Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2008, 23:12   #81
zurson
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2007
Skąd: Bielsko Biała
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 45
Domyślnie Re: [Mk3] Mondeo TDDi - dym przy uruchamianiu jak zimny

Jak mu nie kopcił, to pewnie niedługo by zaczął :fcp27 A wgranie softu to jest skomplikowana (droga) sprawa i do zrobienia tylko w ASO? Ile może kosztowac? Bo mi w sumie też sporo pali, a jakby się jeszcze nie trząsł z rana, to normalnie zrobiłbym mu jakiś prezent :fcp2 Może szybki bym przyciemnił :fcp4 A jak to będzie coś z pompą to... nie umyje go przez pół roku :fcp13

zurson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2008, 23:37   #82
Morpho
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: bielsko-biała
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDDI 140km
Rocznik: 2001
Postów: 85
Domyślnie Re: [Mk3] Mondeo TDDi - dym przy uruchamianiu jak zimny

Jak sie ma wgranie nowego softu , z chipem ? niepopierniczy sie cos?
Morpho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2008, 10:52   #83
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: [Mk3] Mondeo TDDi - dym przy uruchamianiu jak zimny

Cytat:
Napisał Morpho
Jak sie ma wgranie nowego softu , z chipem ? niepopierniczy sie cos?
Spoko, dobry chip poprawia większość parametrów (oczywiście tylko w sprawnym aucie) :fcp2
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2008, 21:45   #84
Morpho
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: bielsko-biała
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDDI 140km
Rocznik: 2001
Postów: 85
Domyślnie Re: [Mk3] Mondeo TDDi - dym przy uruchamianiu jak zimny

Mi w sumie poprawil tlyko moc, spalania racej nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Morpho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2008, 10:05   #85
gumiś25
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-02-2008
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Re: [Mk3] Mondeo TDDi - dym przy uruchamianiu jak zimny

No i tradycyjnie nic nie zostało wykryte :fcp5 Gość pojeździł nim troche z podpiętym kompem i niczego nie wykrył. Niczego nie wykrył komputer ale za to mechanik zauważył perwnie nieprawidłowości :fcp1 zasugerował sprawdzenie wtrysków bo uwaza, ze jeden "leje". Jeli wtryski są ok to zostało tylko sprawdzenie pompy na stole probierczym, koszt 400zł :fcp6 We wtorek jestem umówiony ich sprawdzanie.
Pozdro!
gumiś25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2008, 23:01   #86
Morpho
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: bielsko-biała
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDDI 140km
Rocznik: 2001
Postów: 85
Domyślnie Re: [Mk3] Mondeo TDDi - dym przy uruchamianiu jak zimny

To fakt, ja jeszcze nie trafilem pod komputer, alejak opisywalem gosciowi z forda ten problem, i nadmienilem o problemach innych - i sugerowanych bledach, to powiedzial mimo wszystko, ze jest pewne rpawdopodobienstwo ze tak naprawde to moga byc lejace wtryski. Jak powiedzialem ze wczesniej robilem sobie probe przelewowa w boshu i tam stwierdzili ze "jest ok" ( gosc co tor obil jakby nie umial sie wyslowic) to powiedzial ze w TDDI nie sprawdza sie tego tak jak w TDCI ze dostanie sie wykres z komputera z danymi na temat kazdego wtrysku, i ze moga zalsc pomylka w diagnostyce. Nadmienie ze wtedy raz mondziak sie trzepal raz nie.. wiec moze ow serwisant cos przeoczyl... . Teraz natomiast trzepie sie za kazdym razem po odpaleniu, wiec moze bedize wyrazniej widac czy leje czy nie - zobaczymy. Dam napewno znac.
Morpho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2008, 17:17   #87
alina767
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: [Mk3] Mondeo TDDi - dym przy uruchamianiu jak zimny

mam mondeoIII2004 tdci 130KM rano odpalam ok za jakies 15 sek gdy schodzi z wyzszych obrotow zaczyna przerywac po minucie jak sie nagrzeje ok pomozcie mi z gory dziekuje
alina767 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2008, 21:41   #88
malizna6666
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2008
Postów: 25
Domyślnie Re: [Mk3] Mondeo TDDi - dym przy uruchamianiu jak zimny

Jesli ubywa ci oleju to bym postawil na zuzyte uszczelniacze trzonkow zaworow. Po dluzszym postoju olej z glowicy przesacza sie przez uszczelniacze do komor spalania co skutkuje dymieniem na siwo tuz po odpaleniu. Jak silnik pracuje to olej nie zdaza sie przesaczac i nie dymi :fcp1
malizna6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2008, 10:37   #89
pawelbubu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-02-2008
Skąd: Teresin
Postów: 25
Domyślnie Re: [Mk3] Mondeo TDDi - dym przy uruchamianiu jak zimny

Cytat:
Napisał alina767
mam mondeoIII2004 tdci 130KM rano odpalam ok za jakies 15 sek gdy schodzi z wyzszych obrotow zaczyna przerywac po minucie jak sie nagrzeje ok pomozcie mi z gory dziekuje
Jakie są jeszcze objawy z tym związane... np dymi, nie ma siły w tym czasie itp.

Nikt jeszcze jednoznacznie nie odpowiedział lub nie znalazł rozwiązania tego problemu, Twój silnik jest trochę inny od mojego więc raczej Ci nie pomogę... ale uważam że jeżeli jeździsz, nie dymi nie brakuje mu mocy itp... to tą jedną minutę można przeżyć :-)

U mnie na razie bez zmian (oprócz zmiany temperatury na zewnątrz, jakby trochę słabsze objawy), czekam aż się trochę cieplej zrobi i będę miał trochę czasu...

-sprawdzę dokładnie wtryski
-kompresję (przy okazji wyjęcia wtrysków)
-pomiar wysokości skoku tłoka (przy okazji wyjęcia wtrysków)

no chyba że ktoś z szanownych kolegów i koleżanek znajdzie lekarstwo na tą przypadłość, pójdę za ich radą.... :fcp18

pozdrawiam,
Paweł
pawelbubu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2008, 13:47   #90
pawelbubu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-02-2008
Skąd: Teresin
Postów: 25
Domyślnie Re: [Mk3] Mondeo TDDi - dym przy uruchamianiu jak zimny

Cytat:
Napisał gumiś25
No i tradycyjnie nic nie zostało wykryte :fcp5 Gość pojeździł nim troche z podpiętym kompem i niczego nie wykrył. Niczego nie wykrył komputer ale za to mechanik zauważył perwnie nieprawidłowości :fcp1 zasugerował sprawdzenie wtrysków bo uwaza, ze jeden "leje". Jeli wtryski są ok to zostało tylko sprawdzenie pompy na stole probierczym, koszt 400zł :fcp6 We wtorek jestem umówiony ich sprawdzanie.
Pozdro!

I co są jakieś wiadomości?

Czy mamy brać się za wtryski.... czy też dolegliwość leży gdzie indziej...?
Jak już będziesz coś wiedział daj znać, na pewno wszyscy są ciekawi jak ja... (chyba że gdy rano odpalają samochód nie widzą czegoś niepokojącego za sobą :fcp18 )

ps: ja swoją drogą będę walczył z tym... bo nie na leże do ludzi którzy się łatwo poddają, jak znajdę rozwiązanie na pewno dam znać.... :fcp4

pozdrawiam wszystkich,
Paweł
pawelbubu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.