Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2020, 19:53   #1
piopiopio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-06-2020
Model: Fiesta
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Woda w prawym progu

Mam problem z wodą w prawym progu, od tygodnia kiedy gwałtowanie ruszam lub hamuję to ją słychać. Podobnie było w drzwiach ale je osuszyłem.
Mam pytanie, czy trzeba wiercić od dołu w progu, czy jednak jest jakaś inna możliwość usunięcia tej wody? Np. w innych modelach np. Mondeo na tym forum czytałem o jakiejś gumie/uszczelce którą się odblokowuje, coś jak w drzwiach, czy ją też tu znajdę?

piopiopio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2020, 23:20   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Woda w prawym progu

Cytat:
Napisał piopiopio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie, czy trzeba wiercić od dołu w progu, czy jednak jest jakaś inna możliwość usunięcia tej wody? Np. w innych modelach np. Mondeo na tym forum czytałem o jakiejś gumie/uszczelce którą się odblokowuje, coś jak w drzwiach, czy ją też tu znajdę?
Drzwi mają na dole mikro odpływy, zwykle wystarczy je odetkać i będzie ok.
Co do progów to nie słyszałem by woda tam się dostała. Zalało Ci auto przez te deszcze?
Wiercenie otworów nie jest zbyt mądre, choć to ma sens. Wewnątrz profilu zabezpieczenie antykorozyjne jest prawie żadne. Zabezpieczyć musisz jakoś wnętrze przed takim wierceniem i także zabezpieczyć wywiercone otwory antykorozyjnie.
Jeśli już będziesz wiercił pamiętaj że powietrze musi jakoś dopływać by woda mogła uciekać. Ja tak robiłem z kierunkowskazami bocznymi gdy stała mi w nich woda. Nawierciłem dwa małe otworki od dołu i od góry. Woda spływa zastępowana przez powietrze, ciśnienie jest stałe. Swoją drogą to rozwiązanie jest stosowane w Rage Roverach, a patent podejrzałem w programie "Fani 4 kółek".
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2020, 13:24   #3
piopiopio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-06-2020
Model: Fiesta
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Woda w prawym progu

Tak, właśnie przez te ostatnie deszcze tak się stało, dzięki za tę radę odnośnie powietrza, będę musiał coś wykombinować, może znajdę miejsce którym tam się dostała woda.
piopiopio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2020, 18:36   #4
piopiopio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-06-2020
Model: Fiesta
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Woda w prawym progu

Jakby ktoś szukał rozwiązania to zakręciłem ostro w lewo i po wodzie ani śladu, jednak przyczynom była moja dziadkowa jazda.
piopiopio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.