Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2020, 21:23   #101
DarekRz4
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2016
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratech+LPG
Rocznik: 2012
Postów: 36
Domyślnie Chińskie radio zamiast CD6000

Witam.
Mając w swoim MK4 radio Cd6000 zastanawiałem się w która stronę iść abym nie musiał wieszać telefonu na szybie. Wiadomo nie od dzis że nawigacja fabryczna Forda w MK4 to totalne wykopaliska i nieporozumienie. Moze była dobra 10 lat temu ale teraz to juz zabytek. Coś co nie ma połaczenia z internetem i nie działa w czasie rzeczywistym to żart w dzisiejszych czasach. Postanowiłem zaryzykować i kupić Multimedialnego Chińczyka z 4G RAM . Miałem obawy przed tym czymś. Po zakupie i rozpakowaniu paczki moim oczom ukazało się radio naprawdę dobrze wykonane. Wzorniczo dopasowane do deski Forda z duzym 7 calowym wyswietlaczem . Podłączenie bez zadnych przeróbek czyli kostka w kostkę. Radio współpracuje z conwers + i regulacjami z kierownicy. Wszystko działa naprawde dobrze jesli chodzi o podłączenie i wspólprace z autem.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz przedstawię poszczególne moduły :

Radio FM - To całkowita katastrofa. Jeśli słuchasz radia FM z naziemnych nadajników nie kupuj tego g....
W związku z tym iż Chińczycy chcieli zrobic radio grajace na całym świecie spieprzyli obwody wejściowe radia tak że odbiór jest tragiczny. W mieście jeszcze da się słuchać , jednak poza miastem to tragedia. CD 6000 to mistrz swiata w porównaniu z Chińczykiem. Ja o tym wiedzialem dlatego nie było to dla mnie żadnym zaskoczeniem. Nie slucham polskich stacji radiowych gdzie pseudo radaktorzy rżą z byle g.. jak konie i maja tyle do powiedzenia co...
Na szczęście jest internetowe radio. To działa bardzo dobrze.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odtwarzacz SD - Wystarczy włozyć kartę SD i można słuchac ulubionej muzyki do woli .
Odtwarzacz CD/DVD - Jak wyzej

Zestaw głośnomówiący- Rewelacja ( naprawdę) działa fantastycznie 10x lepiej niż fabryczny zestaw . Mikrofon wbudowany jest naprawde dobry i rozmówcy słyszą mnie bardzo dobrze. Lista kontaktów i rozmów synchronizuje się cały czas więc wszystko jest aktualne na bieżąco. Bardzo dobra jakośc rozmów i absolutnie bezproblemowe działanie.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawigacja - to na czym mi najbardziej zależało. działa fantastycznie. Korzystam z google maps jako nawigacji i w tle działa Yanosik . rewelacyjne i chyba najlepsze połączenie. Na ekranie niezaleznie od tego co aktualnie gra radio CD czy dziala nawigacja wyswietla się maniaturka z Yanosika i co chwilę pojawiają się komunikaty o zagrozeniach i patrolach. Używam radia od 8 miesięcy a nawigacji prawie codziennie. Nic się nie wiesza , nie spowalnia , nie rwie. Potwierdza się to na długich trasach 2x po 300km i 2x po 500km . Nawigacja działała doskonale absolutnie bez zastrzeżeń. W ogóle na pochwałę zasługuje to że łączy się z internetem bardzo szybko ( żródłem jest mój telefon) i przez 8 miesięcy nie bylo z tym żadnych problemów. Antena GPS jest na kablu i mozna ja zainstalować w dowolnym miejscu- to duży plus bo działa to bardzo dobrze. Wystarczy ze wejdę do auta i przekręcę kluczyk zapale silnik natychmiast włącza się yanosik w tle.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko co daje internet jest dostepne. Mozna sobie właczyc co się chce choćby muze z yotube czy inna aplikację:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komunikaty z Yanosika:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście jest jeden problem którego nie rozwiązałem. Yanosik jako nawigacja głowna nie działa tutaj wcale. Nie ma mozliwosci aby Yanosik był głowną nawigacją . jest jakiś problem który powoduje że włączony Yanosik jako głowna nawigację zawiesza sie po kilku minutach pracy i zatrzymuje prace całego radia . Tylko praca w tle . ja jednak uzywam Goole maps.
To chyba tyle . Ten chinczyk bije na łeb CD6000 pod względem nowoczesnych funkcji. Działa niezwykle stabilnie. jakość dżwięku jest naprawde przyzwoita, Nie jest to jednak dla mnie priorytet - Jak chce posłuchac muzy w wysokiej jakości słucham jej w domu.
Radio współpracuje tez z klimatyzacją auta pokazując na ekranie to co aktualnie jest włączone :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Reasumując czy to się komus podoba czy nie to Chińczyk górą i nie wróciłbym do CD6000 . Jest w zestawie oczywiście kamera cofania , ale jeszcze nie miałem okazji jej podłączyć . jednak działa - sprawdzałem.


Ostatnio edytowane przez DarekRz4 ; 28-08-2020 o 21:57
DarekRz4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2020, 21:42   #102
piotr7
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: k/Warszawy
Model: Focus MK1 / Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI / 2.0 TDCI
Rocznik: 2004 / 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Chińskie radio zamiast CD6000 w MK4

Ciekawy opis, rozumiem, że wszystkie aplikacje są ze smarfona po bleutooth.
Czy jest opcja połączenia z Iphonem, który łączy się typko po kablu?
P.
piotr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2020, 21:51   #103
DarekRz4
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2016
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratech+LPG
Rocznik: 2012
Postów: 36
Domyślnie Odp: Chińskie radio zamiast CD6000 w MK4

Po Bluetooth działa zestaw głośnomówiący. Cały internet w radiu działa po wifi . Udostępniam internet ze swojego telefonu więc można zainstalować wszystko co się chce. Instalowałem różne nawigacje z internetu i wszystkie działaja bardzo dobrze. Nie mam iphona więc nie pomoge . Nie wiem w jaki jest rodzaj transmisji . radio ma dwa sloty z przodu na kartę SD i jeden od tyłu USB .

Ostatnio edytowane przez DarekRz4 ; 28-08-2020 o 21:57
DarekRz4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2020, 15:18   #104
lukas156
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2018
Model: MK4
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Chińskie radio zamiast CD6000 w MK4

Cytat:
Napisał DarekRz4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po Bluetooth działa zestaw głośnomówiący. Cały internet w radiu działa po wifi . Udostępniam internet ze swojego telefonu więc można zainstalować wszystko co się chce. Instalowałem różne nawigacje z internetu i wszystkie działaja bardzo dobrze. Nie mam iphona więc nie pomoge . Nie wiem w jaki jest rodzaj transmisji . radio ma dwa sloty z przodu na kartę SD i jeden od tyłu USB .
Cześć, podał byś link do tego radia, bo też zastanawiam się nad zmianą.
lukas156 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2020, 22:28   #105
Piotr30
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-03-2009
Skąd: Otwock
Model: Ford Mondeo mk4 Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008 2015
Postów: 20
Domyślnie Odp: NX dvd Zmiana na Stacje multimedialną.

Witam też zabieram się za zmianę radia i przy okazji mysle o zmianie panelu klimatyzacii w mondeo mk4 na poliftowy, ma ktoś może jakieś wskazówki?
Piotr30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2020, 04:17   #106
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: NX dvd Zmiana na Stacje multimedialną.

Szkoda tylko , ze to wszystko nie wyswietla sie jeszcze na convers +. Osobiscie nie cierpię androida i jeszcze jak mialbym miec w samochodzie to juz w ogole masakra jak dla mnie. Ale to moje osobiste odczucia.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2021, 22:01   #107
Kurek96
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 07-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: NX dvd Zmiana na Stacje multimedialną.

Witam. Poczytałem trochę i nie znalazłem, czy wymieniając konsole z nx'em na konsole z o dzielnym panelem sterowania klimatyzacją trzeba coś dodatkowo czarować w oprogramowaniu czy jest on plug&play?
Kurek96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2021, 22:27   #108
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: NX dvd Zmiana na Stacje multimedialną.

Cytat:
Napisał Kurek96 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...trzeba coś dodatkowo czarować w oprogramowaniu czy jest on plug&play?
Trzeba w konfiguracji auta wskazać (komputerem - np. FORScanem), ze nie ma już NX i w związku z tym jest oddzielny panel klimatyzacji...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2021, 22:37   #109
Kurek96
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 07-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: NX dvd Zmiana na Stacje multimedialną.

Myślę o takim radiu, u siebie mam 9 głośników (4 twittery, 4 do tonów niskich i 1 z przodu centralny) czy będzie obsługiwało wszystkie, czy np ten centralny będzie niemy?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Może ktoś ma takie i mógłby się wypowiedzieć czy warto, albo polecić jakieś inne dobre.

Ostatnio edytowane przez Kurek96 ; 21-02-2021 o 22:47
Kurek96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2021, 11:27   #110
Arrgon
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-10-2020
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 CTdi
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Wymiana NX MCA SD na radio android

Cześć. Mam mondeo 2012 z NXem MCA SD.
Chcę wymienić to i wsadzić jakąś stację multimedialną na Androidzie w kształcie radia Sony (owal).
Oczywiście wymienię ramkę i dorzucę panel klimatyzacji po FL ale gdzieś w którymś temacie rzuciło mi się w oczy że trzeba przeprogramować komputer żeby wiedział że nie ma NXa a osobny panel klimatyzacji.
Może ktoś coś podpowiedzieć w tym temacie? Rzeczywiście jest to wymagane? Czy może jednak panel klimatyzacji w necie też jest na wózkach p&p?
Jestem w stanie to zrobić sam szybko jakimś forscanem czy to wyższa szkoła jazdy?
Może ktoś z okolic Wrocławia byłby w stanie to ogarnąć?
Arrgon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.