Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2019, 20:43   #561
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,162
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
Napisał lolki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc o problemie wie, tylko problem polega na tym, że nie wiem co mógł źle zrobić.
nie gada komp od gazu z PCMem auta jak dla mnie .

Musisz poprosić gazownika o odseparowanie GAZU od auta (na próbę) i jedziesz sprawdzić .

__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2019, 21:04   #562
lolki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie gada komp od gazu z PCMem auta jak dla mnie .
Dziś na próbę próbowałem połączyć się przez elmconfig, ale do żadnego modułu nie mogłem się dostać. Czy to też może być problem?

PCM to znaczy? aby mógł mu wytłumaczyć o co chodzi.
lolki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2019, 21:10   #563
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,162
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
Napisał lolki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PCM to znaczy? aby mógł mu wytłumaczyć o co chodzi.
PCM- sterownik silnika

Bump:
Cytat:
Napisał lolki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
próbę próbowałem połączyć się przez elmconfig, ale do żadnego modułu nie mogłem się dostać. Czy to też może być problem?
jasne .. gaz sieje nieźle
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 18:54   #564
marekelb
ford::average
 
Avatar marekelb
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Elbląg
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI 140KM > 177KM
Rocznik: 2007
Postów: 107
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
Napisał marekelb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem działających / niedziałających przycisków u mnie nadal aktualny. Pierwotnie dotyczył prawych przycisków sterujących komputerem pokładowym. Przelutowywałem płytkę kilkukrotnie, rozbierałem przyciski, sprawdziłem nawet drożność przewodów dochodzących do przycisków w samej kierownicy, lecz za każdym razem na długo to nie pomagało.

Ostatnio zaczął szwankować tempomat, więc zakupiłem sprawną używkę zwijacza taśmy. Podmieniłem, lecz przyciski nadal nie działały, więc to nie taśma. W związku z tym, ponieważ miałem rozebraną kierownicę, postanowiłem kolejny raz poddać płytkę lutowaniu. Po tej operacji przyciski nadal nie działają, ale doszły błędy wspomagania kierownicy oraz ESP. Podejrzewam, że ze względu na warstwowość płytki PCB nie da się już przywrócić jej do pełnej sprawności. Chyba będę szukał innej płytki.

Jest jeszcze opcja, o której wyczytałem, że potrzebna jest kalibracja czujnika kąta skrętu kierownicy, bo chyba przez to właśnie pojawiły się nowe błędy. Co mogło być przyczyną rozkalibrowania? Wymiana na inny zwijak taśmy? Chyba nie, bo po podmiance nie było błędów. Pojawiły się dopiero po operacji lutowania? Może czujnik jakoś się sam przestawił? Montowałem zawsze z widocznym żółtym punktem w okienku. Chciałem zrobić kalibrację Forscanem, ale nie przechodzi procedury. Czyli nie da się? Może trzeba jakieś ustawienia w programie wprowadzić?
Wymieniłem płytkę pod zwijakiem na używkę. Udało mi się zrobić kalibrację czujnika kąta skrętu kierownicy. Błędy ESP i wspomagania zniknęły. Tempomat powrócił, przynajmniej na razie, ale prawe przyciski nadal nie działają.

Jedyny błąd jaki pozostał, to:
===IPC DTC B10BD:13-2B===
Kod: B10BD - Przełącznik wielofunkcyjny

Dodatkowe symptomy usterki:
- Otwarty obwód

Status:
- DTC obecny w czasie wydania polecenia
- Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł sterujący tablicą rozdzielczą


I teraz pytanie, co to jest ten Przełącznik wielofunkcyjny? Chodzi o jakąś przerwę na tej wymienionej płytce, czy to coś innego. Może chodzi o płytkę samych przycisków?
__________________
Ford Galaxy MK2 2000 1.9 TDI 115KM
Ford Galaxy MK3 2007 2.0 TDCI 140KM >>> 177KM
marekelb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2020, 15:55   #565
marek6837
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-05-2020
Skąd: Leszno
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3.benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Witam mam ten sam problem co koledzy wyżej. Tempomat działał kilka miesięcy po czym przestał. Byłem u elektryka i przeczyścił guziki od sterowania tempomatem Spray contact 60.
Na kilka miesięcy pomogło po czy problem powrócił. Elektryk zaproponował kupno kierownicy. Kupiłem używkę. Po zamontowaniu problem znikł na 3 miesiące i teraz niestety powrócił. Skorzystałem z Waszych podpowiedzi i wczoraj uderzyłem w lewą stronę kierownicy od strony przycisków i tempomat zaczął normalnie działać. Więc pozostaje mi teraz przelutować zimne luty na płytce i zobaczyć czy problem będzie powracał i przy okazji przeczyścić przyciski.
marek6837 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2020, 17:33   #566
Robson102
ford::average
 
Avatar Robson102
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-11-2014
Skąd: Wołów
Model: Ford Mondeo kombi MK4 Titanium X
Silnik: 2,0 TDCI 175KM 411Nm
Rocznik: 2008
Postów: 105
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Ja nigdy nie czyściłem przycisków.
Wymiana modułu pomogła. Od czterech lat spokój.
Robson102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 15:49   #567
tutrus
ford::advanced
 
Avatar tutrus
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 05-01-2018
Skąd: Dzierżoniów
Model: S-Max
Silnik: 2.2 Tdci 200ps
Rocznik: 2011
Postów: 313
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Niestety mnie dzisiaj dopadł problem z tempomatem. W ogóle nie chce się uruchomić. Mam ACC, brak jakiegokolwiek komunikatu. Bezpieczniki sprawdzone, ogranicznik prędkości działa.... Qrde muszę poszukać kogoś z kompem... Podpiąłem się pod kompa mam błąd C2003. Podpowiedzcie czy wystarczy przeczyszczenie przycisków?


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tutrus ; 21-05-2020 o 18:25
tutrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2020, 10:14   #568
Szmajson
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-03-2019
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Model: MK4 Mondeo Kombi 2008
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Wcześniej miałem podobne problemy z tempomatem (raz działał, raz nie), przy okazji wizyty w warsztacie mechanik przeczyścił przyciski, styki itd. problem zniknął..

..jednak ostatnio zauważyłem taki motyw: tempomat włączony, "mrugam" długimi (2-3x) i tempomat się wyłączą i nie mogę już go uruchomić. Dopiero działa po ponownym uruchomieniu auta.
Szmajson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2020, 20:31   #569
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Jak dla mnie ta są uszkodzone połączenia kablowe lub rezystencja nie taka

Wysłane z mojego SM-T825 przy użyciu Tapatalka
__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2021, 14:27   #570
jajo108
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2012
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2,5t
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Witam kolegów mam problem z tempomatem. Pacjent mondeo mk4 przed lift, tempomat aktywny. Jakiś czas temu przestał działać. Błąd po podłączeniu do kompa na zdjęciu, po jego usunięciu przez jakiś czas działał aż znowu wyskoczył komunikat acc niedostępne. Podpowiedziano mi że może być to zła rezystancja przycisków i trzeba je przeczyszcić co uczyniłem pomogło na jakiś czas chyba bardziej z powodu odłączenia akumulatora. Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć jaka powinna być rezystancją tych przycisków -na zdjęciach lub inny sposób naprawy tej usterki. Z góry dziekuje
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20210316_224350.jpg (73.0 KB, 62 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20210403_151026.jpg (72.7 KB, 57 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20210403_151016.jpg (72.5 KB, 55 wyświetleń)
jajo108 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.