Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2020, 14:35   #1
czarny.piotr
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-02-2008
Skąd: Miechów
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie uszczelka pod głowicę albo głowica

Cześć,
sprawa dotyczy Fiesty z 2004r z silnikiem 1,3 (i LPG). Trzy dni temu zauważono że zapaliła się kontrolka od temperatury silnika. Po sprawdzeniu poziomu płynu okazało się że go prawie wcale niema. Dolano litr. Następnego dnia (po przejechaniu jakichś 80km sytuacja się powtórzyła. Wygląda że padła uszczelka pod głowicą. Mechanik poinformował mnie że nie warto ratować silnika a lepiej kupić inny bo poza uszczelką uszkodzona jest na pewno głowica. Auto juz ma z 16 lat i niekoniecznie chcę w niego ładować kasę (kupując silnik). Proszę o wsparcie czy naprawa silnika jest rzeczywiście nieopłacalna. Pozdrawiam serdecznie

czarny.piotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2020, 14:48   #2
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: uszczelka pod głowicę albo głowica

na początek , to trzeba się upewnić czy to na pewno UPG czy też zwykły wyciek
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2020, 16:06   #3
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: uszczelka pod głowicę albo głowica

Sprawdź czy zbiorniczek się nie rozwarstwił, mi tak uciekał płyn przez jakiś czas i ciężko było to zlokalizować.

Co do remontu silnika, żeby go zrobić trzeba wyciągać w fieście silnik. U mnie wymiana wszystkich uszczelniaczy, uszczelek, pompy wody, rolek, płynów, głowicy /uzbrojona fabrycznie nowa/, + robocizna - wyniosło to wszystko około 3500zł. Problemem był niedomykający zawór wlotowy i brak kompresji na jednym z zaworów /wina popychacza/. Wiadomo przy 210 tys, rolki były do wymiany, pocił się tu i ówdzie, więc chciałem przyszykować go na kolejne 100 tys. Teraz auto ma 224 tys. z czego 170 tys. na gazie. Silnik chodzi fajnie.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2020, 17:32   #4
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: uszczelka pod głowicę albo głowica

Dokładnie. Puszczają zbiorniczki, obudowy termostatów i same przewody. Trzeba się upewnić.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2020, 20:07   #5
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: uszczelka pod głowicę albo głowica

Jeszcze jedna ważna rzecz o której zapomniałem a wspomniał kolega u mnie pęknięta była jeszcze obudowa termostatu. Po prostu ze starości tworzywo robi się kruche, Są tam o ile pamiętam 3 odejścia na wężyki i przy podstawie jednego z nich było pęknięcie. Przu LPG jest dużo więcej połączeń przejrzy wszystkie, sprawdz czy z reduktora nie kapie tutaj też może uszczlka puścić.

Jeżeli silnik odpala bez problemu, nie szarpie, nie dymi jakoś inaczej jak dotychczas /na biało/, nie ma błędów. Nie przybywa nic na bagnecie oleju, nie ma masła takiej mazi na korku oleju, raczej to w drugą stronę idzie, czyli ojej spaliny przedostają się do zbiorniczja to raczej nie jest to uszczelka o ile w momencie ubytku silnik nie został przegrzany.

Cały słupek rozebrany w drobny mak, tłoki pierścienie, uszczelniacze przy 210 tys, były w dobrym stanie, więc jest to trwały silnik. W tej części uszkodzony był jedynie plastikowy ślizg łańcucha, kawałek był odszczypany, Jak będzie sucho, nalej do poziomu max borygo i rozgrzej samochód, podłóż papier szary i szukaj skąd leci.

Ostatnio edytowane przez timbersher ; 21-06-2020 o 20:21
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2020, 16:44   #6
burza_2019
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-10-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: uszczelka pod głowicę albo głowica

Można też sprawdzić obecność spalin w płynie chłodzącym. Zestaw/tester czyli rureczka jak od wina plus niebieski płyn zabarwiający sie na zielono.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
burza_2019 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.