dokonań. Problem trapi wielu, więc jak coś bedziesz wiedział to pisz od razu :fcp1
zurson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2008, 10:52   #79
Morpho
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: bielsko-biała
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDDI 140km
Rocznik: 2001
Postów: 85
Domyślnie Re: [Mk3] Mondeo TDDi - dym przy uruchamianiu jak zimny

Ja sie wybieram dzis/jutro na podpiecie pod kompa, specjalnei z zaleceniami forumowiczow bedzie badany na zimnym, tak ze tez zdam relacje co i jak.
Morpho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2008, 21:45   #80
gumiś25
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-02-2008
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Re: [Mk3] Mondeo TDDi - dym przy uruchamianiu jak zimny

jutro panowie dam Znać co i jak. Dzisiaj dopiero oddałem do warsztatu auto bo wcześniej miałem chwilowy brak siana, wiadome o co chodzi :fc Dowiedziałem sie z jednego źródła, ze powodem moze być wadliwy soft, ponoć zmora mondziaków w tym roczniku. Kumpel wgrał nowe oprogramowanie i spalanie spadło o 1l :fcp2 (tyle, ze jemu nie kopcił) :fcp5
gumiś25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.