Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2008, 16:54   #1
Morpho
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: bielsko-biała
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDDI 140km
Rocznik: 2001
Postów: 85
Domyślnie [MKIII] dziwne szarpanie podczas jazdy na 1 biegu

ostatnio zauwazyłem, ze jak wrzuce 1 bieg, i pozwalam autku sie swobodnie toczyc, to cos nim szarpie okropie. Jak w slucham sie w glos silnika to slysze ze pracuje rowno, a mimo to cos szarpie. Dodatkowo jak wejde w obroty okolo 1100( na luzie) to zaczyna strasznie trasc i cos tam slysze dziwnego. Od paru dni nie slysze tego efektu, ale pojawil sie ponownie szarpanie na 1 biegu np podczas jazdy z gorki. Dodam ze sprzeglo mi nie drga jak je wcisne , chyba ze mam wcisniety gaz, i lekko dodykam sprzegla. na luzie jak wciskam sprzeglo to 0 drgan na nim nie ma. Myslalem ze to moze kolo dumasowe, ale teraz sam nie wiem...

Morpho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2008, 17:11   #2
Morpho
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: bielsko-biała
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDDI 140km
Rocznik: 2001
Postów: 85
Domyślnie Re: [MKIII] dziwne szarpanie podczas jazdy na 1 biegu

Wie moze ktos cos ??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pewnie jak zwykle nikt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Morpho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2008, 17:28   #3
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: [MKIII] dziwne szarpanie podczas jazdy na 1 biegu

Ja mam podobny problem... Jak jadę załóżmy z 2k obrotów na 1 i puszcze pedał gazu to szarpie jakbym zmienił z 5 na 3 przy prędkości z 90km/h. Czy to wina turbodziury, blov-off by tutaj pomógł?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2008, 21:27   #4
Mattcabb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2008
Postów: 10
Domyślnie Re: [MKIII] dziwne szarpanie podczas jazdy na 1 biegu

Morpho, podjedź na test diagnostyczny. [link=http://renfor-serwis.ovh.org/index.php?option=com_content&task=view&id=10&Itemi d=12:keljt9ra]Tutaj[/link:keljt9ra] masz szczegóły.
Mattcabb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2008, 21:48   #5
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: [MKIII] dziwne szarpanie podczas jazdy na 1 biegu

Cytat:
Napisał Mattcabb
Morpho, podjedź na test diagnostyczny. [link=http://renfor-serwis.ovh.org/index.php?option=com_content&task=view&id=10&Itemi d=12:3pc2uxww]Tutaj[/link:3pc2uxww] masz szczegóły.
a co to?? jakas kryptoreklama??
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2008, 23:34   #6
Mattcabb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2008
Postów: 10
Domyślnie Re: [MKIII] dziwne szarpanie podczas jazdy na 1 biegu

ma niedaleko, to dlaczego miałbym go nie poinformować o darmowym teście?
Mattcabb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2008, 07:15   #7
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Re: [MKIII] dziwne szarpanie podczas jazdy na 1 biegu

Mattcabb, hmmm nie mogę tego pozostawić bez uwagi.
Na przyszłość jak już to proponuj coś takiego przez PW. Widzisz problem jest w tym, że jesteś na forum od niedawna, inaczej się ma sytuacja, gdy ktoś jest pewien czas i jest już "znany" wtedy i my mu bardziej "ufamy".
Ja tutaj nie twierdzę, że Ty na pewno pracujesz w tej firmie i coś z tego masz. Sam jakbym się dowiedział o takiej akcji w mojej okolicy to bym trąbił o tym "na lewo i prawo".
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2008, 12:33   #8
Mattcabb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2008
Postów: 10
Domyślnie Re: [MKIII] dziwne szarpanie podczas jazdy na 1 biegu

nie chcę się spierać o zasady ideologiczne forum (szczególnie, że jestem tu od niedawna) i rozumiem, że reklama nie jest mile widziana. Sprawa wygląda jednak tak, że temat dotyczy konkretnego problemu, który być może uda się rozwiązać za friko. To czy jestem osobą postronną, pracownikiem czy właścicielem tej firmy nie powinno mieć znaczenia, jeżeli nie staram się Wam nic sprzedać. Rozumiem, że rozdawanie czegoś za darmo może być akcją przyciągania klienta do siedziby, ale w tym konkretnym przypadku chodzi o co innego.
Z moich informacji wynika, że jednego dnia może odbyć się najwyżej 4-5 testów, więc dlaczego nie miałby w tym uczestniczyć ktoś z forum? Ktoś kto ma blisko i makonkretny problem z samochodem?
Rozumiem też, że jestem tutaj nowy, przez co ciężko uwierzyć w moje poczucie ścisłej przynależności do wspólnoty forum oraz bezinteresowności, co będę starał się nadrobić.
Mattcabb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2008, 16:05   #9
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: [MKIII] dziwne szarpanie podczas jazdy na 1 biegu

Cytat:
Napisał Mattcabb
nie chcę się spierać o zasady ideologiczne forum (szczególnie, że jestem tu od niedawna) i rozumiem, że reklama nie jest mile widziana. Sprawa wygląda jednak tak, że temat dotyczy konkretnego problemu, który być może uda się rozwiązać za friko. To czy jestem osobą postronną, pracownikiem czy właścicielem tej firmy nie powinno mieć znaczenia, jeżeli nie staram się Wam nic sprzedać. Rozumiem, że rozdawanie czegoś za darmo może być akcją przyciągania klienta do siedziby, ale w tym konkretnym przypadku chodzi o co innego.
Z moich informacji wynika, że jednego dnia może odbyć się najwyżej 4-5 testów, więc dlaczego nie miałby w tym uczestniczyć ktoś z forum? Ktoś kto ma blisko i makonkretny problem z samochodem?
Rozumiem też, że jestem tutaj nowy, przez co ciężko uwierzyć w moje poczucie ścisłej przynależności do wspólnoty forum oraz bezinteresowności, co będę starał się nadrobić.
nie gniewaj sie - to ja zaczalem to drazyc...
fajnie ze komus dales cynk o darmowym WDSie ale forma byla troche zbyt krotka, i ty tez masz "krotki staz" na forum, tak ja zauwazyl karex,
dodatkowo jestem dosc ciety na wszelkiego rodzaju kryptoreklame, spam.
wiec jeszcze raz nie gniewaj sie, przepraszam i pozdrawiam
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2008, 20:42   #10
Mattcabb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2008
Postów: 10
Domyślnie Re: [MKIII] dziwne szarpanie podczas jazdy na 1 biegu

spoko. Sam jestem przeciwnikiem wszelkiego rodzaju spamu. sobie życzę większej rozwagi, a reszcie Twojego refleksu.
Mattcabb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.